Θητεία στο Υγειονομικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ιορ.

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ιορ. »

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς αν καταταγείς στο υγειονομικό σε παραμεθόρια περιοχή πόσους μήνες θητείας κάνεις; Παραμένει 9 ή πάει στους 12 λόγω του σώματος?
RAF

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από RAF »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω σαν αποφοιτος βοηθος νοσηλευτη από το επαλ όταν έρθει η στιγμή να υπηρετήσω θα μπορέσω να μπω κατευθείαν στο υγειονομικο και στα στεπ;
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από apricot99 »

Ιορ.post_id=456755 έγραψε:Τρί Αύγ 30, 2022 4:15 pm Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς αν καταταγείς στο υγειονομικό σε παραμεθόρια περιοχή πόσους μήνες θητείας κάνεις; Παραμένει 9 ή πάει στους 12 λόγω του σώματος;
Εαν κανεις θητεια παραμεθωριο ειναι 9 μηνες ανεξαρτητα απο το οπλο η σωμα που εχεις καταταγει.
Xariss

Re: Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Xariss »

Καλησπερα σας μου ήρθε το χαρτί για το στρατόπεδο Στρδο ΥΠΤΓΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΚΑΤΣΙΜΗΤΡΟΥ (ΠΕΡΑΜΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) ειδικότητα υγειονομικό. Εγώ σπούδαζα φυσικοθεραπεία για δυο χρόνια αλλά για προσωπικούς λόγους σταμάτησα και υπάρχει περίπτωση στο στρατόπεδο να με αλλάξουν ειδικότητα η θα παραμείνω κανονικά στο υγειονομικό τώρα που έχω κατάθεση και χαρτί βεβαίωση σπουδών που σπούδαζα φυσικοθεραπεία ;
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από apricot99 »

Xariss έγραψε: Τρί Απρ 25, 2023 10:09 pm Καλησπερα σας μου ήρθε το χαρτί για το στρατόπεδο Στρδο ΥΠΤΓΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΚΑΤΣΙΜΗΤΡΟΥ (ΠΕΡΑΜΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ) ειδικότητα υγειονομικό. Εγώ σπούδαζα φυσικοθεραπεία για δυο χρόνια αλλά για προσωπικούς λόγους σταμάτησα και υπάρχει περίπτωση στο στρατόπεδο να με αλλάξουν ειδικότητα η θα παραμείνω κανονικά στο υγειονομικό τώρα που έχω κατάθεση και χαρτί βεβαίωση σπουδών που σπούδαζα φυσικοθεραπεία ;
Γενικα δεν παιζουν και ρολο τα πτυχια στον στρατο οπως εχουμε ξαναπει αρα μην νομηζεις οπτι σε πηραν επειδη εκανες φυσικοθεραπεια, τωρα σχετικα με τη ερωτηση σου κανονηκα θα παραμεινεις υγειονομικο οπως λεει και το χαρτι καταταξης.
Johnge97
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 06, 2023 2:47 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Ενδιαφέροντα: Γυμναστική,μαγειρική, ταξίδια
Επάγγελμα: Γιατρός
Επικοινωνία:

Re: Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Johnge97 »

Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής ιατρικής Ιωαννίνων και κατα πάσα πιθανότητα τελειώνοντας θα κάνω τη θητεία μου. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής :
1) Είναι σίγουρο ότι θα με στείλουν στην ειδίκευση του υγειονομικού και αν ναι γλιτώνω σκοπιές κτλ δηλαδή είμαι σχετικά πιο χαλαρά;
2) Που θα με στείλουν; Εχω δικαίωμα μετάθεσης; Και αν ναι πότε; Η μετάθεση εξαρτάται από εμένα;
3) Ποιες θα είναι οι αρμοδιότητες μου μέσα δηλαδή θα δουλεύω όντως σαν γιατρός και αυτό θα μου δώσει κάποια μόρια για τη μετά πορεία μου επίσης θα πληρώνομαι στη διάρκεια της θητείας ;
4) Θα έχω συχνές εξόδους και άδειες;
Ευχαριστώ.
Επισκέπτης

Re: Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω, είμαι απόφοιτος κοινωνικός Λειτουργός και θέλω να μάθω τι παίζει στο 424 σε σχέση με την ειδικότητα μου. Ευχαριστώ
111

Re: Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από 111 »

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι βιολόγος και έχω καταταγεί στο υγειονομικό. Η μονάδα που θα πάω μετά τα ΛΕΝ και τα ΣΠΕΝ τα οποία θα τα πραγματοποιήσω στο Ρέθυμνο είναι το 5ο ΤΥΠ Χανίων. Γνωρίζει κανένας πως προβλέπεται η θητεία μου; Ευχαριστώ πολύ!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: yandr και 1 επισκέπτης