Οδηγός στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Αυτό δεν το ξέρω. Αναλόγως των αναγκών μπορεί ναι, μπορεί και όχι. ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΤΑΡΖΑΝ έγραψε:Σε ευχαρηστω φιλε νασσο για την απαντηση. Ακομα κατι ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι ομογενης και κανω 3 μηνες θυτεια υπαρχει ξανα περιπτωση να μπω για οδηγός φορτηγού Steyr


με 3 μήνες θητεία δεν παίζει να γίνεις οδηγός.1 μήνα κέντρο 1 μήνα εκπαίδευση στην Σπάρτη.
nancy

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από nancy »

γεια σας!! που μπορει να παει καποιος αν ειναι οδηγος σε μοναδα φρουρων; στο πεζικο, φανταρος

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση σου, εννοείς οδηγός γενικά;

Αν εννοείς οδηγό αυτοκινήτου, παντού μπορεί να πάει.
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από TEIN »

Παντου χωραει ενας οδηγος φιλε μου!
alexo

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από alexo »

Δεν θα παρεις ειδηκοτητα οδηγου. Απλα θα πας κοντα στο σπιτι σου μεχρι εκει. Εγω πηγα σπαρτη για ειδικοτητα ΟΑ-ΔΒ καναμε εκπεδευση σε stayer και μετα μοναδα 561Μ/Κ ΤΠ στον εβρο. Εκει οδηγησα τσιπ και καναδεζα και με εκαναν οδηγο διοικητη. Περασα απιστευτα καλα δεν εκανα υπηρεσιες μονο στις αρχες καθε παρασκευη και σαββατο και μονο αν δεν ηταν να παει ο διοικητης καπου την κυριακη. Αλλα αρκετες ωρες αναμονης μεσα στο αυτοκινητο αλλα το ατομο για το οποιο οδηγουσα ηταν σπαθι. Ανετα γινομουν οδηγος του παλι

nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από nikopaok4 »

Α ρε εβρο με τα Μ/Κ ΠΤ σου, και εγω οδηγος στο 535 Μ/Κ ΠΤμαυρη μαυριλα στο στρατοπεδο δεν οδηγησα ποτε το ειχαν αναλαβει οι εποπ αυτο, μονο στο φυλακιο ημουν οδηγος φυλακιων (ζωαρα) και οταν επεστρεψα θεσσαλονικη (επισης ζωαρα)

Υ. Γ. Γιατι κολλαει τοοοοσο πολυ σημερα το site;

nosferat

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από nosferat »

Οδηγος θεωρητικα θα περασεις καλυτερα... Η εκπαιδευση μας στο (μαυρο) στρατοπεδο (80ΜΕΘ) στην Κω ηταν
α. Σε μια αιθουσα για να μαθουμε τα θεωρητικα, με εναν εποπ που βαριοταν περισσοτερο απο εμας
β. Εκτος απο οδηγηση, ψευτοαλλαγη λιπαντικων κατω απο ενα υποστεγο
την ιδια ωρα (με 40 βαθμους κελσιου) οι σκοπευετες-πυροβολητες ηταν μεσα στο λιοπυρι full εξαρτιση και μαθαιναν τα αντιαεροπορικα.

Γιαννης

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Γιαννης »

Γεια σασ... Ειχα επιλεγει για Οδηγος και πηγα Γιαννενα και με κοψαν στα οφθαλμολογικα (μαζι με καμια 35αρια ακομα ατομα) για μυωπια 2,25 κ 2 και αστιγματισμο απο 1... Απ οτι μας ειπε ο Λοχαγος χτες το πρωι πριν αποχωρησουμε απο τα Γιαννενα, την ειδικοτητα δεν την χανουμε και εχουμε δικαιωμα οταν παμε στη μοναδα για καποια επανεξεταση... Θελω τα φωτα σας. Ευχαριστω προκαταβολικα... ;)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Την ειδικότητα την έχετε χάσει δυστυχώς και δεν μπορεί να γίνει καμία επανεξέταση σε αυτή την φάση.
Γιωργος311

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Γιωργος311 »

Θα Ήθελα Να Θέσω Και Εγώ Ένα Ερώτημα Μιας και Απόψεις Των Φίλων Μου Πάνω Σε Αυτό Το Θέμα Διεισταντε... Θα Ήθελα Αν Μπορούσε Κάποιος Να μου Εξηγήσει Την Ειδικότητά Μου

Έχετε επιλεγεί Τεθωρακισμένα (Οδηγός Αυτοκινήτου) .

δεν Διευκρινίζει ΤΙ θα Οδηγήσω. Και Κάτι Άλλο. Δεν Έχω Δίπλωμα Οδήγησης, Αυτό Θα Βρεθεί Εμπόδιο Σε Αυτή Την Ειδικότητα Η θα Μπορέσω Να Βγάλω Εκει το Δίπλωμα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν έχεις παρουσιαστεί ακόμα οπότε δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνεις και οδηγός, οπότε τσάμπα αγχώνεσαι

Πάντως για να σου λυθεί η απορία αν επιλεγείς για οδηγός αυτοκινήτου θα οδηγήσεις καναδέζα η στρατιωτικό τζιπάκι

Πολιτικό Δίπλωμα δεν θα βγάλεις, το δίπλωμα που θα έχεις είναι μόνο να οδηγάς στρατιωτικά Ι. Χ, τώρα αν δεν το έχεις καθόλου και δεν σου φτάσουν οι 3 βδομάδες να μάθεις να οδηγάς θα σε κόψουν

Promitheys

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Promitheys »

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Μου έδωσαν ειδικότητα ΟΔΑΥΤ στο Πεζικό, έχω δίπλωμα αυτοκινήτου (οδηγώ 5 χρόνια) ειμαι Ι1 αλλά λόγω δυσχρωματοψίας ακατάλληλος για οδηγός. Θα περάσω απο εκπαίδευση για να γίνω οδηγός ή θα αλλάξω ειδικότητα ;

Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Promitheys έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Μου έδωσαν ειδικότητα ΟΔΑΥΤ στο Πεζικό, έχω δίπλωμα αυτοκινήτου (οδηγώ 5 χρόνια) ειμαι Ι1 αλλά λόγω δυσχρωματοψίας ακατάλληλος για οδηγός. Θα περάσω απο εκπαίδευση για να γίνω οδηγός ή θα αλλάξω ειδικότητα ;

Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις.


Αν σε κόψουν θα αλλάξεις ειδικότητα

giwrgos

Οδηγός στο στρατό

Δημοσίευση από giwrgos »

Σου κανουνε ξανα ελεγχο στα ματια;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης