ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Δημητρης

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Δημητρης »

Πηρα τηλέφωνο και μου είπανε την δευτερα ως τις 8 το πρωι να είμαστε μεσα εγω μαλλον θα παω την κυριακη το βραδυ γιατι δεν προλαβαινω
Πέτρος Μωλές

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Πέτρος Μωλές »

Μήπως ξέρει κάνει πως θα πάω στρατόπεδο από την στάση του τρένου στην Καρδίτσα; Μηπως θα έχει αυτοκίνητο από το στρατόπεδο να μας πάρει η θα πρέπει να πάρω κανένα ταξι;

Επίσης δεν μου έχει πει κάνει τι ώρα να είμαι εκεί την Κυριακή οπότε λέω να ξεκινήσω πρωί από Χαλκιδα και να είμαι εκεί κάπου μεσημέρι και ότι γίνει

Αα και αυτή η κατάσταση επιβίβασης είναι εισιτήριο από μόνο του και απλά μπαίνω στο τραίνο και κάθομαι η το αλλάζω στο ταμείο και μου δίνει άλλο εισιτήριο;

Θα υπάρχει καμία μικρή ανεκτικότητα μόλις φτάσουμε η θα μας τρέχουν κατευθείαν όπως διάβασα σε προηγούμενα ποστ;

Ανεβάστε και εσείς ότι ξέρετε όποιος γνωρίζει για να μαθαίνουμε και εμείς

kane123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2020 12:40 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από kane123 »

Μπαίνω αύριο πρωί ΚΕΣΝ και θα είμαι Καρδίτσα απο σήμερα. Εάν είναι κανείς άλλος που έχει αμάξι ή θέλει να μοιραστούμε ταξί, ας στείλει
dim40
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2020 9:36 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από dim40 »

Καλησπέρα,

Παρουσιάζομαι στον στρατό τον Νοέμβριο και σκέφτομαι να δηλώσω στρατονομία. Ξέρει κάποιος τι παίζει με την εκπαίδευση από γυμναστική, καψόνια, αρμοδιότητες κλπ;

alekos500

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από alekos500 »

Καλησπέρα φιλαράκι τελικά μπήκες; Πως είναι; Γνωρίζουμε εάν στο ΚΕΣΝ σε εξετάζει ιατρός επαναληπτικά για μυωπία;

GeorgeYNWA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Σεπ 15, 2020 2:36 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από GeorgeYNWA »

Ξερει κανεις τι ειδικοτητες υπαρχουν για να επιλεξει κανεις στην αεροπορια Τριπολη; Ξερω μονο οτι μπορειςνα επιλεξεις στρατονομια στην Καρδιτσα. Ξερει κανεις τι αλλο υπαρχει και που?
στ εσσο 2020

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από στ εσσο 2020 »

Όσοι πάνε Καρδίτσα από ΟΑΣ περνάνε την ίδια εκπαιδευση που περνάνε οι στρατονομοι; Η εκπαιδευση γενικά τι περιλαμβάνει?
στ εσσο 2020

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από στ εσσο 2020 »

Γνωρίζει τελικά κανείς τι εκπαίδευση περνάει η οας στην Καρδίτσα; Κάνουν τα ίδια με την στρατονομία;
... Ρόκος....

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από ... Ρόκος.... »

Γεια σας παιδιά ... Είμαι στρατονομος και είμαι πολύτεκνος αλλά δεν το έχω δηλώσει ακόμα ! Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια ποινή;
Chris96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 11:05 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Chris96 »

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει για το πως μπορώ να πάω από Κρήτη Καρδίτσα στο ΚΕΣΝ; Δεν έχω ιδέα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας. Επισης αν κάποιος άλλος είναι να πάει τώρα Σεπτέμβρη από Κρήτη μπορούμε να πάμε μαζί και να μοιραστούμε τυχόν έξοδα.
Ε εσσο 21

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Ε εσσο 21 »

Καλησπέρα!Όσοι πάνε Κεσν από ΟΑΣ γνωρίζετε τι εκπαίδευση κάνουν; Είναι ίδια με των στρατονόμων ;

ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από ziogas191 »

Ε εσσο 21 έγραψε:Καλησπέρα!Όσοι πάνε Κεσν από ΟΑΣ γνωρίζετε τι εκπαίδευση κάνουν; Είναι ίδια με των στρατονόμων ;



Είναι παρόμοια με των στρατονόμων αλλά μικρότερης διάρκειας.

Manolis

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Manolis »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω για να πας στρατονομια χρειάζεται να περάσεις κάποιες ασκήσεις όπως κάμψεις έλξεις κοιλιακή κτλπ όπως κανουν στις ειδικες δυναμεις. Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Επισκέπτης

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα
Παρουσιάζομαι 4 Δεκεμβρίου και δε ξέρω πολλά. Είναι αυστηροί αλλά τυπικοί από ότι καταλαβαίνω. Καψόνια κλπ; Είμαι και μεγάλος σε ηλικία 27 ετών, δε ξέρω τι θα αντιμετωπίσω. Για μετάθεση μετά Αθήνα που είναι καλά; Εννοώ χωρίς σκοπιές κλπ. Έχω ακούσει ότι μόνο γραφεία υπουργού-υφυπουργού και επιτελεία όπως φυσικά και στρατοδικεία στα δικαστήρια αλλά φυσικά εκεί θέλεις βίσμα από υπουργό και πάνω φαντάζομαι. Αλλά για αρχή στη Καρδίτσα τι θα αντιμετωπίσω; Κάνει κρύο; Οι συνθήκες είναι καλές; Εννοώ από πλευράς σίτισης, ύπνου κλπ. Βγαίνεις έξω στις 5 εβδομάδες εκπαίδευσης; Και μετά έχεις καθόλου άδεια ή πας κατευθείαν όπου πας; Και επίσης αντί Δευτέρα πρωί μπορώ να μπω Κυριακή βράδυ;
Ευχαριστώ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης