Ελλάδα vs Ισραήλ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
hetfield
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Δεκ 08, 2008 6:25 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από hetfield »

Εαν γινει εμπλοκη το Ισραηλ Θα εχει να αντιμετωπισει 3 χωρες σιγουρα. Την Ελλαδα το Ιραν και την Τουρκια. Το Ιραν και η Τουρκια ειναι οι μεγαλητεροι τους εχθροι
theo

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από theo »

Πείτε μου Ένα λόγο για τον οποίον θα ήθελε το Ισραήλ να κάνει εισβολή στην Ελλαδά; Αν αρχίσαμε τις μπουρδολογίες να ανοίξω και εγώ θέμα Ελλάδα vs Ιαπωνία και Ελλάδα vs Τιμπουκτού... :P

Ένα απο τα παρακάτω πάντως θα ήταν πολύ ενδιαφέροντα:

Ελλάδα vs Βουλγαρία

Ελλάδα vs Αλβανίας

Ελλάδα vs Βαρτνάσκα (κοινώς Σκόπια... Έτσι για να τσιτώνουν... )

P.S. Το Ελλάδα vs Τουρκία δεν το έβαλα γιατί είναι χιλιοπαιγμένο εργάκι...

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από yandr »

theo έγραψε:Πείτε μου Ένα λόγο για τον οποίον θα ήθελε το Ισραήλ να κάνει εισβολή στην Ελλαδά;


Απλή σύγκριση είναι, χωρίς να σημαίνει ότι κάποιος προβλέπει σύρραξη μεταξύ των δύο χωρών
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Καλά θα κάνουμε να διδαχτούμε τι εστί οργανωμένος και ισχυρός στρατός από ένα κράτος 5.000.000 κατοίκων.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από Su-35 »

7.100.000Εικόνα
Κατα τα αλλα το Ισραηλ πρεπει να ειναι παντα ετοιμο για ταυτοχρονη συγκρουση με Ιραν, Συρια, χεζμπολαχ και χαμας. Για αυτο διατηρει τεραστια ποσοτητα εφεδρικου υλικου.

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από dimitris mak »

Ελλαδα παιδια... Μην το ψαχνετε...
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Su-35 έγραψε:7.100.000Εικόνα
Κατα τα αλλα το Ισραηλ πρεπει να ειναι παντα ετοιμο για ταυτοχρονη συγκρουση με Ιραν, Συρια, χεζμπολαχ και χαμας. Για αυτο διατηρει τεραστια ποσοτητα εφεδρικου υλικου.

Ακόμα και αν κάτι στραβώσει και δεν τα βγάλουν πέρα έχουν καβάτζα πυρηνικά.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από Su-35 »

Ναι ετσι ειναι.
Εκτιμησεις για περιπου 100 κεφαλες.
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Su-35 έγραψε:Ναι ετσι ειναι.
Εκτιμησεις για περιπου 100 κεφαλες.
Βάλε 200 για να είσαι πολύ κοντά!

ypo-poemarchos
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 10:45 pm
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από ypo-poemarchos »

Λοιπον μερικοι είναι πολυ απαισιόδοξοι εδω...
Αν και ο εν ενεργεια στρατος τους δεν ειναι πολυ μεγαλυτερος η εφεδρεια τους ειναι τεραστεια. Ολοι οι πολιτες εκτος απο τους προδοτες τους (ναι έχουνκαι αυτοι αναρχοάπλυτους) ειναι εκπαιδευμενοι και συχνα καλουμενοι για επανεκπεδευση.

Αλλα πιστευω οι Ελληνες εχουν ανδρεια και πολεμικη τεχνωση υψηλή σε μεγαλους αριθμους. Και η χερσαια συγκρουση θα ηταν αιματηρη μέχρι εξουθένωσης.
Στην αεροπορια ειναι πολυ καλοι αλλα και οι δικοι μας ειναι εξαιρετοι πιλοτοι. Ομως οι Ισραηληνοι εχουν κατι παραπανω (ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΩΕΙ΅ΚΑΘ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ) και εχουν αναπτυξει δικη τους υψηλη ηλεκτρονικη κ; Ι ψηφιακη τεχνολογια.

Βεβαια ολα αυτα ειναι θεωριτικά γιατι ποτέ δεν θα γινει τετοια συγκρουση γιατι κανεις δεν εχει ενδιαφερον.

Βεβαια αυτα σε συμβατικο επιπεδο... Γιατι οι Ισραηληνοι δεν παιζονται σε ενα τομέα. Πυρηνικά. Παίζεται για 300 κεφαλές μέγιστης ισχυος.
Λέγεται οτι μπορουν να καταστρεψουν άνετα Ευρώπη και ισως και Ασια.

Παντως η καλυτερη που ειχε να γινει για μας εγινε τελευταια. Οι Ισραηληνοι τα χαλασαν μέ τους τουρκους... Μα παρα παρα πολυ.
Ο Ερντογκαν τους κανει λεονταρισμους χαριν του ισλαμ αλλα δεν φαντάζεται τι τον περιμένει. Μακαρι ο Θεός να βοηθήσει να συνεχησουν έτσι.
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Καταρχας εγω δεν βλεπω καπιο λογο να συγκρουστουμε, το αντιθετο μαλιστα εγω πιστευω οτι ετσι οπος πανε τα πραγματα θα γινουμε συμαχοι και μαλιστα πολυ καλοι γιατι εχουμε πλεον πολους κοινους εχθρους μα κοιριοτερο την τουρκια που παει να το παιξει προστατηδα χωρα των μουσουλμανων απανταχου της Γης, βεβεα αυτο ειναι κατι που δεν γινετε στην πραξη φυσικα αλλα στο μυαλο καπιον τουρκων που νομιζουν οτι ειναι υπερδυναμη (ειδα τι κανανε με της φασαριες μουσουλμανων στην Κινα) παρολαυτα με τα μουσουλμανικα κρατοι τα παμε μαλλον καλα οποτε πρεπει να το παιξουμε στους Ισραιλινους αντι μουσουλμανοι, και στους μουσουλαμανους φιλαρακια, πρακτικα δυσκολο αλλα καπος ετσι πρεπει να γινει γιατι αλλιως δεν βγενουμε απο την κριση οχι σε 10 αλλα ουτε σε 100 χρονια.
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από Black_Knight »

Ποτέ δεν θα μπορέσουμε να είμαστε σύμμαχοι με τους Ισραηλινούς.

(Λευτεριά στην Παλαιστίνη Εικόνα)
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από fideas emk »

Εχουμε ηδη υπαρξει ''συμμαχοι'' με τους Ισραηλινους... Ενδοξος Σπαρτιατης. Προσφατα... Και πριν τα φτιαξει η Τουρκια με το Ισραηλ για πολλα χρονια μετα το '96 ειχαμε παρε δωσε. Ακομα θυμαμαι φωτο του Ειταν Μπεν-Ελιγιάχου (αρχηγος τοτε της Ισραηλινης ΠΑ και ασσος με 4 καταρριψεις) να πετα με ελληνικο Μιραζ2000 στην Ταναγρα.
Giannhs1993
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:02 am
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από Giannhs1993 »

Έχουν και merkava τανκ ! μόνο στο ναυτικό υπερτερούμε, θέλω να ξέρω πως μπορούμε να τους κρατήσουμε σε περίπτωση επίθεσης.
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ελλάδα vs Ισραήλ

Δημοσίευση από supermario »

Giannhs1993 έγραψε:Έχουν και merkava τανκ ! Μόνο στο ναυτικό υπερτερούμε, θέλω να ξέρω πως μπορούμε να τους κρατήσουμε σε περίπτωση επίθεσης.
Ειναι απλουστατο. Δεν θα τους κρατησουμε.Εικόναοσο για το ναυτικο αυτοι εχουν μονο 3 κορβετες και 3 υποβρυχια γιατι δεν τους χρειαζεται ναυτικο λογω της γεωγραφικης τους θεσησ. Αμα ειχαν κανονικο ναυτικο σιγα μην υπερτερουσαμε... Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες