ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από udt71 »

Μόνο για το ΤΕΕΜ παίρνει 600 Ευρώ το μήνα επίδομα.
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από fideas emk »

Ναι αυτό με τους μισθους όπως και η μάνα ΟΥΚ είναι για την κλασική δραματοποίηση που κάνουν οι δημοσιογράφοι... Δε ξέρω ο μισθός των ΕΠΟΠ ποιός είναι (θυμάμαι στα ΛΟΚ λέγανε κάπου 750-800 ευρώ). Όλοι κάνουν συντήρηση αλεξιπτωτιστή που βγαίνει τουλάχιστον 1200 τη συντήρηση το λιγότερο αναλογα βαθμου (αρα 2400 το χρόνο, αμα εισαι αξιωματικός μπορεί και 3 χαρτιά) συν αμα είσαι και βάτραχος περίπου 5000ευρώ το χρόνο Οι βατραχοσυντήρησεις άρα μόνο από αυτές τις δύο συντηρήσεις (αλεξιπτωτο+βατραχι) πρεπει να βγαίνει το μήνα περίπου 600+ευρώ έξτρα στο βασικό μισθό. Αρα 800+600=1400ευρω Για ενα βατραχο το ελάχιστο... Αν είσαι αξιωματικός βάλε 1600-2000ευρώ το μήνα.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Nassos »

udt71 έγραψε:Μόνο για το ΤΕΕΜ παίρνει 600 Ευρώ το μήνα επίδομα.


Λέω και εγώ, τόσα λίγα λεφτά για ένα από τα πλέον επικίνδυνα επαγγέλματα.Εικόνα
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από fideas emk »

udt71

τέλοσπαντων καλά. Κι εγώ που ξέρω ότι δεν είσαι τούρκος ας πούμε; αυτά που λες τα υπόλοιπα σωστά είναι και τα ξέρουμε. Δεν ειμουνα εγώ ΟΥΚ αυτοί ήτανε. Να σου δώσω ονόματα μην την ψάχνεις. Όσο για σχολέια. Του υπλγου αλλωστε φαινεται και στο κρανος αμα ξεκινήσεις το βίντεο. Του αλλου του υπαξ και αυτό το θυμαμαι. Και τη ΜΥΚ την έβγαλε κανονικότατα. Το γιατί ειναι στη φωτο με το σχολείο ΥΚΤ του στρατού είναι αλλη υπόθεση... Δεν είναι απόφοιτος απο κει...

εγώ είμουνα στο 252 σχολείο ΛΥΒ που διεξήχθη εντός ενός συγκεκριμένου Μαίου και τον είχα πετύχει τον εν λόγω βάτραχο υπάξ στη φώτο που είχε κατέβει από τη Μοίρα μου για βατραχοσυντηρηση. Λοχαγός του ΛΥΒ τότε ο Α. Γ. Ανθλγος του ΛΥΒ, ο γιός του θρύλου που έκανε συλλογή τούρκων σε βαζάκι... και πολλοι ΖΜΑΚ και ΕΤΑτζήδες τριγύρω, οι τελευταίοι κάνανε και υπηρεσία στο φυλάκιο στο Κανδήλι μαζί με μας τα φαντάρια... Στα λέω αυτά απλά για να πω ότι δεν ειμαι γιαλαντζί και τους βγάζω όλους αυτούς Άπό το μυαλό μου. Για τη Διαφορά ΛΟΚ με ΟΥΚ ας πουμε Μας τα έλεγε ο συγκεκριμένος υπαξ σε διάφορα περιστατικά. Όπως όταν του λεγανε κάποιοι ΕΠΟΠ οτι δεν δοκιμαζουμε ΜΥΚ γιατι ειμαστε μεγαλοι, εχουμε παιδιά κτλ... Τους ελεγε οτι ο αρχηγος του σχολειου (και 1ος νομιζω στο σχολειο) ήταν 3αστερος με παιδι και οτι στη ΜΑΛ τσιμπουσε 110 βυθισεις αν θυμαμαι καλα (αυτό απο τους ΜΑΛιτες που ειμασταν μαζι στο ΛΥΒ). Κρητικός με τη αντιστοιχη καταληξη στο όνομα... Αυτός εδώ που καθεται...

Εικόνα

όσο για το σχολείο καταδρομών λοιπόν είναι ή δεν είναι 3 μήνες; Τώρα πρίν 20-30 χρόνια δε ξέρω λογικά ακόμα παραπάνω... Αρα μπορεί να θυμάται καλά ο λοκατζης του 1970 που το ελεγε. Επίσης τα ΟΥΚ κάτι θα έχουνε να μαθουνε από τα ΛΟΚ αλλιώς στο καταδρομων τι δουλειά έχουνε; Επίσης γιατί στα περισσότερα σχολεία ΟΥΚ βλέπω τους περισσότερους αποφοιτήσαντες ΥΚΤ να φοράνε χακί (από ΛΟΚ/ΕΤΕΘ/Ζ/ΕΤΑ) ;

το ξαναλέω σούπερ είναι οι ΟΥΚ αλλά εντάξει δεν είναι και σε όλα οι μοναδικοί...

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από fideas emk »

Αν εχεις και καλα ματια θα δεις στα κρανη στην παραπανω φωτο και τον αριθμο του σχολειου... Σε αυτό είναι και ο δικός μου ο υπαξ απο τη μοίρα (ο τουμπανο στην αλλη φωτο που εβαλα που ειναι στην αποφοιτιση του σχολειου ΥΚΤ του στρατου) αλλα δε φαινεται στη συγκεκριμένη φωτο...
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από udt71 »

fideas emk έγραψε:Επίσης γιατί στα περισσότερα σχολεία ΟΥΚ βλέπω τους περισσότερους αποφοιτήσαντες ΥΚΤ να φοράνε χακί (από ΛΟΚ/ΕΤΕΘ/Ζ/ΕΤΑ) ;



Γιατί όταν περνάς σχολείο στη ΣΥΚ οι φόρμες φθείρονται πολύ γρήγορα και αγοράζεις από μοναστηράκι ότι βρεις και φοράς.(π. Χ. Όταν κάνεις συνέχεια έρπιν στα χαλίκια, λάσπες κλπ. Επίσης τα ρούχα καθημερινά βρέχονται από θάλασσα).

Επίσης δεν γίνεται να κάνεις σύγκριση κομμένο βατραχάνθρωπο με ΒΑΤΡΑΧΑΝΘΡΩΠΟ.

udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από udt71 »

Και φυσικά μονο τούρκος δεν ειμαι.

Δεν σου ζήτησα να μου πεις ονόματα, τα ονόματα τα έχω.
Ανέφερα για το όνομα για να σας δείξω μέχρι που μπορεί να φτάσει ο ΜΑΙΜΟΥ ΟΥΚ.
Να λέει ψέματα ακόμη και στο παιδί του.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος udt71 την Τετ Φεβ 24, 2010 12:57 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Σωστα δεν συγκρηνεται ο κομενος βατραχος με τον ΒΑΤΡΑΧΑΝΘΡΩΠΟ παντως να πω μπραβο στα ΒΑΤΡΑΧΙΑ που εχουνε περασει το σχολειο και ενα μεγαλο μπραβο στους εκπαιδευτες τουςΕικόνα

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από fideas emk »

Καλα δεν εχεις αδικο σ'αυτά που λες... Από μαιμουδες αλλο τιποτα. Εχω 2 γνωστους που μου έχουν πει πως βγαλανε τη ΜΥΚ ο ενας αλλα τωρα υπηρετει Κιλκις σε ειδικη εκπαιδευση (δεν ηθελε να πει οτι ειναι πεζικαριος) ο αλλος τρελοβυσμας εφ σημαιοφορος (!) ειπε οτι τραυματιστηκε στο τελος της εκπαιδευσης και αναγκαστικα τον στειλανε στο... Πενταγωνο μετά (Βουλγαρακης σα να λέμε) !
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από fideas emk »

Όσο για τους υποψηφιους ΥΚΤ αυτοι δεν ειναι μαιμουδες απλά. Υποψηφιοι... Και ειναι αυτοι που ο κοσμος χειροκροτει στις παρελασεις νομιζοντας οτι βλεπει βατραχανθρωπους... Οχι οτι ειναι κακο αυτο... ΕΠΟΠ απ'τη μοιρα με τον οποια εχω Κανει Και υπηρεσιες Εφυγε για ΜΥΚ και τον ειδα στην ιδια παρελαση με μας που κατεβηκαμε με την Ε'ΜΚ για την 28 Οκτωβριου του 07 στη σαλονικη (σαν μαθητης ηταν αυτος εκει βεβαια). Αργοτερα εγινε και αυτος διασημος (1η μουρη ο μαριολης) ! ...

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fideas emk την Τετ Φεβ 24, 2010 3:27 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από udt71 »

Στις παρελάσεις αυτοί που φοράνε στολή κατάδυσης είναι εκπαιδευόμενοι.

ΠΑΠΠΟΥΣ

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από ΠΑΠΠΟΥΣ »

Τυχαια μπηκα εδω, και δεν νομιζω να το ξανακανω, αλλα φιλε μου υ/κτ μονο στον υπνο σου εισαι.
(122 σχολειο. αμα εισαι βατραχος και μπορεις να δεις τα αρχεια ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνατ. β ειναι τα αρχικα μου. παρε με τηλ)

ο παππουσ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yandr την Παρ Μαρ 19, 2010 4:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από udt71 »

ΠΑΠΠΟΥΣ έγραψε:Τυχαια μπηκα εδω, και δεν νομιζω να το ξανακανω, αλλα φιλε μου υ/κτ μονο στον υπνο σου εισαι.
(122 σχολειο. Αμα εισαι βατραχος και μπορεις να δεις τα αρχεια ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνατ. Β ειναι τα αρχικα μου. Παρε με τηλ)

ο παππουσ
Στον ύπνο μου δεν είμαι.
Μην γράφεις ***** χωρίς να γνωρίζεις.
Λέγεσαι ΤΖΙΜΑΣ Β. Και το μητρόω σου είναι Υ-3372 και η βαθμολογία σου 83,5

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από Nassos »

ΠΑΠΠΟΥΣ έγραψε:Τυχαια μπηκα εδω, και δεν νομιζω να το ξανακανω, αλλα φιλε μου υ/κτ μονο στον υπνο σου εισαι.
(122 σχολειο. Αμα εισαι βατραχος και μπορεις να δεις τα αρχεια ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνατ. Β ειναι τα αρχικα μου. Παρε με τηλ)

ο παππουσ


udt71 έγραψε:Στον ύπνο μου δεν είμαι.
Μην γράφεις ***** χωρίς να γνωρίζεις.
Λέγεσαι ΤΖΙΜΑΣ Β. Και το μητρώο σου είναι Υ-3372 και η βαθμολογία σου 83,5


Μάλλον Παππού Τζίμα θα πρέπει να μπείς εδω μέσα και να ζητήσεις συγγνώμη.

Τουλάχιστον ο udt71 δεν κρύβεται σαν εσένα. Και τι πιο απλό να εγγραφώσουν και να του έστελνες προσωπικό μήνυμα για να δεις εάν είναι ή όχι Βατραχάνθρωπος της ΔΥΚ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Μαρ 19, 2010 5:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Δημοσίευση από udt71 »

Της τελευταίες ημέρες έχω λάβει ένα σωρό PM και μου ζητάνε να τους πω με ποια βαθμολογία τελείωσε ο τάδε το τάδε σχολείο, αν ήταν καλός κλπ.

Λυπάμαι που θα τους στενοχωρήσω αλλά δεν θα ξαναμπώ στην διαδικασία να ξαναδώσω στοιχεία τα οποία είναι απόρρητα.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες