Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

new έγραψε:Παιδια, εκανα το λαθος στην επιλογη και δε δηλωσα ειδικες δυναμεις αμφιβιους. Τελοσπαντων, το χαρτι μου ηρθε να παρουσιαστω στο πεζικο, θελω ομως να παω αμφιβιους. Διαβαζω οτι επιλεγουν για ειδικες δυναμεις μερικες μερες αργοτερα στο κεντρο.

πρωτον αγχονομαι λιγο μηπως δεν ερθουν για να επιλεξουν, ειναι σχετικα μικρο το κεντρο απο οτι εχω ακουσει καπου στα 150 ατομα.

δευτερον θα περασω γενικα δοκιμασιες για ειδικες δυναμεις και αυτοι θα με βαλουν λοκ ή μακ;

χιλιομετανιωνω που δε το επελεξα να παω απο την αρχη


Δε θα σε βάλουν ουτε ΜΑΚ ουτε ΛΟΚ ουτε τπτ απο τα αλλα.
Οταν δώσεις τα αθληματα και αφου σε πάρουν θα πας στο Μεγάλο Πεύκο και θα δηλωσεις εκει που θέλεις να πας...
Και αναλόγως τι χρειάζονται εκει θα σε πάρουν.
Παντως αν δήλωσεις αμφίβιος θα σε πάρουν 1000%...

Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Αμφίβιος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 27, 2009 8:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Στρατος,Jet Ski,κ.α
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Αμφίβιος »

Γειά σε όλους. Είμαι 16 χρονών και από τα 10 μου ασχολούμε με την γυμναστική, το ερωτημά μου είναι το εξής. Θέλω να πάω στο ρουφ και
να δηλώσω για εθελοντής στους Αμφιβιους... Ξέρω τα πάντα για τις
Μοίρες μάλιστα θα ήθελα να πάω εκεί που ήταν και ο αδερφός μου
Α'Μ. Α. Κ. Αλλά το πρόβλημα είναι άμα κάνω τα χαρτιά μου αυτόν το καίρο
μόλις κλείσω τα 16 θα μου στείλουν χαρτί να παρουσιαστώ; Είμαι το έτος
12/7/1993
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Jrhellas »

kele29hk έγραψε: Καλημερα σε ολους, θελω να κανω μια ερωτηση. Ειμαι απο τη ρωσια εχω μαγαλωσει στην ελλαδα, εχω τελειωσει το σχολειο Και ιδιωτικη μαγειρικη σχολη δεν εχω ελληνικη υπηκοοτητα αλλα ειμαι παντρεμενος με Ελληνιδα, ηθελα να μαθω γινεται να υπηρετησω στον ελληνικο στρατο και να συνεχισω ως μονιμος στο ζ μακ ας πουμε. Περιμενω απαντησεις αν γνωριζετε το θεμα. Ευχαριστω.

Εαν δεν εχεις Ελληνικη υπηκοοτητα ΔΕΝ γινεται να υπηρετησεις στον Ελληνικο Στρατο.

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα.
Πρίν απο μερικές μέρες έκοψα την αναβολή μου έτσι ώστε να φύγω τον Νοέμβριο. Δήλωσα λοιπόν Πεζονάυτης καταλάθος. Ήθελα αμφίβιος. Μπερδέυτηκα. Ξέρετε μήπως τί μπορώ να κάνω όταν παρουσιαστώ για να πάω αμφίβιος;
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Legion »

Μεχρι να γινουν ολες οι διαδικασιες για να αλλαξεις θα εχεις απολυθει φιλε μου...

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από D.S. »

Legion έγραψε: Μεχρι να γινουν ολες οι διαδικασιες για να αλλαξεις θα εχεις απολυθει φιλε μου...

Δεν το νομίζω πως θα του πάρει τόσο καιρό!

Όταν παρουσιαστεί στο ΚΕΝ και έρθουν οι αξιωματικοί των Ειδ. Δυν. Και ρωτάνε ποιοί θέλουν να πάνε Ειδ. Δυν. Τότε θα δηλώσει ότι επιθυμεί να πάει στους Αμφίβιους και εφ' όσων περάσει τις αθλητικές δοκιμασίες, θα τον στείλουν στο "Πεύκο" όταν επιστρέψει από την άδεια ορκομωσίας του!

Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Violent »

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι;
τωρα που ειναι 9μηνο μπορει καποιος να παει στους
Αμφίβιοι Καταδρομείς;
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι μπορει να παει. και αμφιβιος, και ορεινος (λοκ) και πεζοναυτης. το εχουμε πει 100 φορες ρε παιδια.
Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Violent »

Αδερφε πρωτη φορα ειμαι σηγουρος στην ζωη μου τι θελω να κανω και αυτο ειναι να παω ΜΑΚ. Εχω καρδια και ψυχη οσο τππ αλλο και δεν παω για να λεω πως πηγα και να κανω τον μαγκα αλλα γιατι εχω μεγαλωση με το σκεπτικο που με εχει δωσει ο πατερας μου δλδ κανε οτι καλητερο για την πατριδα χωρις να περημενεις ανταλαγμα και αγαπη αναμεταξει μας (ελληνες) γιατι ημαστε ληγοι αλλα μαζει ενωμενοι ημαστε ανικιτοι. Τωρα δεν ξερω γιατι αλλα σευτομαι πολλυ τα αθληματα αν και ειναι γελεια σκευτομαι πως αμα δεν κανω 40 και κανω 35 καμψεις θα με κοψουν και δεν θελω να φανταστω να μην ειμαι στις Ε. Δ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φίλε εκείνη την στιγμή δεν σκέφτεσαι πιστεψέ με.

Σου μιλάει η καρδιά και η ψυχή σου.

Μπορείς άν πραγματικά το θές να κάνεις και 300 κάμψεις αρκεί να είσαι πεισμωμένος και να έχεις θέληση.

Υπάρχουν άπειρα παιδιά που είναι αγύμναστα και υπηρετούν την πατρίδα στις Ειδικές Δυνάμεις αλλά μπαίνουν σε ένα πρόγραμμα έν καιρώ.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Rafale »

Violent έγραψε:Αδερφε πρωτη φορα ειμαι σηγουρος στην ζωη μου τι θελω να κανω και αυτο ειναι να παω ΜΑΚ. Εχω καρδια και ψυχη οσο τππ αλλο και δεν παω για να λεω πως πηγα και να κανω τον μαγκα αλλα γιατι εχω μεγαλωση με το σκεπτικο που με εχει δωσει ο πατερας μου δλδ κανε οτι καλητερο για την πατριδα χωρις να περημενεις ανταλαγμα και αγαπη αναμεταξει μας (ελληνες) γιατι ημαστε ληγοι αλλα μαζει ενωμενοι ημαστε ανικιτοι. Τωρα δεν ξερω γιατι αλλα σευτομαι πολλυ τα αθληματα αν και ειναι γελεια σκευτομαι πως αμα δεν κανω 40 και κανω 35 καμψεις θα με κοψουν και δεν θελω να φανταστω να μην ειμαι στις Ε. Δ
Χαιρομαι πραγματικα οταν "βλεπω" ανθρωπους να ξερουν τι θελουν βλεπω οτι εχεις και ψυχη και καρδια αλλα και οικογενειακες αρχες ενα θα σου πω δεν ξερεις μα δεν ξερεις ποση δυναμη εχει ο ανθρωπος μεσα του που δεν τις ξερει ουτε και ο ιδιος... Ουτε και ο Ιδιος θα εκπλαγεις με τον εαυτο σου. Ελπιζω να με θυμηθεις. Μεσα απο την καρδια μου καλη σου επιτυχια σε οτι κανεις στη ζωη σου!Εικόνα Γιατι ζωη δεν ειναι μονο ε. Δ
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Αερφια Αμα το θελεις το κανεις δεν χρειαζετε να εισαι γυμναζμενος, καλυτερα να μην εισα να εισαι και αυθετνικος, ΨΥΧΗ, ΘΕΛΗΣΗ, και κυριος ΑΓΑΠΗ για την ΠΑΤΡΙΔΑ. Δ. Υ. Κ οταν λες υπαρχουν απειρα παιδεια που ειναι αγυμναστα και υπερετουν την ΠΑΤΡΙΔΑ στιε ειδεικες δυναμεις, αλλα μπαινουν σε ενα προγραμμα εν καιρο, τι εννοεις μπαινουν σε ενα προγραμμα εν καιρο. Ευχαριστω εκ τον προτερον.

Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Violent »

Παιδια θελω να ρωτησω κατι αλλα να με απαντησει μονο οποιος ξερει. Μακ μπορει να παει καποιος τωρα οταν κανει την θητεια του; Ξερω πως η ζ μακ ειναι μονιμοι αλλα ηπαρουν και αλλες μοναδες εκτος την ζ
blackcommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 11:48 pm
Τοποθεσία: greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από blackcommando »

Οχι. Αμα σε πηραν καπου αλλου εκτος απο ΜΑΚ το μονο αμα εχεις χονδρο βυσμα. Πχ εγω διλωσα Γ ΜΑΚ χιο και με εστειλαν Β'ΜΚ ναουσα (αν οχι η καλυτερη απο τις καλυτερες μοιρες καταδρομων), πριν 4 μερες σκασανε μυτη κατι παιδια που μου ειπαν οτι τους εστειλαν ΜΑΚ αλλα εγινε καποιο λαθος και τους φεραν εκει ενω 2 απο αυτους μου ειπαν οτι βαλαν βυζμα για να ερθουν στην ΒΜΚ. Το συμπερασμα ποιο ειναι; Η να εχεις βυσμα η να εχει γινει καποιο λαθος με την μεταθεση σου. Που υπηρετειςτωρα;

Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Violent »

Παιδια φευγω τον φευρουαριο μπορει να με πει κανεις με σηγουρια αμα μπορω να παω Μ. Α. Κ στην θητια μου;
δεν με νοιαζει αμα ειναι Α, Γ, Ζ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες