Οδηγός στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μανώλης

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Μανώλης »

Greek_Army έγραψε: η επιλογή είναι τυχαία και οδηγός μπορεί να γίνει και κάποιος που δεν έχει δίπλωμα


Φίλε μου αυτό ισχύει και για το Ναυτικό; Έχω κατανεμηθεί στο Ναυτικό και θα ήθελα να γίνω οδηγός αλλά δεν έχω δίπλωμα, υπάρχει περίπτωση να με επιλέξουν;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από dn24 »

Μανώλης έγραψε:Φίλε μου αυτό ισχύει και για το Ναυτικό; Έχω κατανεμηθεί στο Ναυτικό και θα ήθελα να γίνω οδηγός αλλά δεν έχω δίπλωμα, υπάρχει περίπτωση να με επιλέξουν;



Μετατάξεις στο στρατό Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για μετατάξεις (αλλαγή όπλου/σώματος-ειδικότητας) με 14 σελίδες περιεχόμενο.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Vardou
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Δευ Αύγ 13, 2012 8:41 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Vardou »

Παιδιά εγώ είμαι Οδηγός Ασυρματιστής και άκουσα ότι 3 Γενάρη φεύγω για Ιωάννινα για εκπαίδευση (δίπλωμα τζιπ, καναδέζα και Stagger) και ΣΠΕΝ... Θα κάτσω 1,5 μήνα...
Άβαταρ μέλους
teleios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2012 8:14 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτης
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από teleios »

Καλησπερα εγω ειμαι οδηγος αυτοκινητου-διαβιβαστης Εχω παρουσιαστει στην μοναδα την ειδικοτητα ποτε θα την παρω; Καποια παιδια εκει μου ειπαν πρωτα θα κανω το σπεν και μετα θα παω για την ειδικοτητα,

με αυτην την ειδικοτητα τζιπακια και καναδεζες θα οδηγας η και σταιγερ; Οποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει... Ευχαριστω εκ των προτερων

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από dn24 »

teleios έγραψε:Καλησπερα εγω ειμαι οδηγος αυτοκινητου-διαβιβαστης Εχω παρουσιαστει στην μοναδα την ειδικοτητα ποτε θα την παρω; Καποια παιδια εκει μου ειπαν πρωτα θα κανω το σπεν και μετα θα παω για την ειδικοτητα,

με αυτην την ειδικοτητα τζιπακια και καναδεζες θα οδηγας η και σταιγερ; Οποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει... Ευχαριστω εκ των προτερων



Καλησπέρα και σε εσένα και καλή θητεία. Να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο για να μην υπάρξει τυχόν κάποιο μπέρδεμα. Η ειδικότητα σου έχει βγεί πακέτο με την μετάθεση σου στην μονάδα. Θα περάσεις πρώτα το ΣΠΕΝ, και μετά θα κάνετε σχολείο ειδικότητας. Στους νεοτοποθετημένους πάντα γίνονται σχολεία ειδικοτήτων στις εκάστοτε μονάδες εκστρατείας. Η ειδικότητα σου προβλέπει καταλληλότητες για διπλώματα -κυρίως- τζίπ GD-240 και καναδέζα GD-290.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
teleios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2012 8:14 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτης
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από teleios »

Χρονια πολλα σε ολους... Ευχαριστω για την απαντηση...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από dn24 »

teleios έγραψε:Χρονια πολλα σε ολους... Ευχαριστω για την απαντηση...


Επίσης, να είσαι καλά.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ΈΛΛΗΝ

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από ΈΛΛΗΝ »

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Ξέρει κανείς τίποτα για την ειδικότητα οδηγός αυτοκινήτου; Είναι καλή θέση; Επίσης για την 24 ΕΥΠ Λιτοχώρου δεν εχω βρει πολλά στο ίντερνετ. Είναι καλό σωμα; Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Vardou
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Δευ Αύγ 13, 2012 8:41 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Vardou »

Καλησπέρα... Να ρωτησω... Η ειδικότητά μου είναι οδηγός ασυρματιστής και ουσιαστικα ειναι ακριβως το ιδιο με τον οδηγο διαβιβαστη, απλα αλλάζει το όνομα. Συμφωνείτε; Τωρα σε μια προκήρυξη αμα βγει λιστα με ειδικοτητες και γραφει οδηγος διαβιβαστης, θα μου το δεχτουν λέτε; Μπορώ να το αποδείξω κάπου και να το λάβω εγγράφως;
-323 ΛΕΛΕ- 23 E.M.A.
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από panos2171 »

Σε ποια ακριβώς προκύρηξη πιστεύεις ότι θα υπάρχει ειδικότητα οδηγός διαβιβαστής;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στην προκήρυξη των Λιμενοφυλάκων αναφέρεται ο φίλος αλλά ας μην επεκταθούμε άλλο εδώ γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος.

Δημιουργήθηκε νέο νήμα Κατηγορίες / Ειδικότητες (Λιμενοφύλακες) οπότε όποιος γνωρίζει μπορεί να τοποθετηθεί σε αυτό.

Κωστακης

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Κωστακης »

Καλησπερα.Ηθελα να. ρωτησω την. διάρκειά που. κανεισ. εκπεδευση για οδηγος _διαβιβαστης κανεις και υπηρεσιες;

Ανδρεας

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Ανδρεας »

ΚαλησπεραΝα ρωτησω

Έχω 4 διπλώματα οδήγησης

Αυτοκινητο Β, φορτηγο γ, Λεωφορειο Δ και Νταλικα Ε... μονο της μοτοσυκλετας Α δεν εχω, μπαινω στρατο τον Ερχομενο Σεπτεμβρη, υπαρχει η πιθανοτητα να με βαλουν εκπαιδευτη οχηματων ;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες