Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
The Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 10:54 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από The Marine »

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The Marine την Τετ Σεπ 22, 2021 4:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ
Κώστας

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω μια γνωμη, έχω τατουάζ εσωτερικά του μπράτσου περίπου μέχρι το ύψος του αγκωνα και φαίνεται μόνο αν σηκωσω το χέρι μου. Με κοντομανικο φαινεται το μισο. Θα έχω πρόβλημα στις υγειονομικές της προκύρηξης του λιμενικού σώματος 2019;
Υποψήφιος

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Υποψήφιος »

Ναι, δεν επιτρέπονται να φαίνονται ειδικά για το Λιμενικό.
Κώστας

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Κώστας »

Υποψήφιος έγραψε:Ναι, δεν επιτρέπονται να φαίνονται ειδικά για το Λιμενικό.


Νόμιζα ισχύει μόνο για τους ειδικους φρουρους. Κριμα δε μπορώ να συμμετέχω

Κώστας κ

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Κώστας κ »

Γνωρίζει κάποιος τι έγινε με τα τατουαζ στους ειδικούς φρουρούς ! Έγραψαν ότι πέρασαν άτομα με μανίκι και στο λαιμό και γενικά σε εμφανή σημεία ! Έχω και εγώ ένα τατουαζ σε εμφανή σημείο αλλά έχω ξεκινήσει εδώ και 3 μήνες αφαίρεση με λέιζερ ! Έχω και χαρτί ότι το βγάζω ! Λέτε να έχω πρόβλημα ;
alexaki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2020 2:57 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από alexaki »

Που αφαιρούνται πιο γρήγορα, άνετα, οικονομικά τα τατουάζ όμως;
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από lancecorporal »

Στους ΕΦ μπηκαν κανονικα ατομα με τατουαζ μανικι και στο λαιμο, μου το ειπαν φιλοι που μπηκαν στους ΕΦ και τωρα ειναι ΕΦ να ειναι καλα τα παιδια. Θεμα ειναι ποσο χοντρο ειναι το τηλεφωνο.
You couldn't beat me even if you wanted to.
alexaki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2020 2:57 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από alexaki »

Greek_Army έγραψε:
teomixa έγραψε:Αν ξερει κανεις το αρθρο που λεει πως επιτρεπονται τα ταττοο σε μη εμφανη σημεια να το βρω και να το διαβασω


«το Διοικητικό Εφετείο Αθηνών, με αποφάσεις που εκδόθηκαν φέτος, έκρινε ότι οαποκλεισμός υποψηφίων που φέρουν δερματοστιξία "τατουάζ" στο σώμα τους, ως περιορισμός στην επιλογή και την άσκηση τους επαγγέλματος του Ειδικού Φρουρού,αντίκειται στο άρθρο 5 παρ.1 του Συντάγματος που κατοχυρώνει την προσωπική και οικονομική ελευθερία ως ατομικό δικαίωμα, καθώς και στις συνταγματικές αρχές της ισότητας και της αναλογικότητας (άρθρα 4 παρ.1 και 25 παρ.1). Κι αυτό διότι, προσθέτει, ο Εν λόγω περιορισμός δεν συνδέεται άμεσα με την ιδιότητα και την αποτελεσματική άσκηση των καθηκόντων του Ειδικού Φρουρού και την επιβεβλημένη στο σώμα αυτό πειθαρχία



που πήγατε για να το βγάλετε;

Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Βμκδ »

Παίδες με τα ταττοο πως λέτε να είναι ; Στους φρουρούς έμαθα από δικούς μ μπήκαν με μανίκια και στον Λαιμό.
Βμκδ
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2020 1:17 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Βμκδ »

Καλημέρα παιδιά τ λέγε να γίνει με τα τατοο ; Από δικούς μ όταν πέρασαν πκε για ΕΦ πέρασαν αρκετοί με μανίκια και ταττοο στον λαιμό !
Άβαταρ μέλους
Βασιλης47
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2020 11:54 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Βασιλης47 »

Μπορω να θεσω ενα αλλο ερωτημα και να θεσει οποιος μπορει αποψη η αν γνωριζει επακριβως... Θεμα δερματοστιξιας.

Καποιοι εχουν διακριτικα τατουαζ στα χερια, καποιοι καναν αφου μπηκαν στο σωμα, καποιοι λενε οτι απαγορευεται ρητα, καποιοι λενε οχι σε εμφανη σημεια ουτως ωστε κατα τη θερινη ενδυμασια να μην ειναι ορατα. Τι ισχυει

Gpap95
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 8:49 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Gpap95 »

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για αυτή την απορία σου. Πάντως από όσο ξέρω, δε πρέπει να είναι σε εμφανή σημεία αλλά το 19 μπήκαν άτομα με τατουάζ που ήταν μια χαρά εμφανή!
Άβαταρ μέλους
Guardian
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2020 11:04 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Guardian »

Αμα εχεις βυσμα οπου και να εχεις τατυουαζ περνας!Το 2019 μπηκαν με μανικια και στη σχολη τους ελεγαν βαλτε μακρυμανικο να μη τραβατε τα βλεμματα. Και φοραγαν φουτερ και λαιμουδιερες με 35 βαθμους!

Anemelossss
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2021 1:03 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Anemelossss »

Προς ενημέρωση σε οσους εχουν ακομα απορια σχετικα με αυτο το θεμα... Θεωρητικά κόβεται οποιος εχει τατουαζ ΜΟΝΟ σε εμφανη σημείο... Στην προκήρυξη για Σ. Φ του 2020 κατι τετοιο δεν συνέβη σε ποτε... Περασαν ολοι με μανικια και διαφορα εμφανη σημεια αρκει να μην ηταν καποια τατουαζ με συμβολα μίσους... Πλεον ολους τους περνανε μην πατε να τα βγαλετε η μην ακουτε οσους σας λενε οτι θα σας κοψουν απλα για να μην κανετε τα χαρτια σας... Καντε τα χαρτια σας και αν βρεθει κανένας αυστηρός και σας κόψει οκ αλλα δεν εχεις να χασεις κατι... Εδω στα αθληματα εκοβαν άτομα και λογω οτι δεν ειχε επιλαχόντες τους εβγαζαν χαρτια "τραυματισμου"... Και την επομενη μερα πηγαιναν ξανά εδιναν και τους περνούσαν ακομα και αν ξανα αποτυγχάνουν... Αυτα...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες