Άδεια πριν την μετάθεση

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την μετάθεση

Δημοσίευση από Greek_Army »

Λοιπόν για να τελειώνουμε, εγώ ανέφερα τι γίνεται όταν παίρνουν ατομικά φύλλα πορείας για να παρουσιαστούν στην νέα μονάδα, εγώ είχα φύγει Παρασκευή και το φύλλο πορείας μου έλεγε να μπω Δευτέρα (χωρίς ώρα) όταν πήρα τηλέφωνο στην νέα μου μονάδα με ενημέρωσαν ότι θα πρέπει να είμαι στην πρωινή αναφορά γιατί πλέον ανήκω στο δυναμικό τους αλλιώς θα έβγαινα Α. Α, αυτά τα αναφέρω επειδή μου είπες ότι δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα και ότι επειδή είμαι εκτός στρατού να μην απαντάω, τώρα μπορείς να συνεχίσεις να κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου Εικόνα
Marios

Άδεια πριν την μετάθεση

Δημοσίευση από Marios »

Α και κάτι άλλο. Τους καλούς στρατιώτες όταν παιρνανε μετάθεση Σε καινούργια μονάδα επίσης έβαζα ώρα ενώ παράλληλα έπαιρνα τηλ στη μονάδα του Συγκεκριμένα στα 1αγρ και ενημέρωνα να τον περιμένουνε. Οπότε η απάντηση που έδωσες είναι εν μέρη σωστή αλλά δεν γίνεται πάντα έτσι. Τώρα τα γελακια και τις ειρωνείες σου δεν θα τις σχολιάσω

Greek_Army έγραψε:Λοιπόν για να τελειώνουμε, εγώ ανέφερα τι γίνεται όταν παίρνουν ατομικά φύλλα πορείας για να παρουσιαστούν στην νέα μονάδα, εγώ είχα φύγει Παρασκευή και το φύλλο πορείας μου έλεγε να μπω Δευτέρα (χωρίς ώρα) όταν πήρα τηλέφωνο στην νέα μου μονάδα με ενημέρωσαν ότι θα πρέπει να είμαι στην πρωινή αναφορά γιατί πλέον ανήκω στο δυναμικό τους αλλιώς θα έβγαινα Α. Α, αυτά τα αναφέρω επειδή μου είπες ότι δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα και ότι επειδή είμαι εκτός στρατού να μην απαντάω, τώρα μπορείς να συνεχίσεις να κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου Εικόνα


και γω για ατομικα φπ μιλάω. Εμ τι να σε κάνω ; Πήγες στη νεα σου μονάδα χωρίς συστάσεις. Δεν ήσουν ευνοούμενος λόχου η 1ου γρ η γραφιάς γραφείων μονάδος. Τι να σε κάνω; Ας ήσουν στη μονάδα μου να ήσουν και ευνοούμενος.Εικόνα (όχι απαραίτητα αλλά λέμε τώρα) ... Όνειρα γλυκά

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την μετάθεση

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σημασία έχει ότι εν μέρη έχω ένα δίκιο, οπότε αυτά που έγραψες "δεν τα ξέρω καλά και να μην απαντάω" δεν ισχύουν, εκτός και αν πιστεύεις ότι επειδή είσαι εντός στρατού γνωρίζεις τι γίνεται σε όλες τις μονάδες της Ελλάδας, την επόμενη φορά να είσαι ποιο προσεκτικός και να μην κρίνεις για να μην σε κρίνει και ο άλλος Εικόνα

πήγα στην μονάδα μου χωρίς να έχω κανένα πάρε δώσε με γραφιάδες και αυτό προσωπικά με τιμάει, καληνύχτα Εικόνα

Marios

Άδεια πριν την μετάθεση

Δημοσίευση από Marios »

Σημασία έχει ότι εν μέρη έχω ένα δίκιο, οπότε αυτά που έγραψες "δεν τα ξέρω καλά και να μην απαντάω" δεν ισχύουν, εκτός και αν πιστεύεις ότι επειδή είσαι εντός στρατού γνωρίζεις τι γίνεται σε όλες τις μονάδες της Ελλάδας, την επόμενη φορά να είσαι ποιο προσεκτικός και να μην κρίνεις για να μην σε κρίνει και ο άλλος Εικόνα

πήγα στην μονάδα μου χωρίς να έχω κανένα πάρε δώσε με γραφιάδες και αυτό προσωπικά με τιμάει, καληνύχτα Εικόνα

δεν είδα να εγραψες όμως και την δική μου την περίπτωση απάντησες απόλυτα. Ενώ δεν συμβαίνει πάντα έτσι αλλά είναι και αυτο που σου λέω και εγω. Εκτός αν είσαι επιλεκτικός στην ανάγνωση και κάνεις ότι δεν τα καταλαβαινεις. Σε λόχους και μονάδες ξέρω καλα τι γίνεται. Εσυ να είσαι προσεκτικός και να παιρνεις και την άλλη πλευρα και να μην είσαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ. Τωρα όσο αφορα το αν ήταν τιμή αυτο είναι πολύ σχετικό και ιδίως όταν προκειται για το στρατό. Όλα είναι σχετικά μέσα.Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την μετάθεση

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μάλλον τον εαυτό σου κρίνεις, το πρώτο μήνυμα που έγραψες στο τέλος αναφέρεις "ότι δεν τα ξέρω καλά" άρα εσύ πίστευες ότι ήσουνα απόλυτος, επιλεκτικός δεν ήμουνα πότε και δεν θα γίνω

Marios έγραψε: Τωρα όσο αφορα το αν ήταν τιμή αυτο είναι πολύ σχετικό και ιδίως όταν προκειται για το στρατό. Όλα είναι σχετικά μέσα.
Επειδή ακριβώς μιλάμε για στρατό, δεν ήθελα να έχω πάρε δώσε ούτε να παρακαλάω για καλύτερες υπηρεσίες και εξόδους Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Tzive
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Οκτ 11, 2013 5:37 pm
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την μετάθεση

Δημοσίευση από Tzive »

Greek_Army έγραψε:Λοιπόν για να τελειώνουμε, εγώ ανέφερα τι γίνεται όταν παίρνουν ατομικά φύλλα πορείας για να παρουσιαστούν στην νέα μονάδα, εγώ είχα φύγει Παρασκευή και το φύλλο πορείας μου έλεγε να μπω Δευτέρα (χωρίς ώρα) όταν πήρα τηλέφωνο στην νέα μου μονάδα με ενημέρωσαν ότι θα πρέπει να είμαι στην πρωινή αναφορά γιατί πλέον ανήκω στο δυναμικό τους αλλιώς θα έβγαινα Α. Α, αυτά τα αναφέρω επειδή μου είπες ότι δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα και ότι επειδή είμαι εκτός στρατού να μην απαντάω, τώρα μπορείς να συνεχίσεις να κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία σου Εικόνα
εγω που εχω φύλλο πορείας για Σπάρτη με ημέρα παρουσιάσης 17/12 πήρα 2 τηλέφωνα (χθες και σήμερα) στο στρατόπεδο και μίλησα με τον επόπτη και μου είπε απο την στιγμή που δεν γράφει ώρα μπορείς να έρθεις μέχρι το βράδυ στις 22.00. Τώρα τι πραγματικά ισχύει θα το μάθω αυριο 17.20 που φτάνει το ΚΤΕΛ απο Αθήνα.
ReD-RevolutioN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 4:46 am
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την μετάθεση

Δημοσίευση από ReD-RevolutioN »

O εποπτης μια χαρα σου τα ειπε, μπορεις να παρουσιαστεις μεχρι και πριν την βραδινη αναφορα της ημερας που λεει το φυλλο πορειας σου (δηλαδη μεχρι τις 22:30-23:00-αναλογα τη μοναδα).
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες