ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
xaniotis

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από xaniotis »

Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει σχετικά με το αν η άδεια των Χριστουγέννων / Πρωτοχρονιάς περιλαμβάνεται στις 6 εβδομάδες της εκπαίδευσης στην Καρδίτσα; Επίσης, με ποιο τρόπο είναι πιθανό να γίνει η διάκριση σε γκρουπ. (ποιοι φεύγουν πριν και ποιοι μετά τα Χριστούγεννα)
fma
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2015 12:08 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από fma »

Περιλαμβάνονται, ναι και νομίζω πως θα πάρετε άδεια όλοι μάζι.
Mpampis

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Mpampis »

Μήπως γνωρίζει κανείς τι παίζει και με τις μεταθέσεις; ; Για παράδειγμα στο κέντρο που ήρθαν από στρατονομια ανέφεραν πως όποιος είναι από Αθήνα -Θεσσαλονίκη πάει κατά 90% όλη τη θητεία του στην πόλη του εφόσον το επιθυμεί... Επίσης γνωριζει κάνεις ποιες είναι οι μονάδες στρατονομιας στην Αθήνα και γενικά πληροφορίες για αυτές; ; Διάβασα και τις προηγούμενες αναφορές απλά θα ήταν καλή μια πιο πρόσφατη άποψη αν έχει κάποιος...
Άβαταρ μέλους
12pi
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2015 12:04 am
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από 12pi »

Μονο με βυσμα μενεις και στις 2 μεταθεσεις στον τοπο κατοικιας σου.
xaniotis

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από xaniotis »

Φιλε γνωριζεις μηπως ποιες μερες θα ειναι η αδεια των χριστουγεννων; Αν εχεις ακουσει κατι σχετικο θα ηταν πολυ βοηθητικο.
aeronomos123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2015 11:46 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από aeronomos123 »

Γειά σας παιδιά. Θα παρουσιαστω σε λίγες μέρες στην καρδιτσα γιατί με πήρανε αερονομια (χωρίς να το δηλώσω). γενικά απ ότι διαβάζω τα πράγματα έχουν χαλαρωσει και πιστεύω ότι αποκλείεται να είναι πιο ζορικα απ όσο ήταν στην Τρίπολη όπου υπηρέτησα. Εγώ θέλω να ρωτήσω αν επιτρέπονται σλιπινγκ μπαγκ και Σμαρτ φον. Επίσης θέλω να πάρω μετάθεση στην 111στην αγχιαλο μετα αλλά δεν έχω βύσμα. Γνωρίζει κανείς κατά πόσο είναι εφικτό και τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω ; Πχ να τους ζαλισω εκεί μέσα σε φάση θέλω μετάθεση οπωσδήποτε εκεί και τα σχετικά.. Ευχαριστω
fma
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2015 12:08 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από fma »

Γειά σας παιδιά. Θα παρουσιαστω σε λίγες μέρες στην καρδιτσα γιατί με πήρανε αερονομια (χωρίς να το δηλώσω). Γενικά απ ότι διαβάζω τα πράγματα έχουν χαλαρωσει και πιστεύω ότι αποκλείεται να είναι πιο ζορικα απ όσο ήταν στην Τρίπολη όπου υπηρέτησα. Εγώ θέλω να ρωτήσω αν επιτρέπονται σλιπινγκ μπαγκ και Σμαρτ φον. Επίσης θέλω να πάρω μετάθεση στην 111στην αγχιαλο μετα αλλά δεν έχω βύσμα. Γνωρίζει κανείς κατά πόσο είναι εφικτό και τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω ; Πχ να τους ζαλισω εκεί μέσα σε φάση θέλω μετάθεση οπωσδήποτε εκεί και τα σχετικά. Ευχαριστω

Φίλε για τη πρώτη ερώτηση απάντησα εις διπλούν σε προηγούμενα ποστ, μια ματιά δε βλάπτει. Δε θέλω να σε απαθαρρύνω αλλά το ΚΕΣΝ είναι τρισχειρότερο της ΠΒΕ από όποια μεριά και αν το δεις. Όσο για τη μετάθεση, από τους 36 αερονόμους της σειράς μου μόνο 5 δε πήγαν στη μονάδα που δήλωσαν στην Τρίπολη. Και οι 5 αυτοί είχαν δηλώσει για Λάρισα και τους στείλανε στην 111. Η μονάδα παίρνει πολύ κόσμο, οπότε το θεωρώ σίγουρο ο, τι θα πας εκεί, δεδομένου πως αυτό δήλωσες στην Τρίπολη.
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από kolegas »

Και που πηγαν αυτοι δεν πηγαν εκει που ηθελαν;

οι πιο πολλοι πανε στο γνα παντως και στο γεα

GUEST

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από GUEST »

Σε αυτή τη σειρά πάντως αν δε κάνω λάθος θα είμαστε 60 αερονόμοι.
aeronomos123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2015 11:46 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από aeronomos123 »

Θα δείξει πως θα είναι. Προσωπικά θεωρώ πως αν τα πας καλά με τη γυμναστική δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. όλα τα υπόλοιπα είναι στα πλαίσια της στρατικοποιησης και πάνω κάτω τα έχουμε δει στο κέντρο. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Καλό υπόλοιπο θητείας σε ολους
cuervo

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από cuervo »

aeronomos123 έγραψε:Θα δείξει πως θα είναι. Προσωπικά θεωρώ πως αν τα πας καλά με τη γυμναστική δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Όλα τα υπόλοιπα είναι στα πλαίσια της στρατικοποιησης και πάνω κάτω τα έχουμε δει στο κέντρο. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Καλό υπόλοιπο θητείας σε ολους


Αρχηγόπουλο μην συγκρίνεις ένα κέντρο νεοσυλλέκτων με ένα κέντρο εκπαίδευσης Στρατονομίας, καμία σχέση, στο κέντρο άνετα κοιμήθηκες 6-7 ωρίτσες, στην Καρδίτσα αυτά ξέχασε τα.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες