Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Billisz
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2012 10:04 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Billisz »

Βοηθουσανε να περασουν κοπελες τα αγωνισματα;
Jim

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Jim »

Καλημέρα,

Που και με ποιο τρόπο θα μπορούσα να αναζητησω κατάλληλο δικηγόρο για το θέμα που έχω με την αναφερόμενη προκύρηξη;

Ποιο είναι το θέμα;: Όταν πήγα να υποβάλλω τα χαρτιά μου στην Μάτσα, δεν έγιναν δεκτά διότι η σχολή που έχω τελειώσει
δεν αναγραφόταν στη λίστα σχολών της προκύρηξης. Ωστόσο η ίδια αυτη σχολή, έχει ΤΑ ΙΔΙΑ επαγγελματικά δικαιώματα (με τις αναγραφόμενες στην προκήρυξη σχολές του ίδιου αντικειμένου) στις έως τώρα προκυρήξεις του ΑΣΕΠ. Με άλλα λόγια, σε όποιες θέσεις του ΑΣΕΠ έχουν πρόσβαση οι πτυχιούχοι των "έγκριτων" (κατα την προκύρηξη του Πυρ. Σώματος) σχολών, έχουν και οι πτυχιούχοι της δικής μου σχολης.

Υπάρχει κάποιο αρχείο στο οποίο θα μπορούσα να ανατρέξω για ανάλογες υποθέσεις; Ωστε να δώ την έκβάση τους και τους
εμπλεκόμενους συνηγόρους;

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
gate21ss
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2012 9:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από gate21ss »

Jim έγραψε:Καμία προταση τιποτα.

Πετρός Εμμ. Αγελλάκης
δικηγόρος παρ'αρειω παγω
εμμ. Μπενακη 8, αθηνα
τηλ:2103249839,2103213546

Δες και στην προηγούμενη σελίδα αυτού του θέματος.

Υ. Γ.: Γίνε μέλος στο forum, αν θες, για να σου στείλω προσωπικό μήνυμα.
Jim

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Jim »

Σ' ευχαριστω gate21ss.

Μόλις εγγραφω θα σε απασχολησω λιγο.

Άβαταρ μέλους
NASOSS
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 18, 2011 11:07 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από NASOSS »

  • Σε περίπτωση που για κάποιον -α υποψήφιο -α, προκύψει πρόβλημα υγείας ή γυναικολογικής φύσης, υπάρχει η δυνατότητα εξέτασης σε νέα ημερομηνία,οπωσδήποτε μόνο μετά από επιτόπια εξέταση από τον παρόντα ιατρό και πριν Τη διεξαγωγή κάποιου αθλήματος. Υποψήφιος -α που αγωνίστηκε σε κάποιο άθλημα, μπορεί να επανεξεταστεί μόνο σε περίπτωση τραυματισμού του,ο οποίος επιτόπου θα βεβαιωθεί από τον ιατρό. Σε κάθε περίπτωση όμως η επανεξέταση θα λάβει χώρα σε ημερομηνία εντός του χρονοδιαγράμματος των ΠΚΕ και στο σύνολο των αθλητικών δοκιμασιών.
Αυτό είναι απόφαση διοικητικού εφετείου και ισχύει για όλες τις Προκήρυξεις Ασχετα που καθε σωμμα λεει τα δικά του... Αν μετα τον τραυματισμό σου πας σε δημόσιο Νοσοκομείο την δίκη την έχεις κερδίσει




Άβαταρ μέλους
lagos13
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ Δεκ 28, 2011 10:43 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από lagos13 »

Billisz έγραψε:Βοηθουσανε να περασουν κοπελες τα αγωνισματα;


Εικόνα
thapas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 5:56 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από thapas »

Παιδια καλησπερα. γνωριζει μηπως καποιος πανω κατω ποσο ειναι το συνολικο κοστος αν κανεις προσφυγη; επισης, ξερει καποιος να μου προτεινει δικηγορο που ασχολειται με θεματα προκηρυξεων λιμενικου σωματος;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

thapas έγραψε:Παιδια καλησπερα. Γνωριζει μηπως καποιος πανω κατω ποσο ειναι το συνολικο κοστος αν κανεις προσφυγη; Επισης, ξερει καποιος να μου προτεινει δικηγορο που ασχολειται με θεματα προκηρυξεων λιμενικου σωματος;


Ο πιο γνωστός και με αρκετές επιτυχίες σε θέματα Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας είναι ο Πέτρος Αγγελάκης.

Το δικηγορικό του γραφείο είναι στην οδό Μπενάκη Εμμανουήλ 8, Αθήνα,10564, ΑΤΤΙΚΗ.

Στο διαδίκτυο μπορείς να βρεις και το τηλέφωνο του για να επικοινωνήσεις μαζί του.

Εγώ δεν μπορώ να το δημοσιεύσω εδώ για ευνόητους λόγους αλλά αν θες στο στέλνω σε ΠΜ.

spyros86

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από spyros86 »

καλησπερα ποιο ειναι το ονομα του το θελω κ εγω ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Diakos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 25, 2013 4:32 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Diakos »

'Ασχετο με τους ΛΦ αλλά όλα τα θέματα είναι κλειδωμένα για τους ΥΠΑΞ. Υπάρχουν άτομα απο εδώ μέσα που εχουν προβεί δικαστικώς προς τον διαγωνισμό; Εάν ναι άς μου στείλουν pm. Παρακαλώ τουλάχιστον μεταφέρετε το μήνυμά μου αντί να το σβήσετε. Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
skylos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 27, 2014 9:42 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από skylos »

Καλημερα dyk θελω να σου κανω μια ερώτηση εαν έχεις προσφύγει στον ασεπ για αδικία που έγινε πχ στα υγειονομικά του διαγωνισμού υπαξ του λιμενικου... Εαν βγει θετικη η ένσταση απο τον ασεπ μετά τι διαδικασία ακολουθείτε; Ακολουθω παλι τις διαδικασίες απο την αρχή; Η κάτι αλλο γίνεται; Ευχαριστω dyk προκαταβολικά...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι δεν ακολουθείς και πάλι τις διαδικασίες από την αρχή παρά μόνο περνάς και πάλι την υγειονομική επιτροπή για επανεξέταση.

Τουλάχιστον από παλαιότερη περίπτωση που γνωρίζω αυτό ακριβώς έγινε.

Αν έχει αλλάξει κάτι ή αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας μας ενημερώσει.

Άβαταρ μέλους
skylos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 27, 2014 9:42 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από skylos »

D.Y.K έγραψε:Όχι δεν ακολουθείς και πάλι τις διαδικασίες από την αρχή παρά μόνο περνάς και πάλι την υγειονομική επιτροπή για επανεξέταση.

Τουλάχιστον από παλαιότερη περίπτωση που γνωρίζω αυτό ακριβώς έγινε.

Αν έχει αλλάξει κάτι ή αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας μας ενημερώσει.



και μετα περνάω αθλητικά, ψυχοτεχνικά και γραπτά; Γιατι οποιος κοβόταν υγειονομικα δεν συνέχιζε δηλαδη εγω δεν εχω κανει αθλητκα κτλπ...

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ναι, αν κάνει δεκτή την ένσταση σου ο ΑΣΕΠ κανονικά θα πρέπει να περάσεις πάλι όλες τις διαδικασίες όπως προβλέπεται από την προκήρυξη.

Αν επιτρέπεται γιατί σε είχαν κόψει στα υγειονομικά;

Αν δεν θες να απαντήσεις δημόσια μπορείς να μου στείλεις ΠΜ Εικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες