ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
lazarosSF
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Ιαν 13, 2010 10:40 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από lazarosSF »

Ποιο Απο τα δυο θεωρειτε ποιο μαχιμο ρε παιδια ΛΟΚ η ΟΥΚ;
Anonymous

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Και βαιβαια τα ΟΥΚ μην το πεις πουθενα και γελανε τα ΟΥΚ ειναι το καλυτερο σωμα απο ολα και περνανε 1 εως 5 το πολυ ενο στα λοκ περνανε ολοι αντε να κοπουνε μονο 2-3. Αλα η εκπαιδευση επαναλαμβανω ειναι ποιο σκληρη στα ΟΥΚ απο ολα τα σωματα του στρατου με διαφορα.
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από fideas emk »

Ρε παιδιά. Ρε παιδιά!

ο καθένας το μακρύ και το κοντό του. Γιάννη έχεις υπηρετήσει ΛΟΚ; Που είδες ότι κόβονται 2-3;

Στα ΟΥΚ κατ'αρχίν δεν σε κόβουν, φεύγεις μόνος σου εκτός κι αν θέλουν να σε κόψουν επειδή τραυματίστηκες κτλ. Το ίδιο και στα ΛΟΚ. Βέβαια τα ζόρια που τραβάνε στα ΟΥΚ καμία σχέση δεν έχουν με αυτά του λοκατζή φαντάρου αλλά...

για παράδειγμα στη σειρά μου (298) στη Ρεντίνα παρουσιάστηκαν καμια 320-330 άτομα. Μετά ήρθανε και καμιά 100αρια από άλλα σώματα. Δηλαδή 430 άτομα σύνολο. Αν βγάλεις καμιά 40 που πηγανε για ΔΕΑ στη ΣΕΑΠ, καμιά 15-20 για ΣΒΕΑ, καμιά 40-50 για 35 ΜΚ και μάγειρες και οδηγούς που πάνε Λακωνία απένιστοι και ακόμα και μερικούς που δεν δηλώσανε αλλά τους ήρθε χαρτί ΕΔ χωρίς να το ζητήσουν (γίνετε κι αυτό!) τότε μένουν καμιά 250-300 άτομα. Από αυτούς το πολύ 95 πήραμε μπερέ (νομίζω λίγο λιγότεροι καμιά 90αριά). Οπότε να μην ακούγονται παπαριές.

Επίσης τα ΛΟΚ έχουνε αξιωματικούς ΣΣΕ και υπαξ από ΣΜΥ που βγάζουνε το σχολείο καταδρομών. Το έχετε ακουστά; Αυτό μπορεί να είναι πιο εύκολο από ΟΥΚ αλλά πολύ γερό. Εκεί υπάρχει και η νύχτα του Αγίου Βαρθολομαίου... Που δε θυμάμαι τι γίνεται ακριβώς αλλά είναι κατά κάποιο τρόπο αντίστοιχο της διαβολοβδομάδας (πιο εύκολη προφανώς).

Επίσης στο ΣΒΕΑ πολλοί φαντάροι αλεξιπτωτιστές κόβονται για όλους τους λόγους που προανέφερα και άλλους...

Αυτα για να βάζουμε τα πράματα λίγο στη θέση τους...

Anonymous

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιδεας δεν ειπα οτι τα λοκ δεν ειναι καλα αλα δεν μπορεις να τα συγκρινεις αυτα τα δυο μαζι το ειπες και ο ιδιος. Ποιο πανω ρωταει ο φιλος που ειναι ποιο μαχιμο και λεω τα ΟΥΚ και ετσι ειναι οποιος θελει ας βγει να πει το αντειθετο!

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από fideas emk »

Καλά κι εγώ μαζί σου είμαι. Οι καλύτεροι λοκατζήδες μονιμάδες που είδα είχανε βατραχοπουλάδες και μάλιστα ήτανε και καλύτερα άτομα. Αλλά για φυσική κατάσταση στο νερό ναι. Αλλά για μαχιμότητα. Τι να σου πω. Οι ΟΥΚ είναι άκαπνοι και μια τρίχα από ... Απίδι Σε σχέση με τα μπαρουτακαπνισμένα ΛΟΚ σε πολεμική παράδοση. Ας ρίξουνε καμιά ντουφεκιά και τα ΟΥΚ και βλέπουμε. Τα ΛΟΚ έχουνε ρίξει πάμπολλες ντουφεκιές και οι αντίπαλοί τους νοιώσανε τα αποτελέσματα...

Οι αντάρτες του ΔΣΕ στον εμφύλιο (Κ/Σ ή κομμουνιστοσυμμορίτες κατά την ορολογία των ΛΟΚ κκαι του εθνικού στρατού που τους κυνηγούσανε.Εικόνα) εξέδιδαν ειδικές οδηγίες τακτικών των ΛΟΚ και αντίμετώπισής τους με την παραδοχή ότι είναι τα πιο ανορθόδοξα και επικίνδυνα τμήματα. Το 74 στην Κύπρο οι τουρκαλάδες εκτελέσουν όποιον τους φαινοτανε καταδρομέας και όταν συλλάμβάνανε κάποιον το ρωτούσανε επίμονα αν είναι κομμάντο για να τον εκτελέσουν. Οι Τούρκοι είχαν είχαν φόβο των ΛΟΚατζήδων (και όχι των ΟΥΚάδων του οποίους δεν τους βρήκαν μπροστά τους) γιατί πάθανε πολλές νίλες στα χέρια τους.

ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Τα εχουμε πει χιλιες φορεςΕικόνα τα ΟΥΚ δεν συκρινωνται!
Helistas
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 12:24 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από Helistas »

Συγνωμη που πεταγομαι ωσαν την τσουτσου και θα σας το χαλασω... Τα βατραχια δεν περνανε ΚΕΟΑΧ ΚΕΑΠ και ΣΒΕΑ, και οι Καταδρομεις ΟΥΚ; Τι παπαριες λετε μωρε; Και οι δυο δικοι μας δεν ειναι; Και βατραχο ειδα να κοβεται στα Αλεξιπτωτα και ΛΟΚατζη στη ΜΥΚ. Και; Αντι να αναρωτιεστε ΛΟΚ vs Bordo Bereli η ΜΥΚ vs SAT/SAS η ΕΤΑ vs Ozel Tim; Ντε και καλα να φαγονομαστε μεταξυ μας;Εικόνα

savvas

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από savvas »

Γιατι ειμαστε ασχετοι... Φιλε χελιστα...
savvas

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από savvas »

Υπαρχει διαφορα σε οικ και κομμανδο οι οικαδες δεν ειναι τοσο καλη με τ οπλα... Απλως παιρνανε πολλες ριψοκυνδινες ασκησεις π μπορει να τους στοιχισει πολλα κοκκαλα σπασμενα ουκας θελει τρελα δεν νιςθεις απο ενα σημειο και μετα. Ενω καταδρομεας κομμαντο... Ειναι αλλιως... Ορινος... Σε βουνα... Μαθενεις τις δυσκολιες... Στα βουνα στο κριο. Στα χιονια... Σκαρφαλωνεις. Βραχια... Απλως επειδι ειναι πιο δυσκολα να γινεις οικας ολα τα ψαρακια νομιζουν ειναι δυσκολοτερα. Ο καθενας ειναι τελειος στους τομεις του. Δεν σιγρινεισ. Κομμαντο ορεινω με οικα. Η οικα βατραχι με κομμαντο. Σαφος επειδι οικαδες γινονται λιγοτεροι για αυτο ολοι λενε οικας ειναι δυσκολοτερα.35μκ ελδυκ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε μου σάββα επειδή τώρα παρουσιάζεσαι θέλω να σου πω. Ότι το οπλό στις ειδικές δυνάμεις ζυγίζει 2.5 κιλά είναι ελαφρύ δεν σκοτώνει απλά τραυματίζει. Εδώ είναι διαφόρα των ειδικών δυνάμεων με τον στρατό ξηράςΕικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ΛΟΚ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οι Βάτραχοι εκπαιδεύονται και στις καταδρομές.
Και φυσικά η εκπαίδευσή τους είναι αρκετά επίπεδα δυσκολότερη και πιο επίπονη σε σχέση με αυτή των καταδρομέων.
Όπως έχουμε ξαναπεί δεν εκπαιδεύονται μόνο στο υγρό στοιχείο αλλά και στον ανορθόδοξο πόλεμο, στον εναέριο πόλεμο, στην αυτοσυντήρηση, στην θεωρία και πρακτική όσον αφορά τον εξοπλισμό.
Μέχρι και στην καταδυτική ιατρική.
Το ότι απο τους 200 κάθε φορά αντέχουν οι 4 ή οι 6 (το πολύ 8) δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο.
Τις καλημέρες μου.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες