ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
υποψηφιος στν

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από υποψηφιος στν »

Εχει στα γιαννενα στρατονομια γιατι ειχα δει ενα τζιπακι να γραφει στα πλαγια στρατονομιακαι εμπαινε μεσα στο στρατοπεδο
υποψηφιος στν

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από υποψηφιος στν »

Παιδιά ξέρει κάποιος τίποτα;
υποψηφιος στν

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από υποψηφιος στν »

Δηλαδή εγώ που είμαι από Άρτα και πάω στρατονομια λογικά θα πάω Καρδίτσα στο κέντρο Μετά που λένε ότι γυρίζεις σε μονάδα στον τόπο κατοικίας σου θα πάω υγειονομικο που έχει εδώ ή στα Γιάννενα;

Αν θυμάμαι καλά τα Γιάννενα δεν είχαν για τεθωρακισμενα?

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ποιος σου είπε ότι θα γυρίσεις στον τόπο κατοικίας σου; Στην παραμεθόριο θα υπηρετήσεις όπως και οι υπόλοιποι εκτός και αν δικαιούσαι κατ'εξαίρεση μετάθεση.

Στρατονομία έχει παντού άλλωστε.

Επίσης, μην το δένετε κόμπο ορισμένοι ότι θα σας πάρουν κιόλας. Ακόμη και αν πληρείς τις προϋποθέσεις για την Στρατονομία, επιλέγουν όσους θέλουν αυτοί.

υποψηφιος στν

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από υποψηφιος στν »

Δηλαδή στρατονομια έχει και στα νησιά; Άμα δεν συμπληρώνουν άτομα δεν θα πάρουν και κάποιους που δεν έχουν τα προσόντα που ζητάνε;

Έτσι έχω μάθει πως τους τελευταίους μήνες 2 με 3 γυρνάς σε μονάδα κοντά στην κατοικία σου

Η το ανάποδα κάθεσαι στον τόπο κατοικίας και μετά πας παραμεθωριο

Τα Γιάννενα δεν είναι παραμεθωριο;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από D.Y.K »

1) Ξαναλέω ότι Στρατονομία έχει παντού.

2) Τα άτομα συμπληρώνονται πολύ εύκολα.

3) Εάν είσαι 8μηνος μόνο τότε δικαιούσαι να γυρίσεις κοντά στον τόπο κατοικίας σου αλλιώς όχι (εκτός και αν υπηρετείς στην ΕΛΔΥΚ οπότε και επαναπατρίζεσαι).

4) Όχι.

ΥΑΝ

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από ΥΑΝ »

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω την εξής ερώτηση: αν κάποιος κοπεί από ΣΝ/ΑΝ, τι γίνεται μετά; Σε κρατάνε εκεί για μαγειρεια και θάλαμο μέχρι το τέλος ή τα κάνεις όλα κανονικά και απλά δεν παίρνεις το όνομα;

νισγια

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από νισγια »

Παιδια πατε στρατονομια εγω τωρα ειμαι μεσα ειναι πολυ καλα αποφυγετε τα μεγαλα κεντρα πχ αθηνα εχει πολυ μεγαλη...

εγω ειμαι αλεξανδρουπολη και κανουμε ζωαρα

Αετός24

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Αετός24 »

Ανα πόσες μέρες έχεις έξοδο στην αερονομία;
ΣτρατονόμοςμεΕναχέρι

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από ΣτρατονόμοςμεΕναχέρι »

Λοιπόν μάγκες αυτά τα λόγια έπρεπε να έχουν ειπωθεί καιρό τώρα, δεν είμαι στρατόκαυλος δεν γουσταρα να μπω στρατονομία αλλά διάλεξαν, παρόλα αυτα το κέντρο στην Καρδίτσα μην σας φοβίζει καθόλου, είναι λίγο τέντα αλλα είναι εμπειρία αυτά που θα ζήσετε εκεί πέρα. Προσωπικά πέρασα πολύ όμορφα και είναι το κομμάτι της θητείας μου που θα μου μείνει περισσότερο απ'ολα. Τέλος να τονίσω πως τα στελέχη είναι όλα εξαιρετικά, μάλλον πιο κομπλεξικούς θα έλεγα τους δεκανείς στρατονόμους (παλιότερες σειρές) που αναλαμβάνουν ως εκπαιδευτες. Αυτά και μην φοβάστε καθόλου, θα γελάσετε θα τρέξετε, θα κουραστείτε και θα μάθετε πράγματα, όμως στο τέλος θα μείνει μια πολύ όμορφη ανάμνηση απο την θητεία σας.

-346

Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από osfp7 »

απο πλευράς ύψους και γραμματικων γνώσεων διαλεγαν η όποιον αρπαζαν?
mpe99

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από mpe99 »

Πλεον στο ΚΕΣΝ εχουμε να λεμε μονο για πολυ τρεξιμο! Το φαγητο οπως λενε αλλα παιδια σε παλιοτερα ποστ δεν ισχυει πλεον, οι δεκανεις μας ειναι πολυ καλοι, ο Λοχαγος πεταει ανα 20αδα τις καμπανες, προσοχες και πειθαρχια κλασικα στο φουλ. Στιβος μαχης και γυμναστικη καθε μερα ιδικα τις πρωτες δυο εβδομαδες, η καρδιτσα ειναι καλη πολη αλλα οχι και κατι σπουδεο. Μας εκπαιδευουν Λες και αυριο θα γινει πολεμος ή θα γινουμε μονιμοι στρατονομοι. Πολυ τρεξιμο για το τιποτα.
νικος

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από νικος »

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση με πια κριτήρια κόβονται παιδιά από την βασική εκπαιδεύσει επειδή έχουν τατουάζ πάνω απο τον αγκώνα τους. και δεύτερον γιατί δεν περνούν απευθείας μεταθέσεις σε άλλες μονάδες.
Γιώργος

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Ρε παιδιά ξέρει κανείς ποτέ φεύγοντας οι κομμένοι (αλλαγή ι) από το κεσν! Μπήκαμε 19 Ιουνίου κοπηκα μετά από 2 μέρες και ακόμα περιμένουμε ! Ξέρει κανείς τίποτα ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες