Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΜΜ

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ΜΜ »

Μήπως γνωρίζεις πως πρέπει να κινηθούμε από εδώ και πέρα; Έκοψαν και τον γυιό μου ο οποίος ειναι ποδηλάτης. Μήπως γνωρίζεις το όνομα δικηγόρου που να ειδικεύεται σε ενστάσεις τέτοιου είδους?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx »

ΜΜ έγραψε:Μήπως γνωρίζεις πως πρέπει να κινηθούμε από εδώ και πέρα; Έκοψαν και τον γυιό μου ο οποίος ειναι ποδηλάτης. Μήπως γνωρίζεις το όνομα δικηγόρου που να ειδικεύεται σε ενστάσεις τέτοιου είδους;
λοιπον κοιταχτε πως εχει το θεμα! Τον αυγουστο, οταν βγουν οι βασεις και δειτε οτι το παιδι σας εμπαινε κανονικα θα πατε σε ενα δικηγορο για να καταφυγετε στο διοικητικο δικαστηριο! Εισαστε απο αθηνα; εγω πηγα στον αγγελακη πετρο που ειναι στην οδο εμμανουηλ μπενακη 8 ομονοια! Εχεο ασχοληθει με τετοια θεματα! Εσεις το μονο που εχετε να κανετε ειναι να πατε να παρετε την αποφαση απο την υγειονομικη επιτροπη που εκοψε τον γιο σας, να την εχετε, και οταν με το καλο βγουν οι βασεις και δειτε οτι εμπαινε κανονικα τοτε Να ξεκινησετε τις διαδικασιες. Αυτα! Ελπιζω να βοηθησα!

ΒΑΣΙΛΗΣ

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Παιδια εχει κανει κανεις ενσταση για το ητανε επ. οπ και να του μετρηθουν τα 100 μορια που αντιστοιχουν στους επυ; Γιατι σκεφτομαι να το κανω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:Παιδια εχει κανει κανεις ενσταση για το ητανε επ. Οπ και να του μετρηθουν τα 100 μορια που αντιστοιχουν στους επυ; Γιατι σκεφτομαι να το κανω.


τα μόρια τα παίρνεις αν έχεις συμπληρώσει τα έτη που προβλέπονται για την μονιμοποίηση και δεν περάσεις τις εξετάσεις η παραιτηθείς
Whiteyez
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Τετ Απρ 18, 2007 4:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Whiteyez »

Σελίδα 14-15 στην προκήρυξη


5. Κατά των ανωτέρω πινάκων, επιτρέπεται η άσκηση ενστάσεως για παράβαση νόμου ή κανονιστικής πράξεως της Διοίκησης ενώπιον του Α. Σ. Ε. Π. Μέσα σε αποκλειστική προθεσμία δέκα (10) ημερών, που αρχίζει από την επόμενη της ανάρτησής τους, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παρ.4 της παρούσας. Η ένσταση, ασκείται με κατάθεσή της ή με αποστολή συστημένης επιστολής απευθείας στο Α. Σ. Ε. Π. Στην ακόλουθη διεύθυνση:

14Α. Σ. Ε. Π. Ένσταση για τον Διαγωνισμό Πρόσληψης Ειδικών Φρουρών Τ. Θ.14.308 Αθήνα Τ. Κ.115 10

Στην ένσταση επισυνάπτεται και παράβολο σαράντα (40) ευρώ που εκδίδεται από Δημόσιο Ταμείο, άλλως η ένσταση δεν λαμβάνεται υπόψη. Το Α. Σ. Ε. Π. Εξετάζει τις υποβληθείσες ενστάσεις, αποφαίνεται επ' αυτών και ενημερώνεται ο ενιστάμενος. Η αρμόδια Τριμελής Επιτροπή της παρ.7 του άρθρου 9 του ν.2734/1999 προβαίνει, αν απαιτείται, στις αναγκαίες διορθώσεις, σύμφωνα με τα διαλαμβανόμενα στην απόφαση του Α. Σ. Ε. Π.

Στη συνέχεια οι αναμορφωμένοι πίνακες κυρώνονται από τον Αρχηγό της Ελληνικής Αστυνομίας.

Επισημαίνεται ότι στους υποψηφίους παρέχεται η δυνατότητα πρόσβασης σε στοιχεία που αφορούν τους λοιπούς συνυποψήφιους, προκειμένου να ασκήσουν το δικαίωμα προσβολής των σχετικών αποφάσεων ή πινάκων, σύμφωνα με τη νόμιμη διαδικασία.


...
tzotzos
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 11, 2010 12:44 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από tzotzos »

Να ροτησω κατι ρε παιδια; Μπορο τωρα να παω σε δικηγορο για ενα θεμα που αφορα την καταμετρηση των μοριων μου, στην προκυριξη του 2010 ¨Η ειναι αργα?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

TΖότζο πλέον δεν γίνεται, αλήθεια τι λάθος είχε γίνει;
tzotzos
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 11, 2010 12:44 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από tzotzos »

Για να δω αν μου εκοψαν νομιμα 200 μορια ροταω, ευχαριστω αρμυ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

tzotzos έγραψε:Για να δω αν μου εκοψαν νομιμα 200 μορια ροταω, ευχαριστω αρμυ


Για πες μου εμένα από που πιστεύεις ότι σου έκοψαν μόρια
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από REPAINER »

tzotzos έγραψε:Για να δω αν μου εκοψαν νομιμα 200 μορια ροταω, ευχαριστω αρμυ


θα νομιζες μαλλον οτι θα επερνες τ μορια τριτεκνιας αλλα δεν τα παιρνεις. Κανεις δεν σε εκλεψε αν ειναι αυτο

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

tzotzos έγραψε:Στα μορια της τριτεκνιας αναφερομαι οντωσ. Το θεμα ειναι πως οντως στην προκυριξη αναφερονται τα κριτηρια για να παρεις τα μορια, απλα με μπριζοσαν να παω σε δικηγορο εστω και τωρα για τον εξης λογο. Δεν ειναι λογικο το κρατος να μου δινει μεχρι να κλεισω και τα 23,100 ευρο επιδομα καθε μηνα, να με θεωρει δλδ τριτεκνο, και απο την αλλη στην προκυριξη να μου λεει πως δεν ειμαι. Μου ειπανε δλδ να παω και να κανω εφεση για την διορθωση της προκυριξησ, καταλαβατε τι εννοω>


Από την στιγμή που η προκήρυξη αναφέρει ποιους θεωρεί τρίτεκνους τσάμπα μπριζώνεσαι
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από REPAINER »

tzotzos έγραψε:Στα μορια της τριτεκνιας αναφερομαι οντωσ. Το θεμα ειναι πως οντως στην προκυριξη αναφερονται τα κριτηρια για να παρεις τα μορια, απλα με μπριζοσαν να παω σε δικηγορο εστω και τωρα για τον εξης λογο. Δεν ειναι λογικο το κρατος να μου δινει μεχρι να κλεισω και τα 23,100 ευρο επιδομα καθε μηνα, να με θεωρει δλδ τριτεκνο, και απο την αλλη στην προκυριξη να μου λεει πως δεν ειμαι. Μου ειπανε δλδ να παω και να κανω εφεση για την διορθωση της προκυριξησ, καταλαβατε τι εννοω>


ναι καταλαβα, αλλα Γνωμη μου δε θα κερδισεις κατι, αν εχεις την ορεξη παντως προχωρα, ποτε δε ξερεις

tzotzos
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 11, 2010 12:44 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από tzotzos »

Δεν θελω να προσβαλω την προηγουμενη προκυριξη αλλα την επομενη, γιατι ειναι παραλογο το καρτος να εχει για το ιδιο θεμα, δυο μετρα και δυο σταθμα, σε αυτο εχω αδικο?
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από REPAINER »

Τι να πω, η αληθεια ειναι οτι αν και τριτεκνος, που δεν πηρα τα μορια λογω των οριων ηλικιας, δε το εχω σκεφτει καλα το θεμα, οποτε δεν εχω αποψη να σου πω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Και στις πανελλήνιες αυτό ισχύει πάντως οπότε άδικα ψάχνεσαι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες