Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Thanos

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Thanos »

Καλησπέρα με έχουν στείλει στο 575 τάγμα στην αυλώνα και θέλω να κόπο για να φύγω στο πεζικό η όπου αλλου με στείλουνε. Στην μονάδα που είμαι τώρα είμαστε στην εβδομάδα προσαρμογής, την δευτερα αρχίζει το pen στο οποιο δεν θα συμμετέχω για θα υπογράψω την αίτηση για κόψιμο. Αν ξέρει κάποιος ποσο καιρό θα μου έρθει η μετάταξη για πεζικό γιατί ακούω διαφορα από μια εβδομάδα μέχρι και 10 μέρες. Ευχαριστώ

cuervo

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

Μεχρι και 1 μηνα , να πας ειναι ευκολο να φυγεις δυσκολο.
thanos

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από thanos »

Τώρα στην μονάδα μας χρεώνουν όπλα εξάρτησης και μπέρκιν. Εμενα που θα κόπο δεν μου έχουν δώσει τίποτα και από ότι καταλαβαίνω δεν θα μπορώ να κάνω υπηρεσίες όπως σκοπια... Μπορεί να φύγω και πιο νωρίς;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

thanos έγραψε:Μπορεί να φύγω και πιο νωρίς;


Όχι.

savvas_21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2014 11:52 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από savvas_21 »

Καλημερα,

Θα ηθελα να ρωτησω αμα γινεται απο ειδικες δυναμεις που ειχα δηλωσει στα 18 μου να το αλλαξω σε απλο οπλιτη στρατου ξηρας! Χθες διεκοψα την αναβολη μου!

Σας ευχαριστω πολυ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Το ότι δήλωσες Ειδικές Δυνάμεις δεν σημαίνει ότι θα πάς.

Και να σε επιλέξουν, μπορείς να δηλώσεις ότι δεν θές να υπηρετήσεις εκεί και να σε μετατάξουν σε άλλο Όπλο/Σώμα.
Μιχαλης

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μιχαλης »

παιδια ειμαι στην 35μκ και παραιτηθηκα απο την 3η μερα που πηγα, δηλαδη την προηγουμενη δευτερα. Μηπως ξερετε σε ποσο καιρο θα με μεταθεσουν σε αλλο οπλο/σωμα και αν μπορω να κανω κατι για να φυγω πιο γρηγορα; Ευχαριστω
Stergios4

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Stergios4 »

'Οταν παρουσιαστώ αν δηλώσω πως δεν θέλω να μείνω στις ΕΔ, μέτα την ορκωμοσία μπορώ να δηλώσω για κύπρο και ποιες οι πιθανότητες να με δεχθούν;
Ευχαριστώ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Stergios4 έγραψε:'Οταν παρουσιαστώ αν δηλώσω πως δεν θέλω να μείνω στις ΕΔ, μέτα την ορκωμοσία μπορώ να δηλώσω για κύπρο και ποιες οι πιθανότητες να με δεχθούν;
Ευχαριστώ.


Ναι μπορείς και κατά 99,9% θα σε στείλουν στην ΕΛΔΥΚ.

Michael

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Michael »

Ήμουν πεζικό και πήγα ειδικές δυνάμεις αλλά παραιτήθηκα μήπως ξέρει κανείς πόσο καιρό θα μεινω
Anonymous

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξερει κανεις σε ποσο καιρο φευγει κανεις, με το που κοπει απο το Π. Ε. Ν. ; Και αν εχεις βυσμα σε ποσο φευγεις περιπου;

Giannaros722

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannaros722 »

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτησηΕγώ είμαι Ε Δ ήταν να πάω Κύπρο άμα κοπω θα με στείλουν ΕΛΔΥΚ;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι. Εάν κοπείς θα σε στείλουν σε μονάδα πεζικού στην Ελλάδα.

Τζοναρντ

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Τζοναρντ »

Εάν επιλέξεις να φύγεις από ειδικες δυνάμεις εφόσον στην αρχή εχεις παρουσιαστεί σε μονάδα Έβρου και όχι σε κέντρο πχ κεεδ σε επιστρέφουν στην μονάδα εκείνη ;
fsafsa

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafsa »

Τζοναρντ έγραψε:Εάν επιλέξεις να φύγεις από ειδικες δυνάμεις εφόσον στην αρχή εχεις παρουσιαστεί σε μονάδα Έβρου και όχι σε κέντρο πχ κεεδ σε επιστρέφουν στην μονάδα εκείνη ;


Όχι αλλά την πινέζα δεν την γλιτώνεις.



Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Anonymous την Δευ Ιουν 05, 2023 9:57 am.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης