Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Απάντηση

Πιστεύετε αυτά που λέει και γράφει ο Λιακόπουλος;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Φεβ 12, 2021 9:34 am

Ναι. Πιστεύω ότι έχει δίκιο στα περισσότερα ή σε μερικά.
95
68%
Όχι, αλλά παρακολουθώ που και που διότι έχει πλάκα.
25
18%
Όχι.
19
14%
 
Σύνολο ψήφων: 139

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Signaller »

Τέλος πάντων δεν καταλήγουμε πουθενά. Καλό είναι να υπάρχει σεβασμός στην άλλη άποψη κι ας μην συμφωνούμε. Να είστε όλοι καλά !
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Kerveros

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Kerveros »

Προσπαθώ να σου πω ότι απλά όσα κάνουν όλοι σ'αυτή την εποχή δεν είναι δική τους επιλογή αλλά μια επιλογή απ'οσα μας επιβάλλουν ως επιλογές. Γιατί πας για καφέ ας πούμε; Επειδή αυτή την εποχή όλοι αυτό κάνουν. Γιατί αυτή είναι η 'διασκέδαση' της εποχής. Υπάρχουν και κάποιοι βέβαια που δεν πάνε. Κάποτε ας πούμε το 'πάμε για καφέ' δεν υπήρχε. Κι εγώ πάω, αλλά μου φαίνεται ανούσιο και θα προτιμούσα συμπόσια με φιλοσοφικές συζητήσεις, κρασί και εδέσματα σε μία άλλη εποχή. Ποιος ευθύνεται για την αλλαγή στις συνήθειες και το ρεύμα της εποχής; Ποιος ευθύνεται για το ότι πλέον όλοι ζούμε στοιβαγμένοι σε πολυκατοικίες; Είναι δική μας επιλογή ή μας το επέβαλλαν άλλοι κι εμείς απλά ακολουθούμε το ρεύμα; Δήλ. Αν μπορούσες θα το άλλαζες; Εγώ ας πούμε θα προτιμούσα Να ζούσαμε όπως στην αρχαία ελλάδα. Ούτε αυτοκίνητα. Κι όσο για το αν έχω διαβάσει εσύ που το ξέρεις; Φυσικά κι έχω διαβάσει κάποια πράγματα. Αλλιώς δεν θα ήμουν αρχαιολάτρης και δεν θα είχα και Άποψη. Όπως πολύ καλά γνωρίζω κι ότι όλες σχεδόν οι χριστιανικές τελετές έχουν στοιχεία απ'τις αρχαιοελληνικές τελετές, π. Χ του γάμου που αν έχεις δει είναι σχεδόν το ίδιο με τη διαφορά ότι Στη χριστιανική διαβάζουν το γάμο Στην κανά, ησαϊα χόρευε, αλιλούϊα αλλιλουϊα κ. Τ. Λ. Το ότι βλέπω καμιά φορά το λιακό δε σημαίνει κάτι. Ούτε ότι με κάτι που δε συμφωνώ ή δεν πιστεύω Δεν θα το ακούσω ή δεν θα το διαβάσω.

mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από mak »

Παμε με το ρευμα θελουμε δε θελουμε... Κι αυτη η μοδα...

12θεϊστής

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Υπήρχε ένα συγκρότημα της Black Metal πριν καμια 10ριά χρόνια ονόματι Kavirs (Καβείριοι). Το συγκρότημα αυτό, είχε καταφέρει να βγάλει CD και να το πουλάει χωρίς BarBode!

Αυτά για όσους κάνουν (άθελά τους θέλω να πιστεύω) προπαγάνδα υπέρ του ρεύματος, ότι δηλαδή τίποτα από αυτά που προωθούνται δεν αλλάζει και μπλα μπλα μπλα...

Σκεφτείτε, τα παιδαρέλια πήγαν κόντρα στην Εθνική νομοθεσία και τις οδηγίες της ΕΕ και η εκκλησία με τόση δύναμη δεν μπορεί να κάνει τίποτα απολύτως; Σκεφτείτε!

mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από mak »

12θεϊστής έγραψε: Υπήρχε ένα συγκρότημα της Black Metal πριν καμια 10ριά χρόνια ονόματι Kavirs (Καβείριοι). Το συγκρότημα αυτό, είχε καταφέρει να βγάλει CD και να το πουλάει χωρίς BarBode!

Αυτά για όσους κάνουν (άθελά τους θέλω να πιστεύω) προπαγάνδα υπέρ του ρεύματος, ότι δηλαδή τίποτα από αυτά που προωθούνται δεν αλλάζει και μπλα μπλα μπλα...

Σκεφτείτε, τα παιδαρέλια πήγαν κόντρα στην Εθνική νομοθεσία και τις οδηγίες της ΕΕ και η εκκλησία με τόση δύναμη δεν μπορεί να κάνει τίποτα απολύτως; Σκεφτείτε!

τι να σκεφτουμε ρε φιλε... Εσυ πρεπει να σκεφτεις και να αναλογιστεις αν αυτα γυρω μας που συμβαινουν ειναι τυχαια ή οχι. Τωρα μας ειπες οτι αυτο το συγκροτημα πηγε κοντρα στο... Ρευμα και αντισταθηκε στο barcode και μπραβο του. Μακαρι να γινουν παραδειγμα προς ολους. Προσωπικα αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι τα πραγματα τα εχουν σχεδιασει ετσι ωστε δυσκολα να μπορεσεις να αντισταθεις. Αν και μας εχεις μπερδεψει. Κατ εσενα υπαρχει... Ρευμα γιατι εδωσες και παραδειγμα... Ξεκαθαρισετα λοιπον πρωτα μεσα σου.
12θεϊστής

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Mak, ότι να` ναι!

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Signaller »

Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση ψιλοάσχετη. Αυτό το συγκρότημα πόσοι το ήξεραν ;

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από yandr »

Signaller έγραψε:Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση ψιλοάσχετη.Αυτό το συγκρότημα πόσοι το ήξεραν ;

Δεν άφησε ο σατανάς να γίνει γνωστό Εικόνα
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Signaller »

Εμ, στα λέγαμε... Δεν μας πίστευες Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Kerveros

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Kerveros »

Ποιος κάνει προπαγάνδα υπέρ του ρεύματος; Δε νομίζω ότι είναι κάποιος ευχαριστημένος μ'αυτήν την κατάσταση! Εγώ τουλάχιστον δεν είμαι! Αν μ'αρεσε δεν θα έβγαζα τόσο αρνητισμό ούτε θα έλεγα ότι θα προτιμούσα να ζω στην αρχαία Ελλάδα. Το ότι κάποιος μιλάει για την ωμή πραγματικότητα που βλέπει και ζει σημαίνει ότι κάνει προπαγάνδα; Δεν καταλαβαίνω τί σκεπτικό έχεις. Κι όσο για το αν αλλάζει κάτι το ότι πιστεύω πως δε γίνεται δε σημαίνει ότι δεν το θέλω! Κι όσοι είχαν την εξουσία και πήγαν ν'αλλάξουν κάτι βρέθηκαν στα θυμαράκια... Οικονομικοί δολοφόνοι αν έχεις ακούσει... Μπορώ ν'αλλάξω ότι δε μ'αρέσει λες; Ωραία, δηλ. Μπορώ να γκρεμίσω όλες τις πολυκατοικίες και να χτίσω μονοκατοικίες πο μου Αρέσουν; Δε γίνεται και το ξέρεις.

12θεϊστής

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Πρέπει να μερικοί από εσάς να ξεχωρίσετε το τριφύλλι από τον καφέ.
yersinia pestis

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από yersinia pestis »

τωρα και σε μπλουζακι!

θρησκειες χασιμο, χρονου, κοπου και χρηματων οχι βεβαια για ολους.

σημερα κυριακη και τυχαια επινα καφε απεναντι απο εκκλησια, κυριακη πρωι μιλαμε αντε να πηγαν 3 οικογενειες και κατι κουτσες γιαγιαδες.

Ρωταω γιατι ρε παιδια τοσο λιγος κοσμος[το καφε τιγκαρε σιγα σιγα]ααα μου απανταει ο μεγαλος της παρεας εχει βαλει 20 παγκαρια μεσα και σε ψελνει δωστε για τους φτωχους, για την αποπερατωσει κτλ.

θες και κανα 10αρικο να πας.

yersinia pestis

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από yersinia pestis »

μου το κοψατε το σλογκαν αλλα οντως εχει βγει σε μπλουζακι!
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Signaller »

Τελικά βρήκα το τραγούδι που τραγουδάει ο Δημοσθένης Λιακόπουλος ΕικόναΕικόναΕικόνα



Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Το ανέβασε ο Λιακό σήμερα στην σελίδα του και το παραθέτω γιατί-παραδόξως-με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο... Εικόνα

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

Δεν είναι ότι δεν μας πειράζει το τι κάνει η σημερινή, ή η όποια κυβέρνηση. ΄Έχουμε συνηθίσει, αλλά και γνωρίζουμε ότι οι κυβερνήσεις όλου του κόσμου έχουν πάντοτε πορεία που ορίζεται από ξένα κέντρα. Η κυβέρνηση είναι αυτή που που "τρώει το ξύλο και τις σφαλιάρες" από τους εκπροσώπους της παγκόσμιας διοίκησης. Η κυβέρνηση κάθε φορά είναι αυτή που κατορθώνει σε μικρό ή μεγάλο βαθμό, να φέρει εις πέρας τις εντολές του παγκόσμιου κατεστημένου, διανθισμένες με τις "πινελιές" που εξυπηρετούν και τα συμφέροντα των τοπικών "βαρόνων".Με το σκεπτικό αυτό, επειδή ξέρω πολύ καλά τι πιέσεις δέχεται όποιος κάθεται στην όποια καυτή καρέκλα, ποτέ δεν είχα μεγάλες απαιτήσεις απο τους "διαχειριστές της εξουσίας" που την διαχειρίζονται για την κρυμμένη παγκόσμια κυβέρνηση.

Εκείνοι που με ενοχλούν πάντα είναι τα καϊνάρια της αντιπολίτευσης. Όταν είσαι στην αντιπολίτευση, μπορείς ανέξοδα να φωνάζεις, να υπόσχεσαι, να πετάς κορώνες, να λες τα τρελά σου γενικώς. Ένας βασικός ρόλος της αντιπολίτευσης, στα καθεστώτα της δήθεν δημοκρατίας της νέας τάξης, είναι και το να κρατάει τον κόσμο σε ύπνωση, δίνοντας στον "κυρίαρχο λαό" την ψεύτικη ελπίδα Ότι θα τον οδηγήσει Στην άκρη του τούνελ μόλις αναλάβει την εξουσία από την κυβέρνηση, που πάντα παίζει το ρόλο του κακού.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες