Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
YPDNEAS
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2020 12:26 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από YPDNEAS »

Γι' αυτό το θέμα οφείλεις να γνωρίζεις πως δεν μπορείς να κάνεις ένσταση αν δεν έχεις έννομο συμφέρον. Αυτό σημαίνει οτι αν είσαι στους επιτυχόντες δεν μπορείς να κάνεις ένσταση, γιατί δεν έχεις κανένα λόγο να παραπονιέσαι.
lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από lef »

YPDNEAS έγραψε:Επίσης καλό είναι να γνωρίζετε οτι η ένσταση (και η δικαστική προσφυγή) σε τέτοιες περιπτώσεις δικαιολογειται μόνο για λογους ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑΣ και ΟΧΙ ουσίας. Αυτό σημαίνει πως αν παραπονεθείς π. Χ. Επειδή πιστεύεις οτι έβγαλες το 1000άρι σε 4.10 ενώ αυτοί έγραψαν 4.30 και σε έκοψαν, ο λόγος αυτό δεν είναι αποδεκτός. Λόγοι νομιμότητας είναι π. Χ. Το γεγονός οτι δεν συγκροτήθηκε σωστά η επιτροπή των αθλημάτων.
Ακριβως εκει μπερδευονται ολοι και σωστα κανεις και το επισημαινεις.

Εαν στο 1000 αρι εκανε καποιος 4:25 και κανει ενσταση αυτη δεν μπορει να γινει δεκτη γιατι αν γινει τοτε μιλαμε για μια παρανομη διαδικασια

Θα πρεπει η προκυρηξη να επαναληφθει εκ νεου που δεν εχει γινει και ποτε κατι τετοιο..

Οι λογοι νομιμοτητας σημαινει οτι τηρηθηκε σωστα και νομιμα η διαδικασια. Δεν θα σε ξαναβαλεο να τρεξεις ο ασεπ ουτε θα σε υψομετρησει ξανα. Απλωστε υπαρχει εκπροσωπος του ασεπ σε καθε σταδιο...

lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από lef »

Στον τενεφ ειναι αλλο πραγμα Ενσταση μπορει να γινει γιατι ειναι τυπικο το θεμα λογω μοριων

Εκει θα το δουνε και αν συντρεχει λογος θα διορθωθει. Αλλο το ενα αλλο το αλλο...

lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από lef »

Και τα υγεονομικα ειναι μη αναθεωρησημα Αυτο σημαινει οτι αποτελεσμα βγαλει η επιτροπη αυτο ισχυει.

lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από lef »

Στον υπολογισμο μοριων και τα τυπικα προσοντα μπορει να γινει κατι Δλδ στις μεταφρασεις πτυχιων, μη υπολογισμο μοριων σωστα κλπα

Εκει ναι αν υπαρχει λογος η ενσταση ειναι βασιμη.

Πχ αν καποιος δηλωσε ειδικες δυναμεις και δεν ηταν στις ειδικες δυναμεις μπηκε απο λαθος τη ς επιτροπης δλδ και πηρε μορια με αυτον τον τροπο ο επομενος μπορει να κανει ενσταση και να τον αποβαλλουν

Anima95
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Απρ 25, 2020 2:13 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Anima95 »

Tolmwn1 έγραψε:Παιδιά Καλησπέρα παρακολουθώττο θέμα και θεωρώ άδικο όλο αυτό που έγινε και κλειδώθηκε η συζήτηση και φάγε και μπαν το άλλο το παλικάρι που απλώς έλεγε τα πράγματα με το όνομα τους εγώ μαζί τους είμαι, γιατί δεν γίνεται να σιωπας και να δέχεσαι αδικίες... Βασικά μπορεί κάποιος αν έχει την καλοσύνη να μου Εξηγήσει πως γίνεται η ένσταση... Όπως αυτό που λέτε για τον τενεφ και πχ εγώ έχω ένα τατου στον ως το μπράτσο ως αγκωνα(στην προκήρυξη δεν αναφέρει πουθενά ότι απαγορεύεται (όπως στους ειδικούς φρουρούς.) . Τηλ στα κεντρικά και ένας μ πε να μην φαίνεται πολύ από στολή ο άλλος μου είπε δεν θα χεις θέμα εφόσον δεν το γράφει η προκήρυξη... Και ξέρω ότι και σημαιοφόρους πέρασαν κανονικά με τατου και πήχης χέρια.. απλά αν με κόψεικκάποιος κολλημένος υγειονομικα τι κάνω εκείνη την στιγμή;


Το είχα ξαναγράψει και στο νήμα των Λιμενοφυλάκων, αν δεν είναι προσβλητικό το τατουαζ, δεν έχουν κανένα λόγο να σε κόψουν. Υπαρχει και απόφαση ΣτΕ που δικαίωσε όσους είχαν προσφύγει δικαστικά για αποκλεισμό λόγω τατουάζ. Η τρέχουσα προκήρυξη, και θεωρώ και η πλειοψηφια των μελλοντικών προκηρύξεων στα σώματα ασφαλείας, έχει εναρμονιστεί με το διατακτικο της απόφασης και τη νομολογία που δημηργιουθηκε, εξ ου και δεν γίνεται ρητή αναφορά για αποκλεισμο υποψηφίου λόγω τατουαζ. Αν υπήρχε περίπτωση αποκλεισμού, θα αναφερόταν ρητά στην προκήρυξη.

johny junky
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2020 1:34 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από johny junky »

Γενικά, μπορείς να κοπείς από τον δερματολόγο για λόγους όπως: Αιμαγγειώματα, νεκρωτική ακμή, ουλωτική αλωπεκία, ερπητοειδή δερματίτιδα, δερματομυοσίτιδα, ιχθύαση, κνίδωση, λεμφοκοκκίωμα, δυσμορφικές ουλές, ψωρίαση και πολλά άλλα.Δεν γράφονται στην προκήρυξη, αλλά είναι λόγοι αποκλεισμού. Έτσι δεν είναι ανάγκη να γραφτεί ότι κόβεσαι λόγω δερματοστιξίας, πόσο μάλλον εφόσον δεν γενιέται κανείς με τατουάζ.

Άβαταρ μέλους
Nick47
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 6:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Nick47 »

Όλα αυτά που είπες αναφέρονται στον πίνακα νοσημάτων που υπάρχει μέσα προκυρηξη!
Άβαταρ μέλους
dimi328
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2020 5:55 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dimi328 »

Καλησπέρα παιδια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, ειμαι στην λιστα των διοριστεων, αλλα η προσληψη μου απορριφθηκε διοτι ειχα ενα δικαστηριο σε εκκρεμοτητα, το δικαστηριο ηταν να γινει τον ιουνιο αλλα αναβληθηκε λογο κορονοϊου, οταν θα γινει κ παρω την αμετακλητη αθωωτικη, μπορω να κανω προσφυγη?
Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Βμκδ »



Παιδιά καλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Παιδιά εμένα δεν μ έχουν μέτρηση το δίπλωμα φορτηγού και δεν είχα κάνει ενασταση στο 10ημερο τον Σεπτέμβριο και τώρα είμαι επιλαχών ... Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κινηθώ κάπως ;

DeaPatrinos
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2020 3:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από DeaPatrinos »

Δυστυχώς τώρα όχι φιλε μου. Είχες συγκεκριμένες μέρες για τις ενστάσεις.
Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Βμκδ »

DeaPatrinos έγραψε:Δυστυχώς τώρα όχι φιλε μου. Είχες συγκεκριμένες μέρες για τις ενστάσεις.
Αδερφέ καλησπέρα μόλις μίλησα με δικηγορικό σωματείο Που ασχολείται με τέτοιες υποθέσεις και γίνεται.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Νοέμ 26, 2021 10:57 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Fulakas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2021 11:03 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Fulakas »

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση να κανω. Σε ποσο καιρο εκδικαζεται μια προσφυγη; Και μετα απο την εδικαση σε ποσο καιρο βγαινει η αποφαση;
Road runner
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2022 2:59 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Road runner »

Μια ερώτηση παιδιά, σε περίπτωση εκκρεμούς δίκης που θα πραγματοποιηθεί μετά τη διαταγή πρόσληψης, δικαστικά μπορεί να κινηθεί κάποιος με ένσταση και να πάρει πίσω τη θέση του που απορρίπτεται;Η κατηγορία για δίκη βρίσκεται μέσα στους λόγους απόρριψης του υποψηφίου

Kael
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2020 8:47 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Kael »

Καλησπέρα παιδιά. Αν κάποιος κοπεί λόγο υψους Και κάνει προσφυγη υπάρχει περίπτωση Να το κερδίσει η χαμένος κοπος;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Alqatar22 και 12 επισκέπτες