ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
NICK1992

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από NICK1992 »

Φίλε και εγώ στις 14 μπαίνω καρδίτσα πιστεύω θα ναι αρκετά πιο ζορικα απ ότι στην τρίπολη που είμασταν αλλά οι πρώτες εβδομάδες θα μας φανούν πολύ δύσκολες μετά θα συνηθίσουμε και σκέψου ότι πιο μετά στην μονάδα θα είμαστε πολύ πιο χαλαρά οπότε όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!Εικόνα
Mikekak

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Mikekak »

Καλησπέρα παίδες, Εγώ επιλέχθηκα στρατονομια αλλά εχω κάνει αίτηση για κατ εξαίρεση μετάθεση... Ξέρει κανείς αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω για τη μετάθεση μου μετα για Αθήνα σε στρατόπεδο στρατονομίας...

Mpampis

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Mpampis »

Όχι δε γίνονται. Σε μας τουλάχιστον που μπήκαμε πριν μια βδομάδα. Δε νομίζω κιόλας ο στρατός να έχει λεφτά για ξόδεμα ώστε να κάνει και τοξικολογικές σε κάθε στρατιώτη.
DMAK

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από DMAK »

Μπαίνω σε 10 μέρες Κεσν αερονομία!! Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία να μας πει πως είναι τώρα τα πραγματα; Με αυτά που διάβασα σε κάτι αναρτήσεις από το 2009 τρόμαξα!!
κωστας

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από κωστας »

Και εγω ρε φιλε αυριο μπαινω δεν ξερω πολλα θα δειξει απο κοντα τι φαση θα ειναι!
fma

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από fma »

DMAK έγραψε:Μπαίνω σε 10 μέρες Κεσν αερονομία! Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία να μας πει πως είναι τώρα τα πραγματα; Με αυτά που διάβασα σε κάτι αναρτήσεις από το 2009 τρόμαξα!

Ήμουνα πέρυσι, Ά ΕΣΣΟ, αερονόμος στο ΚΕΣΝ. Σίγουρα τα πράγματα είναι πιο χαλαρά από το 2009 αλλά και ακόμα ζόρικα και κουραστικά. Καμία σχέση με Τρίπολη.4 εβδομάδες είναι, υπομονή θα περάσουν!
dj

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από dj »

με ενδιαφερει να υπηρετησω τη εκπαιδευσει εχουν; αδειες, διαβιωσει ειναι καλα?για να πας πρεπει να κανεις και αθληματα σαν τις ειδικες δυναμεις?

alexaras
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 02, 2016 11:31 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από alexaras »

Καλησπερα σε ολους. Μολις τελειωσα τη βασικη εκπαιδευση στην Τριπολη (αεροπορια), και επιλεχθηκα για αερονομος (δεν το ηθελα). Οποτε ειμαι σε μια κατασταση αναζητησης πληροφοριων τωρα! Και διαβαζοντας τις πληροφοριες στα φορουμ (που ειναι πολυ λιγες), εχω αρχισει να γελαω με αυτο που καθως φαινεται μου 'ρχεται! Οι βασικες ερωτησεις που εχω, και θα εκτιμουσα πολυ την οποια βοηθεια απο καποιον που περασε τα ιδια προσφατα, ειναι οι εξης:

1) Η εκπαιδευση ειναι 4 ή 6 εβδομαδες;
2) Το πλανο ηταν να ορκιστω στη σχολη μου το διαστημα που τωρα θα ειμαι καρδιτσα. Υπαρχει περιπτωση να παρω φοιτητικη αδεια γι αυτο το λογο;
3) Το 6ωρο υπνου ειναι κατι που μπορω να ελπιζω;
4) Με τις εξοδους τι παιζει τωρα τελευταια;
5) Και τελος, ακουγεται οτι αν δεν βγαλει καποιος την εκπαιδευση, παιρνει δυσμενη μεταθεση στην παραμεθωριο. Ισχυει αυτο, ή ειναι απλα τροπος να εκφοβιζουν;

Ευχαριστω πολυ!
γιαννιης

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από γιαννιης »

Παιδες μπαινω 10 οκτ στρατονομια υπαρχει καποιος που μπηκε προσφατα να μας πει τι να κατατοπισει τι γινετε;
fma

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από fma »

1) Η εκπαιδευση ειναι 4 ή 6 εβδομαδες;
2) Το πλανο ηταν να ορκιστω στη σχολη μου το διαστημα που τωρα θα ειμαι καρδιτσα. Υπαρχει περιπτωση να παρω φοιτητικη αδεια γι αυτο το λογο;
3) Το 6ωρο υπνου ειναι κατι που μπορω να ελπιζω;
4) Με τις εξοδους τι παιζει τωρα τελευταια;
5) Και τελος, ακουγεται οτι αν δεν βγαλει καποιος την εκπαιδευση, παιρνει δυσμενη μεταθεση στην παραμεθωριο. Ισχυει αυτο, ή ειναι απλα τροπος να εκφοβιζουν;


2) Πιθανό
3) Όχι τις μέρες που έχεις υπηρεσία, ούτε έχει ύπνο κατά τη διάρκεια της μέρας, όταν υπάρχει κενό στο πρόγραμμα.
5) Δεν ισχύει, επίσης το παραμεθόριο στην Αεροπόρια μόνο δυσμενής μετάθεση δεν είναι (9μηνο ftw!)
alexaras
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 02, 2016 11:31 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από alexaras »

alexaras έγραψε:Καλησπερα σε ολους. Μολις τελειωσα τη βασικη εκπαιδευση στην Τριπολη (αεροπορια), και επιλεχθηκα για αερονομος (δεν το ηθελα). Οποτε ειμαι σε μια κατασταση αναζητησης πληροφοριων τωρα! Και διαβαζοντας τις πληροφοριες στα φορουμ (που ειναι πολυ λιγες), εχω αρχισει να γελαω με αυτο που καθως φαινεται μου 'ρχεται! Οι βασικες ερωτησεις που εχω, και θα εκτιμουσα πολυ την οποια βοηθεια απο καποιον που περασε τα ιδια προσφατα, ειναι οι εξης:

1) Η εκπαιδευση ειναι 4 ή 6 εβδομαδες;
2) Το πλανο ηταν να ορκιστω στη σχολη μου το διαστημα που τωρα θα ειμαι καρδιτσα. Υπαρχει περιπτωση να παρω φοιτητικη αδεια γι αυτο το λογο;
3) Το 6ωρο υπνου ειναι κατι που μπορω να ελπιζω;
4) Με τις εξοδους τι παιζει τωρα τελευταια;
5) Και τελος, ακουγεται οτι αν δεν βγαλει καποιος την εκπαιδευση, παιρνει δυσμενη μεταθεση στην παραμεθωριο. Ισχυει αυτο, ή ειναι απλα τροπος να εκφοβιζουν;

Ευχαριστω πολυ!


Απανταω ο ιδιος στις ερωτησεις μου, για να υπαρχουν για καποιον μελλοντικο στρατονομο/αερονομο, αν και απ'οτι ακουγεται, απο την επεομενη ΕΣΣΟ η αερονομια επιστρεφει στην Αθηνα.

Λοιπον, η εκπαιδευση ειναι 6 εβδομαδες, με απαιτητικο προγραμμα, αλλα οχι κατι το ιδιαιτερα δυσκολο. Αδειες παιζουν 2 σαββατοκυριακα, τα παιρνεις οποτε θες. Υπηρεσιες εχει 50 ατομα τη μερα περιπου, οποτε αναλογα με το μεγεθος της σειρας μπορεις να παει απο 1-1 μεχρι 1-3 (η εξοδος ειναι 6 με 10 το απογευμα).
georgeo

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από georgeo »

Υπαρχει καμια περιπτωση ενω εχω δηλωσει στρατο ξηρας στο περιοδευων και στο κεντρο να δηλωσω στρατονομια να με πανε ναυτονομία ή αερονομια;
Μανωλης

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Μανωλης »

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τ παίζει με την εκπαιδευση στρατονομιας στην Καρδίτσα αν γινετενα μου πείτε αναλυτικά τ γίνετε...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες