Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Episkeptis

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Episkeptis »

Ας συμφωνισουμε λοιπον ανεξαρτητα απο οβα η πολιτες θα πρεπε οι ψυχιατροι στις πκε να κανουν καλυτερη δουλιτσα στο ποιους επιλεγουν να μπουν στο στρατευμα γιατι το ψυχολογικο ειναι το α και το ω και στα αθληματα να ναι απολυτοι. Και να περναν οσοι και μονο το αξιζουν κι οσοι παραιτουνται ανεξαρτητα το ποτε να μην ξαναβλεπουν προκυρηξη ουτε με το μακαρονι.
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

Episkeptis έγραψε: Τρί Μάιος 09, 2023 1:35 pm Ας συμφωνισουμε λοιπον ανεξαρτητα απο οβα η πολιτες θα πρεπε οι ψυχιατροι στις πκε να κανουν καλυτερη δουλιτσα στο ποιους επιλεγουν να μπουν στο στρατευμα γιατι το ψυχολογικο ειναι το α και το ω και στα αθληματα να ναι απολυτοι. Και να περναν οσοι και μονο το αξιζουν κι οσοι παραιτουνται ανεξαρτητα το ποτε να μην ξαναβλεπουν προκυρηξη ουτε με το μακαρονι.
Αυτό ακριβώς ειδικά όταν βλέπεις ότι παίρνανε ΕΠΟΠ κάτι άτομα οι οποίοι είναι 20 χρόνων φωνάζει το πράγμα από χιλιόμετρα ότι δεν θα βγάλει την εκπαίδευση... Είχα έναν φαντάρο στην μονάδα μου που έκανε τα χαρτιά για ΕΠΟΠ πέρασε πήγε κάτω στην Αυλώνα και την 1 βδομάδα έφυγε λέει δεν είναι αυτό κάτω για μένα από κει να φανταστείς για τι πράγμα μιλάμε
Episkeptis

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Episkeptis »

Giannaros έγραψε: Τρί Μάιος 09, 2023 6:33 pm
Episkeptis έγραψε: Τρί Μάιος 09, 2023 1:35 pm Ας συμφωνισουμε λοιπον ανεξαρτητα απο οβα η πολιτες θα πρεπε οι ψυχιατροι στις πκε να κανουν καλυτερη δουλιτσα στο ποιους επιλεγουν να μπουν στο στρατευμα γιατι το ψυχολογικο ειναι το α και το ω και στα αθληματα να ναι απολυτοι. Και να περναν οσοι και μονο το αξιζουν κι οσοι παραιτουνται ανεξαρτητα το ποτε να μην ξαναβλεπουν προκυρηξη ουτε με το μακαρονι.
Αυτό ακριβώς ειδικά όταν βλέπεις ότι παίρνανε ΕΠΟΠ κάτι άτομα οι οποίοι είναι 20 χρόνων φωνάζει το πράγμα από χιλιόμετρα ότι δεν θα βγάλει την εκπαίδευση... Είχα έναν φαντάρο στην μονάδα μου που έκανε τα χαρτιά για ΕΠΟΠ πέρασε πήγε κάτω στην Αυλώνα και την 1 βδομάδα έφυγε λέει δεν είναι αυτό κάτω για μένα από κει να φανταστείς για τι πράγμα μιλάμε

Τα ειδαμε απο τις πκε. Το ψυχιατρικο κομματι επρεπε να ταν το νουμερο ενα. Αλλα και τα αθληματα γιατι μετα δεν την παλευουν και κοβονται σαν τα κατσικια
Stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Stratologos13 »

Καλημέρα! Να κάνω μια ερώτηση γνωρίζει κανείς πόσους από θα πάρει φέτος γιατί διαβάζω σε ένα σίτε 2900 σε άλλο 1700 αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει!
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

1700 θέσεις είναι σύνολο και στα 3 σώματα βγήκε το είπε ξεκάθαρα ο Φλώρος
Elli6982

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Elli6982 »

Γειά σας, γνωριζει κάνεις ποτέ θα βγει η προκήρυξη εποπ 2023; Κι από ποιο έτος γέννησης μπορούμε να κάνουμε τα χαρτιά μας
Panagiotisvrg

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Giannaros έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 12:56 pm 1700 θέσεις είναι σύνολο και στα 3 σώματα βγήκε το είπε ξεκάθαρα ο Φλώρος
Βασικά πριν 2 μέρες δεν βγήκε άρθρο όπου ο Φλώρος είπε για 2.900 προσλήψεις για το 2023. Επίσης είπαν πως αναμένεται η προκήρυξη μεσα στο καλοκαίρι ενώ ήταν να είχε βγεί ηδη αλλά λόγω εκλογών πήρε παράταση.
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Panagiotisvrg έγραψε: Κυρ Μάιος 28, 2023 4:19 pm
Giannaros έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 12:56 pm 1700 θέσεις είναι σύνολο και στα 3 σώματα βγήκε το είπε ξεκάθαρα ο Φλώρος
Βασικά πριν 2 μέρες δεν βγήκε άρθρο όπου ο Φλώρος είπε για 2.900 προσλήψεις για το 2023. Επίσης είπαν πως αναμένεται η προκήρυξη μεσα στο καλοκαίρι ενώ ήταν να είχε βγεί ηδη αλλά λόγω εκλογών πήρε παράταση.
κατα την γνωμη μου η ιουλιο η σεπτεμβριο, δεν λεω αυγουστο γιατι τοτε δινουν αθληματα οι ομογενείς, αυτη ειναι η προσωπικήμου γνώμη ουτε ξερω τιποτε απλα εικασίες κάνω
Elli6982

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Elli6982 »

Α ωραία! Ευχαριστω! Ναι το είδα το άρθρο αυτό, αλλά θα είναι από το 1996 και μετά; Κι αν έχει κλείσει κάποιος τα 27 θα μπορεί να κάνει αίτηση όταν βγει η προκήρυξη; Πάντως απ ότι είδα ξεκίνησαν να φτιάχνουν τις σελίδες για αιτηση πχ αεροπορια
Stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Stratologos13 »

Ποσά άτομα θα πάρει σε κάθε σώμα γνωρίζει κάποιος/α έχω ακούσει ότι η αεροπορία θα πάρει 600 άτομα
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Μέχρι να ορκιστεί η νέα κυβέρνηση και να αναλάβουν τα χαρτοφυλάκια οι υπουργοί, θα πάει Σεπτέμβρης, με έναν πρόχειρο υπολογισμό. Δεν νομίζω να έχουν καθοριστεί ακόμα τα άτομα ανά σώμα.
Stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Stratologos13 »

Ο Φλώρος είπε μέσα στο καλοκαίρι εγώ πιστεύω μέσα Ιουλίου θα έχει βγει και είπε για 2900 ατομα
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

niasimas έγραψε: Δευ Μάιος 29, 2023 4:47 pm Μέχρι να ορκιστεί η νέα κυβέρνηση και να αναλάβουν τα χαρτοφυλάκια οι υπουργοί, θα πάει Σεπτέμβρης, με έναν πρόχειρο υπολογισμό. Δεν νομίζω να έχουν καθοριστεί ακόμα τα άτομα ανά σώμα.
Και εγω εκεί κλείνω γιατί ειναι και οι εξετάσεις των ομογενών τον Αύγουστο οποτε δεν ξερω αν θα βγει κάτι τον Ιούλιο, προσωπική μου γνωμη ουτε ξερω ουτε εχω μιλήσει με κανέναν για να μην γίνει κάποια παρεξηγήσει
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Συγνώμη άμα έχει χιλιοαπαντηθει αυτή η ερώτηση αλλά έψαξα παντού και δεν βρήκα μια ικανοποιητική απάντηση.

Αν είναι απόφοιτος Γενικού Λυκείου και δηλώσω μια ειδικότητα η οποία π. Χ χρειάζεται αυτές τις γραμματικές γνώσεις:

Απολυτήριο Γενικού Λυκείου η ΕΠΑ. Λ η πτυχίο είτε ΕΠΑ. Λ είτε ΕΠ. ΑΣ οποιασδήποτε ειδικότητας, είτε άλλος αντίστοιχος και ισότιμος τίτλος κτλ κτλ


Και άλλη μια ειδικότητα η οποία γράφει τα εξής:

Απολυτήριο Γενικού Λυκείου, είτε πτυχίο ΕΠΑ. Λ οποιασδήποτε επαγγελματικής ειδικότητας εκπαίδευσης και κατάρτισης του τομέα <<Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού" κτλ κτλ



Ποια είναι η διαφορά για εμάς τους απόφοιτους Γενικού εάν μια ειδικότητα ζητάει η απολυτήριο Λυκείου η πτυχίο ΕΠΑΛ συγκεκριμένης ειδικότητας σε σύγκριση με μια άλλη ειδικότητα που ζητάει η απολυτήριο λυκείου η πτυχίο ΕΠΑΛ οποιασδήποτε ειδικότητας; Παίρνουν παραπάνω μόρια αυτοί από τα ΕΠΑΛ;
Andreas99

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Andreas99 »

Αν δέχεται όλα αυτά τα πτυχία μια ειδικότητα δεν παίρνει παραπάνω μόρια. Ίσως λέω ίσως με τη σειρά που αναφέρονται δίνεται βάση σε περίπτωση ισοβαθμίας αλλά και πάλι αυτό είναι δική μου σκέψη.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες