ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Για ΔΙΑΣ κτλ υπάρχουν.

Αλλά όταν θα μπεις εσύ που ξέρεις ότι θα υπάρχουν;

Επίσης κάτι που ξέχασα να σου διορθώσω

johnny13 έγραψε:Επισης εγω σε 3 χρονια δινω + 2.5 χρονια αν περασω με τη πρωτη στη σχολη που σημαινει 6 χρονια (+και την υπηρεσια μου σε Α. Τ.)


Ενημερωτικά σου λέω ότι (με τα σημερινά δεδομένα) για να μπεις στην σχολή Αστυφυλάκων υπάρχει αναμονή 1 χρόνου.

Δηλαδή αν δώσεις πανελλήνιες τον Μαιο του 2018 και τα καταφέρεις θα μπεις στην σχολή το Σεπτέμβριο του 2019.

Με τα σημερινά δεδομένα ξαναλέω. Αλλά δεν νομίζω να αλλάξει αυτό σε 2 μόλις χρόνια.

Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από johnny13 »

Αυτο ειναι μια χαρα. Σκεψου να ξες πως εχεις μπει στη σχολη που θες και να αραζεις ενα χρονο με κολλητους κτλπ. Αλλα κατσε... Τις δοκιμασιες τις περνας το καλοκαιρι και απλα αν τις περασεις περιμενεις ενα χρονο σωστα?
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από johnny13 »

Ευχομαι να μη το αλλαξουν αυτο το συστημα. Μια χαρα μου φαινεται. Μεσα σε αυτον τον χρονο μπορεις να κανεις γυμναστική γιατι απο οτι ξερω το πρωτο ετος της σχολης εχει πολυ γυμναστικη, να χαλαρωσεις απο τις πανελληνιες και γενικα απο το διαβασμα. Μια χαρα μακαρι να περασω με την πρωτη. Οσο για τα ψυχοτεχνικα ρε φιλε τι παιζει; Εχω ακουσει οτι ειναι ζωγραφικη ή κατι τετοιο. Αληθευει; Και επισης στο τεστ προσωπικοτητας υπαρχει περιπτωση να σε κρινουν αδυναμο και να σε διωξουν; Γιατι ειδα κατι ερωτησεις τυπου αγαπας τα ζωα;-Ναι Ενα αλογο που δεν κουνιεται θα το βαρουσες;-Οχι
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Δεν είναι θέμα συστήματος, είναι θέμα ότι δεν υπάρχουν τα κονδύλια και ότι είναι πάρα πολλοί οι υποψήφιοι ειδικά τώρα με την κρίση και πρέπει να μπαίνει ένας φραγμός.

Το κανονικό είναι να μπαίνεις αμέσως τον Σεπτέμβρη αφού δώσεις Πανελλήνιες.

Πάντως δεν έχεις να ανυσηχείς κάτι.

Τα 2.5 χρόνια στην σχολή από ότι έχω διαβάσει είναι εντελώς χαβαλές και πρέπει να προσπαθήσεις να κοπείς για να κοπεις.

Το 99% για να γίνεις Αστυνομικος είναι να περασεις τις πανελληνιες και τις αθλητικες δοκιμασίες που καμια φορα είναι ζόρικα.

Ναι έχει ζωγραφική κάτι απλό όπως να ζωγραφίσεις μια γυναίκα.

Δεν γνωρίζω ακριβώς τι ερωτήσεις βάζουν γιατί βάζουν και διαφορετικές κάθε φορά.

Αλλά ναι κάτι κουλά έχω ακούσει ότι ρωτάνε.

Γενικά τα ψυχομετρικά είναι πάρα πολύ εύκολα. Ουσιαστικά απαντάς σε παιδικές ερωτήσεις και φυσιολογικά.

Αν πχ σε ρωτήσουν γιατί θες να γίνεις αστυνομικός και απαντήσεις "Για να δέρνω αναρχικους" λογικό να σε διώξουν.

Να προσέξεις μόνο το άγχος γιατί από το πολύ άγχος έχουν κοπεί αρκετά παιδιά.

Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από johnny13 »

Αγχος φιλε θα το δωσω ολο στη περιοδο που θα περιμενω να μαθω τις βασεις και το αν περναω στις δοκιμασιες. Τοτε θα προσπαθησω να ειμαι φουλ αραχτος εκτος απο τις αθλητικες. Εκει πιστευω θα αγχωθω τοσο πολυ που με βλεπω το χιλιαρι σε 3 λεπτα να το βγαζωΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από johnny13 »

Για το μονο Που δεν ειμαι σιγουρος αν θα τα κατεφερω Μεσα στη σχολη ειναι οι καμψεις. Το τρεξιμο μια χαρα το κανω αλλα οι καμψεις ειναι το αδυνατο μου σημειο. Και κατι ακουσα οτι αν δεν κανεις κατι σωστο παιζει να φας αναφορα απο τον δευτεροετη που σε ανελαβε
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από marsupilami »

johnny13 έγραψε:Για το μονο Που δεν ειμαι σιγουρος αν θα τα κατεφερω Μεσα στη σχολη ειναι οι καμψεις. Το τρεξιμο μια χαρα το κανω αλλα οι καμψεις ειναι το αδυνατο μου σημειο. Και κατι ακουσα οτι αν δεν κανεις κατι σωστο παιζει να φας αναφορα απο τον δευτεροετη που σε ανελαβε


τον περισς καιρο που θα εισαι εσυ ασσος στην αστυφ τα δυαρια βρισκονται για πρακτικη λιγος ειναι ο καιρος που θα βρισκεστε μαζι στην σχολη

Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από marsupilami »

johnny13 έγραψε:Για το μονο Που δεν ειμαι σιγουρος αν θα τα κατεφερω Μεσα στη σχολη ειναι οι καμψεις. Το τρεξιμο μια χαρα το κανω αλλα οι καμψεις ειναι το αδυνατο μου σημειο. Και κατι ακουσα οτι αν δεν κανεις κατι σωστο παιζει να φας αναφορα απο τον δευτεροετη που σε ανελαβε


δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι γι αυτο με την καταλληλη προπονηση θα τα καταφερεις! Εξαλλου οσο μεγαλωνεις θα δυναμωνεις περισς.

Άβαταρ μέλους
Caveira
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Δευ Μαρ 02, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αρχ/κας(Α.Υ)
Επάγγελμα: αστυνομικος
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Caveira »

Τα αθληματα ειναι ευκολα οπως και τα ψυχοτεχνικα στα οποια απλα απαντας λεγοντας την αληθεια. Εχει ενα ερωτηματολογιο 600 πανω κατω ερωτησεων (περασαν και 18χρονια) οπου απαντας με ναι/οχι και μετα περνας απο μια επιτροπη απο συνεντευξη. Αν δεν εχεις καποιο θεμα θα τα περασεις μια χαρα μην σε αγχωνει. Τωρα για τις καμψεις αν δεν μπορεις θα μπορεσεις και χωρις να το εχεις καταλαβει θα μπορεις να κανεις αρκετες. Θα σου προτεινα ομως να αρχισεις να γυμναζεσαι και αυτο να ειναι τροπος ζωης εφοσον εχεις και βλεψεις για ΔΕΛΤΑ ΥΑΤ κλπ. Οι δευτεροετεις δεν σου κανουν αναφορες ουτε ανακατευονται μαζι σου. Η σχολη εχει διαβασμα και επισης διαφερει η "πιεση" απο ΤΔΑ σε ΤΔΑ. Στην δικια μου σειρα υπηρξαν ατομα που δεν αποφοιτησαν.
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από johnny13 »

Ρε παιδια ειναι αληθεια πως σιγα σιγα γεμιζουν τα ΜΑΤ; Οταν γινω Αστυφυλακας με το καλο αμα η ΔΕΛΤΑ και τα ΜΑΤ δεν εχουν ζητηση την
εβαψα. Δεν θα ξερω που να μπω

Αμα γινω κιολας
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Μην ανησυχεις για τους λαθους λογους, θα βρεθει παραθυρο ευκαιριας να πας στην υπηρεσια που θελεις. Τωρα ακουγα στο σκαι, οτι με νεα αναδιαρθρωση καλλικρατικου τυπου, θα κλεισουν / αφομοιωθουν 4 στα 10 αστυνομικα τμηματα. Χαμος δηλαδη παλι, και βεβαια οι πειραματισμοι περνανε παντα απο την πλατη των στελεχων, και εμμεσως και των πολιτων
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από johnny13 »

Εγω σκεφτομαι να μπω στο ΤΔΑ Ξανθης μιας που ειναι η κοντινοτερη σχολη στη Κατερινη οπου μενω. Εκει ειναι αυστηρα τα πραγματα?
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Φίλε ειδικά στις περιοχές που θέλεις είναι πολύ δύσκολο να πας.

Σε απομακρυσμένες περιοχές (όπως Ξανθη- ΚΑτερινη κτλ.) είτε πρέπει να έχεις μέσο είτε πρέπει να να κάτσεις πολλά χρόνια στην ΑΘήνα μαζεύοντας μόρια για μετάθεση. Οπότε για αρχή ξέχνα την Κατερινή και την Ξανθη έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου.

Όσο για τις υπηρεσίες, ακόμα και να δεν υπάρχουν θέσεις όποτε βγεις εσύ από την σχολή θα υπάρχουν αργότερα σίγουρα κάποιες θέσεις.

ΓΙα ΜΑΤ πάντως όπως σου είπα και πριν απλά το ξεχνάς για εκτός Αθήνας.

Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από johnny13 »

Ομαδα ΔΕΛΤΑ στην Θεσσαλονικη υπαρχει; Γιατι εχω δει ΔΕΛΤΑδες και στη Τουμπα και σε απεργιες κλπ. Γενικα ειμαι αναμεσα σε ΜΑΤ και ΔΕΛΤΑ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες