Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
FontasCh
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 23, 2013 4:00 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από FontasCh »

Σε 24 μερες παρουσιαζομαι στη Θηβα. Εχτες ειχα ενα ατυχημα και μου μπαταραν το ποδι μεχρι το γονατο. Μου παν θα κρατησω το γυψο 15 μερες οποτε λογικα δεν θα χω θεμα. Σε περιπτωση που μπει καποιος με γυψο η με καποιο πονο απ τις πρωτες μερες που θα χει βγει τι γινετε;

(δεν ξερω αν ειναι το σωστο σημειο να γραψω αλλα δεν υπηρχε αντιστοιχο θεμα)

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν παρουσιαστείς με γύψο θα σου δώσουνε αναβολή και θα μπεις με την επόμενη ΕΣΣΟ, αν έχεις βγάλει τον γύψο απλά θα το αναφέρεις ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, θα υπηρετήσεις κανονικά, απλά όταν θα νιώθεις πόνους θα το λες και θα γλιτώνεις από τις πρόβες των παρελάσεων και της ορκωμοσίας (πολλές ώρες ορθοστασίας).
Saras

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Saras »

Διέκοψα την αναβολή και μου ήρθε χαρτί για κατάταξη στις 9 Σεπτέμβρη. Είχα ένα ατύχημα αρχές Αυγούστου και έπαθα ένα ράγισμα στο χέρι στον καρπό και μου έβαλαν γύψο τον οποίο πρέπει να τον κρατήσω τουλάχιστον μέχρι 20 Σεπτέμβρη. Γίνεται να μπω στο κέντρο με το γύψο; Δεν θέλω να πάρω αναβολή για την επόμενη ΕΣΣΟ γιατί έχω κανονίσει να φύγω στο εξωτερικό τον Ιούνιο. Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια πριν παρουσιαστώ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το έχουμε ξανά αναφέρει δεν γίνεται, το τι δεν θέλεις εσύ είναι δικό σου θέμα, στο στρατό δεν αποφασίζεις εσύ.
Saras

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Saras »

Μα σε 10 μερες θα ειμαι καλα. Φιλοι μου που εχουνε μπει μου ειπανε πως στο κεντρο βλεπανε ατομα ακομα και με σπασμενα ποδια με γυψο. Απλα ηταν ελευθεροι υπηρεσιας. Θα παρω αυριο τηλ να ρωτησω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εσύ έγραψες ότι τον γύψο θα τον έχεις μέχρι τις 20/9, άρα προφανώς και δεν θα είσαι καλά αλλιώς θα σου έλεγαν να τον βγάλεις νωρίτερα.

Καλά οι φίλοι σου μπορεί να είδανε και τον σούπερμαν να υπηρετεί.

Andreas24578 έγραψε:Παιδια μια ερωτηση... Εσπασα το χερι μου και μπενω 22 τι γινετε ;


Greek_Army έγραψε:
Andreas24578 έγραψε:Παιδια μια ερωτηση... Εσπασα το χερι μου και μπενω 22 τι γινετε ;


Αν παρουσιαστείς με σπασμένο χέρι θα σου δώσουν αναβολή για λόγους υγείας.


Andreas24578 έγραψε:Καλησπερα... Σημερα πειρα αναβολη διμηνη για λογους υγειας επειδι εχω καταγμα σκαφοειδους στο χερι... Με ποια ΕΣΣΟ θα μπω μαρτιου ή μαιου ;


Μια μικρή απόδειξη.

Saras

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Saras »

Ναι οκ καταλαβα. Εγώ εννοώ πως σε 10 μέρες αφου μπω θα έχω βγάλει το γύψο. Τελοσπαντων, πρέπει να απευθυνθώ από τώρα και να αναφερω το προβλημα στη στρατολογία ή να περιμενω τη μερα της καταταξης;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Saras έγραψε:Είχα ένα ατύχημα αρχές Αυγούστου και έπαθα ένα ράγισμα στο χέρι στον καρπό και μου έβαλαν γύψο τον οποίο πρέπει να τον κρατήσω τουλάχιστον μέχρι 20 Σεπτέμβρη. Γίνεται να μπω στο κέντρο με το γύψο;


Εσύ αυτό είχες γράψει, όταν αποφασίσεις τι ισχύει εδώ θα είμαστε για να σε εξυπηρετήσουμε.
gdim91
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2013 1:57 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από gdim91 »

Γεια σας παιδιά ! Κατ αρχην χαίρομαι που είδα κ άλλους με παρόμοιο πρόβλημα γιατί νόμιζα μόνο εγω την πάτησα. Παρουσιάζομαι 9/9 Τρίπολη Αεροπορία. Δυστυχώς πριν μια εβδομαδα επαθα ενα ελαφρύ κάταγμα στο πόδι. Μπορώ να το πατήσω αλλά καλά θα ήταν να κρατήσω γύψο μέχρι 15-17 σεπτ. Θα ήταν πολύ χάσιμο χρόνου να μπω Νοέμβριο. γτ έχω κανονίσει πρακτική. Υπάρχει περίπτωση να με δεχτούν Η αναγκαστικά αναβολή;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν πρόκειται να γίνεις δεκτός με γύψο.
gdim91
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2013 1:57 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από gdim91 »

Δε θα τον φοράω τον γύψο. Μπορώ να το πατάω αλλά όχι να τρέχω ακόμα.
Άβαταρ μέλους
Nikos-mgmn
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 12:14 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από Nikos-mgmn »

gdim91 έγραψε:Δε θα τον φοράω τον γύψο. Μπορώ να το πατάω αλλά όχι να τρέχω ακόμα.


Αν κανεις κατι τετοιο καλο θα ειναι να το αναφερεις αμεσως στον γιατρο της μοναδας - κεντρου...

gdim91
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2013 1:57 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από gdim91 »

Εγώ θα το πω αλλά υπάρχει περίπτωση να με κρατήσουν έτσι ;
gdim91
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2013 1:57 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα υγείας και κατάταξη

Δημοσίευση από gdim91 »

Δε θέλω να κάνω μισή εκπαίδευση και να αδικήσω τους υπόλοιπους. Υπάρχει πιθανότητα να καθίσω παραπάνω οικειοθελώς μετά την εκπαίδευση ; Έχει γίνει ποτέ αυτό ; Αρκεί να μην με πάει ως Νοέμβριο μονο αυτο θέλω.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες