Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από REPAINER »

κεντρο εκπαιδευσεως ορεινου αγωνα χιονοδρομιων

ΚΕΟΑΧ
speedster 1323

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από speedster 1323 »

PrinCePanoSS έγραψε:
ikarus260 έγραψε:Τι ακριβώς εννοείς; Αν μπορείς βάλε κανέναν τόνο. Αν εννοείς πάντως ότι είναι άλλο τα αλεξίπτωτα και άλλο τα ΛΟΚ, ναι είναι άλλο σώμα το ένα και άλλο το άλλο. Και τα αλεξίπτωτα έχουν πιο δύσκολη εκπαίδευση


@@ρια εχουν τα κοτοπουλα...2 μηνες ειναι ολοι η εκπεδευση τους και μεσα σε αυτους τους δυο μηνες ειναι και το πευκο βασικη, πεν, ειδικοτητα, σχαλ. Μετα ομως ειναι χειροτερα και απο πεζικο δεν λεω στην σχαλ εχει πολυ καψονι αλλα μετα που περνουν την κοτοπουλαδα ειναι σαν πεζικο... Οι πιο μαχιμες μοιρες αυτη την στιγμη στην Ελλαδα (για εφεδρους) ειναι ΛΟΚ και ΜΑΚ τα αλεξιπτωτα ειναι μες τα βισματα και οι περισοτεροι ειναι απο κρητη. Και σιγουρα δεν ειναι τυχαιο 10/150 ειναι απο αλλες πολεις.
Καπου τα εχεις μπερδεψει εχω την εντυπωση... Δεν ξερω ποια ειναι η πιο μαχιμη μοιρα αλλα ξερω οτι το αλμα εχει μια μαχιμοτητα σταθερη.Εικόνα. Κατι που δεν εχει καμια αλλη ενεργεια-ασκηση εφεδρου στις υπολοιπες μοιρες... Τωρα αν θες να σου πω οτι δεν υπαρχουν κ ειδ. Δυναμεις στην ελλαδα (πλην των ο. Υ. Κ) κ απλα στην καλυτερη Θεωρουντε επιλεκτο πεζικο... Εικόναετσι για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Vessty »

Γεια σας παιδια. Εγω σαν εφεδρος στις Ε. Δ τι σχολεια θα περασω μετα την βασικη εκπαιδευση στο Πευκο; Υπαρχει μια μοναδα απο τις 3 (ΛΟΚ-ΜΑΚ-ΜΑΛ) της οποιας τα μελη περνανε περισσοτερα σχολεια η θεωρειται πιο μαχημη; Απο τις πληροφοριες που εχω συλλεξει λενε οτι ολο τα ιδια ειναι απλα το καθενα στο στοιχειο του αλλα οι ΜΑΛ θεωρουνται πιο δυσκολες λογο ΣΧΑΛ. Θελω να μαθω τις γνωμες των παιδιων που υπηρετησαν (αν θελουν να τις μοιραστουν βεβαια) και τι σχολεια θα περασω
Άβαταρ μέλους
Dimitrios2
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2011 11:41 pm
Τοποθεσία: ?
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Dimitrios2 »

Γεια σας παιδες, χθες εμαθα απο εναν φυλο μου που υπηρετησε στην θ' μακ οτι απο τα σχολεια των ειδικων δυναμεων βγαινεις με βαθμο λοχια.

Η ερωτηση, Αν παει τελιοφοιτος Σ. Μ. Υ που εχει ειδη βαθμο λοχια, τοτε δεν περνει καμια προαγωγη στον βαθμο του (δηλαδη πας δε πας σμυ για ειδικες δυναμεις το ιδιο κανει) ;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Dimitrios2 έγραψε:Γεια σας παιδες, χθες εμαθα απο εναν φυλο μου που υπηρετησε στην θ' μακ οτι απο τα σχολεια των ειδικων δυναμεων βγαινεις με βαθμο λοχια.

Η ερωτηση, Αν παει τελιοφοιτος Σ. Μ. Υ που εχει ειδη βαθμο λοχια, τοτε δεν περνει καμια προαγωγη στον βαθμο του (δηλαδη πας δε πας σμυ για ειδικες δυναμεις το ιδιο κανει) ;



Δεν υφίσταται κάτι τέτοιο, οπότε θεωρείται "άκυρο" αυτό που ρωτάς

Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Γιατι να πας στρατο αν τελειωσεις την σμυ; Ή θα το ακουλουθησεις το επαγγελμα μεχρι να παρεις συνταξη ή θα παρετηθεις. Αν πας φανταρος μετα θα ειναι μεγαλη βλακεια
Άβαταρ μέλους
Dimitrios2
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2011 11:41 pm
Τοποθεσία: ?
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Dimitrios2 »

Οκ θα το θεσω αλλιως. Αν αυτος ο φιλος μου μετα απο φανταρος εμπαινε μονιμος ενω ειχε παρει τον βαθμο του λοχια απο τα σχολεια Και εγω που ειμαι τελιοφυτος σμυ ειμαι επισης λοχιας; Τοτε ιδιο βαθμο δεν θα εχουμε στο ''επαγγελμα''?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Dimitrios2 έγραψε:Οκ θα το θεσω αλλιως. Αν αυτος ο φιλος μου μετα απο φανταρος εμπαινε μονιμος ενω ειχε παρει τον βαθμο του λοχια απο τα σχολεια Και εγω που ειμαι τελιοφυτος σμυ ειμαι επισης λοχιας; Τοτε ιδιο βαθμο δεν θα εχουμε στο ''επαγγελμα'';


Αυτός ο φίλος σου αν έμπαινε μόνιμος θα ξεκινούσε από την αρχή, άρα δεν θα είχατε τον ίδιο βαθμό, με λίγα λόγια δεν μετράει τα σχολεία για να ανέβεις βαθμολογικά!

Τζακ

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Τζακ »

Μπορει κανεις να μου πει τι γνωριζει για το σχολειο ανιχνευτων; Πως μπαινουμε, ποσο καιρο ειναι κτλπ

Ευχαριστω πολυ.

γιάννης02

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από γιάννης02 »

Γνωρίζει κάνεις να μου πει άμα γίνεις δεα αμφιβιος άμα μπορείς να βάλεις κι αλλά σχολεία όσο είσαι μέσα; Όπως σχαλ, μυκ κτλ;
xaro5

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από xaro5 »

Καλησπέρα. Μπαίνω με την εσσο Δ,9 Ιουλίου!Ηρθε για Πεύκο. Θέλω να δηλώσω Αλεξίπτωτα και ΑΝ μπώ, ΑΝ τελειώσω το σχολείο, μπορώ μετά να ζητήσω να παρακολουθήσω άλλο σχολείο;

Είτε σε αμφίβιους, είτε ΚΕΟΑΧ είτε κάτι παραπάνω; Ακόμα κι αν δεν φαίνεται πουθενά όταν απολυθώ.

Ευχαριστώ

ΜΟΛΩΝ_ΛΑΒΕ

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από ΜΟΛΩΝ_ΛΑΒΕ »

Όχι
Πολυβολιτής

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Πολυβολιτής »

Δεν έχω καταλάβει κάτι... Ποιος ο λόγος τα στελέχη της ΔΥΚ να βγάζουν ILRRPS (International Long Range Reconnaissance Patrol School-Διεθνές Σχολείο Περιπόλων Μακράς Ακτίνας Δράσης-Αναγνώρισης) στη Γερμανία απ'τη στιγμή που δεν προβλέπεται οι βάτραχοι να κουβαλάνε μπέργκιν; Αποστολή τους δεν είναι η διείσδυση "τύπου ΕΤΑ". Οι βάτραχοι χτυπούν και φεύγουν, έτσι; Πιστεύω πως ILRRPS δίχως μπεργκινάδες δεν υφίσταται αλλά όλα αυτά δε συμβαδίζουν με τη φιλοσοφία των επιχειρήσεων των ΟΥΚ. Εκτός αν γίνεται μόνο για την εμπειρία ή μπορεί να μη γίνεται από όλα τα στελέχη. Δεν ξέρω... Μπορεί να πάνε εκεί για άλλο σκοπό. Φωτίστε με παρακαλώ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες