Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sfiggas

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από sfiggas »

Η προκυρηξη π εχει κανει τωρα η πυροσβεστικη δν αναφερει απολυτως τπτ!
Στην γαμπα ειναι στο ποδι!

jack

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από jack »

Η προκηρυξη δεν ειναι απαραιτητο να βγει ιουλιο η αυγουστο. Εχει βγει παλαιοτερα και μαρτιο αλλα και σεπτεμβρη. Οσο η δοση απο την ευρωπη ειναι εκκρεμης δεν προκειται να βγει. Οταν παρουμε την δοση προσωπικα πιστευω θα βγει. Οι λογοι ειναι αρκετοι. Μη απογοητευεστε και μην χανετε την ψυχραιμια σας. Ενα πρωινο θα βγει ξαφνικα. Ετσι αισθανομουν και εγω αλλα η υπομονη μου απεδωσε καρπους. Φροντιστε να βγαλετε τα αθληματα, να μην εχετε τατου, και να μην περνατε το οριο του δεικτη μαζας σωματος εχουν κοπει πολλοι απο αυτα. Αν προλαβενετε να προσθεσετε κ κανα μοριο -καντε το. Φιλικα.
mad4

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από mad4 »

Φιλε για τα τατουαζ λες οτι να ναι περασε κοσμος με τατου που δεν ηταν σε εμφανες σημειο και πολυ δικαιωθηκαν και δικαστικα επειδη τους κοψαν μην λεμε αυθαιρεσιες και παραπληροφορουμε τον κοσμο...

jack

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από jack »

Αρα αυτος ειναι ο σκοπος. Να πας, να κοπεις για τατου και να προσφυγεις στο διοικητικο πρωτοδικειο,(να δωσεις ενα καρο λεφτα) να επικαλεστεις την ε. Σ. Δ. Α. Ωστε μετα απο καποια χρονια να μπεις αναδρομικα καταταγομενος Στο σωμα με αποφαση δικαστηριου (η οποια βεβαια ειναι εφεσιβαλλιμη). Ορθον το σκεπτικο σου φιλε. Το παρακολουθω αυτο το νημα χρονια και μαλλον δεν προκειται να ξαναγραψω γιατι παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που θα σε αμφισβητησουν διχως καν να εχει λογiκη βαση τα λεγομενα τους. Μοναχα το 2007 δεν κοβαν για τατου και ηταν αρκετα ελαστικοι. Απο κει κ περα κοβουν... Καλο μεσημερι σε ολους και υπομονη.
Marios17

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Marios17 »

Ισχυει ακομα ο νομος για τα τατουαζ; Εχω ενα μικρο στην πλατη και θελω να παω αστυφυλακων σε 2 χρονια οταν θα παιρνουν.
vag

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από vag »

Παιδια εγω σκεφτομαι να παω λιμενικο αλλα θελω να κανω οπου να ναι τατου πανω απο τον αγκωνα θα με περασουν αν παω λετε;
Δήμος

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Δήμος »

Παιδια εχω μια απορια...

Για την προκυρηξη που θα βγει τωρα Για τα 500 ατομα Εχω μικρο ταττουαζ στην πλατη Θα εχω προβλημα; Αν δηλαδη λει ξεκαθαρα η προκυρηξη οτι απαγορευεται η δερματοστηξια και εγω δηλωσο κανονικα οτι δν εχω; Θα εχω προβλημα;

Ειναι δυνατον αυτο το πραγμα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν γίνεται αυτό που λες, στις υγειονομικές εξετάσεις θα είσαι γυμνός.
Δήμος

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Δήμος »

Οι υγειονομικες εξετασεις Ποτε γινονται εφοσον Καταφερεις να μπεις πριν πας στην σχολη;

ΑΝ με καποιο τροπο το κρυψω;

Μπορεις να μου εξηγησεις τν διαδικασια που ακολουθει εφοσον περασεις-μπεις στν προκυρηξη; Αν ξερεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι υγειονομικές γίνονται πριν την σχολή.

Αν το κρύψεις μαγκιά σου Εικόνα

Να στην εξηγήσω δεν γίνεται, κρατάμε αρχείο στο φόρουμ.

Επιτυχόντες Ειδικοί Φρουροί (2011)
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από yandr »

Δικαίωση ενστόλων που απορρίφθηκαν λόγω τατουάζ

Οι ένστολοι μπορούν να έχουν τατουάζ αρκεί να είναι κρυμμένο και ουδέτερο

Οι ένστολοι επιτρέπεται να έχουν τατουάζ αλλά υπό προϋποθέσεις, έκρινε το Συμβούλιο της Επικρατείας, το οποίο δικαίωσε δύο ειδικούς φρουρούς που διαγράφηκαν από τον πίνακα επιτυχόντων επειδή είχαν δερματοστιξία.

Τα τατουάζ, έκρινε το δικαστήριο, επιτρέπονται εφόσον δεν βρίσκεται σε εμφανές σημείο του σώματός και το σχέδιό Τους δεν προκαλεί και παραμένει συμβατό με την ουδετερότητα που επιβάλει για τους ένστολους το Σύνταγμα.

Ερμηνεύοντας τη νομοθεσία και το Σύνταγμα, το ΣτΕ έκρινε ότι «η δερματοστιξία συνιστά λόγο αποκλεισμού του υποψηφίου, εφόσον όμως αυτή είναι και με την ενδυμασία εξωτερικά εμφανής και επί πλέον οι σχετικές απεικονίσεις, ως εκ του περιεχομένου τους είτε αναιρούν την επιβαλλόμενη από το Σύνταγμα ουδετερότητα των αστυνομικών υπαλλήλων, είτε προκαλούν κατά τρόπο ο οποίος δεν συνάδει προς την ιδιότητα και τα καθήκοντά τους».

Ωστόσο, «μόνη η ύπαρξη δερματοστιξίας δεν αποτελεί λόγο αποκλεισμού από τη σχετική διαδικασία επιλογής» αλλά απαιτείται να συντρέχουν και άλλοι παράγοντες.

Το ΣτΕ ακύρωσε ως μη νόμιμα αιτιολογημένη την ακύρωση της πρόσληψης των δύο φρουρών.

πηγή
δεα_318
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 05, 2014 9:27 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από δεα_318 »

Καλησπερα ειμαι νεο μελος οποτε θελω να δωσω συγχαρητηρια στους διαχειριστες και τα μελη που κανουν καταπληκτικη δουλεια και ενημερωνουν παρα πολυ κοσμο που διαφορετικα θα ειχε μεγαλο προβλημα στο να βρει πληροφοριες. Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα τατουαζ ωστε να μου λυθει μια απορια για τον ορο "εμφανες σημειο". Εμφανες σημειο θεωρειται οποιο σημειο δεν καλυπτεται με το καλοκαιρινο χιτωνιο αν δεν κανω λαθος. Ομως το μεχρι που σηκωνει ο καθενας τα μανικια διαφερει οποτε αν καποιος (οπως εγω) εχει τατουαζ μεχρι λιγο πιο πανω απ τον αγκωνα μπορει ανετα να το καλυψει. Στις υγειονομικες εξετασεις οι γιατροι πιστευετε οτι θα περασουν καποιον σαν εμενα ή θα επικαλεστουν το προβλεπομενο μηκος της καλοκαιρινης ενδυμασιας που ειναι αρκετα εκατοστα πιο πανω απ τον αγκωνα?
Άβαταρ μέλους
71ΛΟΚ
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μάιος 16, 2014 1:04 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από 71ΛΟΚ »

Και πιο πάνω από τον αγκώνα εμφανές σημείο θεωρείταισώζεσαι αν είναι μέχρι τον ώμο σου και δεν ξεφεύγει στο χέρι (αρχή δικεφάλου-τρικεφάλου)

giannis

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από giannis »

Συγνώμη δηλαδη η θερινη στολη των ειδικών φρουρών ειναι χιτωνιο με μαζεμενα τα μανικια, μπλουζα πολο με γιακα ή απλή μπλούζα τυπου t-shirt;
Άβαταρ μέλους
317ρης
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2014 9:15 pm
Τοποθεσία: Καταδρομεας
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από 317ρης »

Στους ειδικους φρουρους απαγορευται το τατουαζ σε οποιοδηποτε σημειο... το αναφερει και το ΦΕΚ... για το λιμενικο ισχυει το "επιτρεπεται αν δεν ειναι σε εμφανες σημειο".
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες