Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Σε μερικα πραγματα θα συμφωνησω μαζι σου! Εκεινη την ωρα ομως γιατι δεν ειπε κανενας τιποτα; Θα βρεις ακρη τωρα;

Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έπρεπε να κάνετε τα παράπονα σας στο ζέσταμα αφού λες ότι το γήπεδο ήτανε πισίνα, από την στιγμή που δεν διαμαρτυρηθήκατε πριν ξεκινήσει η διαδικασία χάσατε το δίκιο που μπορεί να είχατε και εφόσον τερμάτισαν κάποιοι εντός χρόνου το μόνο που θα πετύχετε με την ένσταση είναι να χάσετε λεφτά

Υποψήφιοι που δεν κρίνονται ικανοί σε κάποια από τις αθλητικές δοκιμασίες, αποκλείονται των περαιτέρω δοκιμασιών.

Iraklis

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Iraklis »

δημητρης25 έγραψε:Σε μερικα πραγματα θα συμφωνησω μαζι σου! Εκεινη την ωρα ομως γιατι δεν ειπε κανενας τιποτα; Θα βρεις ακρη τωρα;



Διαμαρτυρηθήκαμε αλλά δεν υπήρξε καμμία αντίδραση από μέρους τους, έτσι λοιπόν φύγαμε μούσκεμα από την κορφή ως τα νύχια για να πάμε στο υπουργείο να κάνουμε το μόνο που μπορούσαμε, να καταθέσουμε ενστάσεις. Ο αστυνομικός που παραλάμβανε τις ενστάσεις μου είπε κατά λέξη: "Τί έγινε ρε παιδιά; Πόσες ενστάσεις θα κάνετε σήμερα; Σας κόψανε όλους; " Όταν του εξήγησα τί είχε συμβεί κούνησε το κεφάλι του και λέει: "Τί να πω ρε παιδιά; Έπρεπε να το αναβάλλουν και να το κάνουν άλλη μέρα". Δεν θα αφήσω αυτή την αδικία να περάσει έτσι. Έκανα φοβερό αγώνα με συνεχείς προπονήσεις και διατροφή, κατάφερα να χάσω από την ημέρα ανακοίνωσης του διαγωνισμού 14 κιλά σε 2 μήνες και να φτάσω σε μία φυσική κατάσταση τέτοια που δεν είχα κανένα άγχος για τα αθλήματα και το αποτέλεσμα ήταν να κοπώ και όλοι οι κόποι και η ταλαιπωρία να πάνε στον βρόντο. Όπως είπα πιο πριν είμαι 28 χρονών και ο φετινός διαγωνισμός ήταν ο τελευταίος στον οποίο μπορούσα να συμμετέχω. Θα κινήσω γη και ουρανό να βρω όλους τους υπολοίπους που κάνανε ενστάσεις (και είναι σίγουρα πάνω από 10 άτομα) και θα πάμε δικαστικά να βρούμε το δίκιο μας. Είχα την αίσθηση πως αυτός ο διαγωνισμός λόγω του ότι ήταν μέσω ΑΣΕΠ θα ήταν αδιάβλητος, αλλά δυστυχώς αδιάβλητος ήταν μόνο στην φάση της μοριοδότησης και όχι στην φάση των ψυχοτεχνικών (όπου μπροστά μου περάστηκε υποψήφιος με ταττουάζ ο οποίος είχε ύψος 1,77 και βάρος 88 κιλά και ίσως να ήταν και επιτυχών στην διαδικασία των αθλητικών δοκιμασιών, δεν το γνωρίζω) και στα αθλήματα όπου η επιτροπή ράβει και δένει κατά το δοκούν. Δεν είμαι ούτε κανένας αγράμματος τσομπάνος που κατέβηκε από τα βουνά ούτε κανένα παιδάκι 18 χρονών που θα πει ε δεν πειράζει, θα ξανακάνω του χρόνου. Θα ενημερώνω το forum κατά διαστήματα για τις εξελίξεις καθώς κάποια στιγμή θα πρέπει να δωθεί ένα τέλος σε αυτή την μάστιγα που λέγεται "μέσον" είτε είναι πολιτικό, είτε οτιδήποτε άλλο

Greek_Army έγραψε:Έπρεπε να κάνετε τα παράπονα σας στο ζέσταμα αφού λες ότι το γήπεδο ήτανε πισίνα, από την στιγμή που δεν διαμαρτυρηθήκατε πριν ξεκινήσει η διαδικασία χάσατε το δίκιο που μπορεί να είχατε και εφόσον τερμάτισαν κάποιοι εντός χρόνου το μόνο που θα πετύχετε με την ένσταση είναι να χάσετε λεφτά

Υποψήφιοι που δεν κρίνονται ικανοί σε κάποια από τις αθλητικές δοκιμασίες, αποκλείονται των περαιτέρω δοκιμασιών.



Διαμαρτυρηθήκαμε φίλε μου και η απάντηση που λάβαμε ήταν: "Παιδιά το ξέρουμε ότι είναι κάκιστες οι συνθήκες, κάντε μια προσπάθεια να τερματίσετε και τελειώσατε να πάτε και εσείς και εμείς σπίτια μας". Έτσι λοιπόν μας δώσανε την αίσθηση πως επειδή υπήρχαν και αρκετοί απόντες πως ίσα που θα φτάναμε να καλύψουμε τις θέσεις

cabron

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από cabron »

Iraklis έγραψε:Απευθύνω έκκληση στα μέλη του forum, αν γνωρίζουν κάποιον που έκανε και αυτός ένσταση να επικοινωνήσει μαζί μου να οργανωθούμε. Επίσης ψάχνω κάποιον καλό δικηγόρο που να ειδικεύεται στα διοικητικά δικαστήρια και να έχει αντίστοιχη εμπειρία με προηγούμενες ενστάσεις. Είμαι 28 και ήταν η τελευταία μου ευκαιρία για εισαγωγή στο σώμα και δεν θα το αφήσω έτσι


Πετρός Εμμ. Αγελλάκης
δικηγόρος παρ'αρειω παγω
εμμ. Μπενακη 8, αθηνα
τηλ:2103249839,2103213546
ειναι πολυ καλος, ασχολειται μονο με διοικητικα δικαστηρια. Καλη τυχη

Iraklis

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Iraklis »

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, να 'σαι καλά
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Τσαμπα λεφτα σε δικηγορους θα δωσετε... Ηρακλη εφ οσον εισαι 28 μπορεις ανετα να συμμετασχεις στην προκ των 725 πυροσβεστων!
Άβαταρ μέλους
M16Carbine
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 1:10 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από M16Carbine »

dalena έγραψε:"κλαίγομαι" γιατί πέρασαν άλλοι που είχαν κοπεί... Αλλά αν διάβαζες και έβλεπες τι λέμε δε θα σχολίαζες καν... Αν ήθελα να δικαιολογηθώ θα έλεγα και εγώ πως είχα ένα κάρο προβλήματα... Αλλά ούτε τα ανέφερα. Κατάλαβες ή να το πω και σε άλλες γλώσσες.


Κακώς κλαίγεσαι.

Από τη στιγμή που δεν μπόρεσες να βγάλεις αυτά τα γελοία όρια ενώ είχες τόσους μήνες καιρό να κάνεις προπόνηση σημαίνει είτε ότι δεν το ήθελες πραγματικά είτε ότι η φυσική σου κατάσταση είναι πολύ άσχημη για σώμα ασφαλείας.

Τώρα για αυτούς που πέρασαν με βύσμα αδικία είναι για όσους πέρασαν τα όρια με το σπαθί τους και θα έχουνε το κάθε γιωτά μαζί τους στην υπηρεσία.

Χώρια που αργότερα τα ίδια βύσματα θα παίρνουν τις καλύτερες μεταθέσεις, ενώ δεν το αξίζουν.

Νικος

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Νικος »

Ηρακλή τι έγινε με το θέμα του καιρό με τον δικηγόρο τι εξέλιξη σου είπε;
dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

Στα ς'ωματα ασφαλείας θα έπρεπε να υπάρχει και κατανόηση κειμένου και εξέταση στα νέα ελληνικά...
ποιός είπε καλέ μου άνθρωπε ότι κλαίγομαι που κόπηκα... Κλαίγομαι που πέρασαν άλλοι που κανονικά θα έπρεπε να κοπούν... Ασε τη καραμέλα με τη φυσική κατάσταση... Η δική μου είναι πάρα πολύ καλή και δε θα κριθεί από το 1000αρι... Ή μήπως θες να μου πεις ότι στα σώματα είναι όλοι άριστης φυς. Κατάστασης... Για κοιταξέ το αυτό. Το αν ήθελα ή όχι το ξέρω πολύ καλά και σου λέω για άλλη μια φορά μη κρίνεις από το 1000αρι... Πριν πετάξεις κομπλεξικά δηλητήρια σκέψου πρώτα.
τώρα ας γίνει δουλεία με τα βύσματα που δε κατάφεραν όχι το 1000αρι να τρέξουν αλλά ούτε τη σφαίρα να σηκώσουν και παρόλα αυτα είναι τώρα μέσα στα σώματα εγώ θα βρω κάτι άλλο σίγουρα...

καλή τυχή και καλή σταδιοδρομία
Άβαταρ μέλους
lettaki
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:44 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από lettaki »

Θέλω να πω ένα μεγάλο και ειλικρινές ευχαριστώ σε αυτούς που δημιούργησαν το φόρουμ!
Εάν δεν υπήρχε το φόρουμ, δε θα είχα δει ποτέ το όνομα αυτού του ικανότατου και αξιόλογου δικηγόρου (καθώς είμαι από επαρχία) και δε θα είχαμε κερδίσει ποτέ την προσφυγή που είχαμε καταθέσει!
Και πάλι σας ευχαριστώ! Να'στε καλά!ΕικόναΕικόνα
Αντωνης

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Αντωνης »

Λετακι καλησπερα αν επιτρεπετε ποιον δικηγορο εβαλες και σε ποιο σωμα; Εχω κανει και εγω προσφυγη. Ποσο καιρο εκανε να γινει το δικαστηριο?
Άβαταρ μέλους
lettaki
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:44 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από lettaki »

Να σου πω ευχαρίστως όλες τις λεπτομέρειες, αλλά στείλε μου μήνυμα καλύτερα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αντωνης έγραψε:Λετακι καλησπερα αν επιτρεπετε ποιον δικηγορο εβαλες και σε ποιο σωμα; Εχω κανει και εγω προσφυγη. Ποσο καιρο εκανε να γινει το δικαστηριο;


Κάνε εγγραφή φίλε μου για να μπορέσεις να στείλεις προσωπικό μήνυμα στο lettaki Εικόνα

evi8586
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2012 4:38 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από evi8586 »

Είναι άθλιο που κόβουνε άντρες και υποτίθεται οτι περνάνε κοπέλες... Κ δη της νομικής... Τα έζησα απο κοντά κ ξέρω... Μέχρι κ εγώ κόπηκα που έκανα περισσότερα. Κ απο τις ενστάσεις τίποτα να μη βγεί... Αξίζει τουλάχιστον να θορυβηθούν, μήπως κ σταματήσει αυτή η ανεξέλεγκτη κατάσταση με τα βίσματα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες