ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΑΡΗΣ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ »

Παιδια καλησπερα μηπως γνωριζετε εαν σας ζυγιζουν;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από alexissak »

Ο χ ι! στις εξετασεις για αστυφυλακων και αξιωματικων δεν σε ζυγιζανε! με το ματι σε κοβανε! ακομα κ ευσωμος αν ησουν αν περναγες τα αγωνισματα δεν σε κοβανε. τωρα νομιζω οτι κ τους υποψηφιους ε. φ δεν τους ζυγιζουν, σιγουρα δεν τους ζυγιζουν οταν τους μετρανε στο υψος με την καταθεση της αιτησης στο α. τ της περιοχης τους. παντως κ κατα την διαρκεια των υγειονομικων δεν εχω ακουσει απο καποιον οτι τους ζυγιζουν.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στην προκήρυξη των ειδικών φρουρών μετράνε.Σωματικό βάρος : Φυσιολογικό σωματικό βάρος σε κιλά που προκύπτει από το ανάστημα σε εκατοστά (-) 100 με ανεκτή υπέρβαση έως +20 του φυσιολογικού
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Πέμ Ιουν 03, 2010 11:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από alexissak »

Δεν αντιλεγω αλλα το βγαζουν με το ματι. σε κανενα αστυνομικο τμημα δεν κυκλοφορει ζυγαρια... αν περνας τα αγωνισματα δεν εχεις προβλημα! εχω δει κατι ''ευσωμουσ'' δοκιμους ε. φ που ειναι +50 οχι +20 του φυσιολογικου...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σαν διαδικασία υπάρχει εκεί ήθελα να καταλήξω... Τώρα το αν εφαρμόζεται η όχι. Δε το γνωρίζω
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από alexissak »

Καλα οτι υπαρχει στα τυπικα σιγουρα! δεν εφαρμοζεται ομως κ ειναι λογικο! δεν μπορουν να σε κοψουν γιατι εισαι 5 κιλα πιο βαρης αφου σε μια βδομαδα μπορεις να τα χασεις ανετα οπως επισης μετα την προσληψη σου μπορει να βαλεις 20-30. ανετα!
ΑΡΗΣ

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ »

Οι υπερβαροι εχουν προβλημα?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από alexissak »

Αν περνας τα αγωνισματα δεν εχεις προβλημα... προσωπικα εχω δει δοκιμους υπερβαρους κ δεν εχω ακουσει απο καποιον οτι κοπηκε για τον λογο αυτο. αν εισαι υπερβολικα υπερβαρος δεν μπορεις να βγαλεις το 1000αρι.
Γιώργος

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Γιώργος »

Παιδιά μια ερώτηση. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει η αναλογία ύψους - κιλών όπως ισχύει και για την εισαγωγή στις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές?
Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από TasosOPC »

Γιώργος έγραψε:Παιδιά μια ερώτηση. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει η αναλογία ύψους - κιλών όπως ισχύει και για την εισαγωγή στις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές;


Ναί.(σελ.4 παρ. Γ. Της περσυνής προκήρυξης)

Giorgos

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Giorgos »

Ευχαριστώ. Αστα να πανε. Είμαι 1.85 και 108 κιλά και πιστεύω οτι μάλλον θα κοπώ αν δεν χάσω κιλά επειγόντως... ! Το καλό είναι οτι τα χάνω γρήγορα αν θέλω όμως πόσα λετε πρεπει να φτάσω για να είμαι κομπλε;

Υ. Γ.τραγική ειρωνεία τοσο καιρό πάλευα να τα βάλω αυτα τα κιλά και πλακώθηκα στα συμπληρώματα και σε ολες αυτες τις αηδίες που μόνο κακο κανουν και τώρα θα πρεπει να τα χάσω για να κάνω επιτελους αυτό που μου αρέσει.

Giorgos

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Giorgos »

Που ορίζει δηλαδη το οτι πρεπει να εισαι σε κιλα οσο είναι το υψος -100?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φυσιολογικό βάρος σε κιλά που προκύπτει από το ανάστημα σε εκατοστά μέιον (-) 100 με ανεκτή υπέρβαση Έως +20 του φυσιολογικού. Αυτό λέει η προκήρυξη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Δευ Ιουν 21, 2010 9:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Giorgos

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Giorgos »

Κατανοητό πλήρως. Ευχαριστώ. Απλά είχα την εντύπωση οτι δεν ίσχυε για τους Ειδικούς Φρουρούς. Αρχίζω δίετα...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Alqatar22, Myk και 5 επισκέπτες