ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Αντώνης Κ. έγραψε:Καλησπερα σας, θα ηθελα να κανω μια σχετική ερωτηση με την ακαδημιακαδημια της Σύρου. Εφόσον ενταχθεις στην εσωτερική εστία, εχεις την δυνατοτητα να βγαίνεις απο την σχολη; Και εαν ναι οταν δεν εχειςεχεις μαθημα;

Επίσης σκεφτομαι να παρω μαζι μου ενα λαπτοπ για να με διευκολύνει στα μαθηματα, μας παρέχουν ιντερνετ και ειναι αποδεχτο να φέρουμε εναν φορητό υπολογιστη ;



Έχεις 68 απουσίες και μπορείς να τις κάνεις όποτε και όπως θες, δεν θα σε ρωτήσει κανείς απλά μην τις προσπεράσεις γιατί χάνεις το εξάμηνο, το λάπτοπ εννοείται ότι θα είναι χρήσιμο για μαθήματα κλπ. Στα 'α εξάμηνα τονίζεται συνήθως οτι 11 με 11μιση πρέπει να επιστρέφεις εστία για ευνόητους λόγους που καταλαβαίνεις αλλά δεν σου λέει κάποιος κάτι όπως και στα υπόλοιπα δεν ασχολέιται κανείς, δεν είμαι σπουδαστής στη Σύρο αλλά φαντάζομαι δεν έχει διαφορά από τις υπόλοιπες. Ίσως να είναι λίγο πιο αυστηρά γιατί είναι αποκλειστικά πλοιάρχων αλλά στρατιωτική σχολή δεν είναι για κανένα λόγο οπότε και το λάπτοπ σου πάρε και εξόδους θα κάνεις όποτε θελήσεις.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Nassos »

Στο ΕΣΠΑ η αναβάθμιση εξοπλισμού των Σχολών Εμπορικού Ναυτικού Κρήτης με 2,5 εκατ. Ευρώ

Την Απόφαση Ένταξης του έργου «Συμπλήρωση - Αναβάθμιση εξοπλισμού Σχολών Εμπορικού Ναυτικού Κρήτης» υπέγραψε σήμερα ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης. Ο προϋπολογισμός του έργου ανέρχεται σε 2.500.000 ? και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης στο πλαίσιο του ΠΕΠ Κρήτης 2014-2020.

Το έργο περιλαμβάνει την προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού που θα ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της εθνικής και ενωσιακής νομοθεσίας για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Πλοιάρχων και Μηχανικών Κρήτης στα Χανιά.

Ypodomes.com

Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από death4glory »

Ναι όπως πέρσι υπέγραψαν και για την σιτηση αλλά και για τα 600 ευρώ και δεν είδαμε τίποτα από τα δύο
312

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από 312 »

Γεια σας, ηθελα να σας ρωτησω σχετικα Με το 2ο εκπαιδευτικο. Τι γινεται αν βρω να κανω ταξιδι σε σημαια μη συμβεβλημενη με το νατ ; Μετα θα πρεπει να εξαγορασω αναγκαστικα υπηρεσια ; Και αν ναι, αν γνωριζει κανεις, τι χαρτια χρειαζεται εκτος από το ντιστσαρτζο; Ευχαριστω
Καλαμοος

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Καλαμοος »

Γειά σας θα ήθελα να ρωτήσω για τις οινούσσες γενικα. Όπως ας πούμε για τις εστίες και μεσα η σχολή πως ειναι; οι καθηγητές βοηθάνε; η ζωή στο νησί πως ειναι; θα προλάβω να κρατησω θέση για τις εστίες;
Χρήστος

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Χρήστος »

Χαίρεται ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σιτιση στην ΑΕΝ της Κρήτης ή της Ηπείρου?
Δημήτριος

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Δημήτριος »

Καλημέρα σας. Έχω δώσει πανελλαδικές εξετάσεις και ενδιαφέρομαι για τις ΑΕΝ. Μπορεί κάποιος να μου πει τι κατάσταση επικρατεί στην σχολή της Μηχανιωνας ( καθηγητές, εγκαταστάσεις κλπ); Επίσης τα θαλάσσια ταξίδια που πραγματοποιούνται?; Εξαρτάται από την εταιρεία που θα διαλέξουμε?; Αξίζει γενικότερα η σχολή της Μηχανιωνας και γενικότερα οι ΑΕΝ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

LoneWolf_24
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Παρ Απρ 05, 2013 2:51 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από LoneWolf_24 »

Τα λεφτά είναι ακόμα καλά ή έχουν πέσει;
stelios.k
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 7:13 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από stelios.k »

Καλησπέρα,
Φέτος τελείωσα το σχολείο, και σκέφτομαι να πάω στην ΑΕΝ για μηχανικός (με απολυτήριο). Έχω απολυτήριο με βαθμό 19,5, καθώς έχω και το Lower.

Μένω στον Πειραιά. Έχω στις σκέψεις μου να πάω η Ασπρόπυργο, ή Χίο ή Κρήτη... Ποια η δική σας γνώμη για την σχολή του Ασπροπύργου;

Ευχαριστώ!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από dn24 »

stelios.k έγραψε:Καλησπέρα,
Φέτος τελείωσα το σχολείο, και σκέφτομαι να πάω στην ΑΕΝ για μηχανικός (με απολυτήριο). Έχω απολυτήριο με βαθμό 19,5, καθώς έχω και το Lower.

Μένω στον Πειραιά. Έχω στις σκέψεις μου να πάω η Ασπρόπυργο, ή Χίο ή Κρήτη... Ποια η δική σας γνώμη για την σχολή του Ασπροπύργου;

Ευχαριστώ!



Τη καλύτερη -από πλευράς επιπέδου/δυσκολίας σπουδών-. Εκεί να πας.

Δημήτρης

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Είμαι από ναυτικό λύκειο 13% ποσοστό έχω 22700, έχω και το 10% της πολυτεκνια είναι αρκετά;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από dn24 »

Δημήτρης έγραψε:Είμαι από ναυτικό λύκειο 13% ποσοστό έχω 22700, έχω και το 10% της πολυτεκνια είναι αρκετά;


Καλησπέρα, υπάρχει ειδικό νήμα αγαπητέ φίλε. Ευχαριστώ.

Πολιτης

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Πολιτης »

Οσο αναφορα τις σχολες πλοιαρχων τα κοριτσια φορανε για στολη φουστα ενω τα αγορια παντελονι ή φορανε ολοι το ιδιο;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από Terminator »

Καταρχας υπαρχουν δυο στολές στις ΑΕΝ μια επίσημη και μία απλη οποια απο τις δυο θες παίρνεις.

Πουκαμισο ασπρο και μαύρο παντελονι που είναι κοινό για όλους αγόρια-κορίτσια και υπάρχει και η επίσημη στολή που είναι μπλέ σκούρο σακάκι και ή μαύρο παντελόνι για τα αγόρια ή μπλέ σκούρα φούστα για τα κορίτσια.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες