Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kapoios19

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Kapoios19 »

Απ' την στιγμή που θα κάνεις αναφορά... Είναι υποχρεωμένος να την προωθήσει
Tsana

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Tsana »

Eva123 έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 12:41 pm Και υπάρχει περίπτωση ο διοικητής να αρνηθεί την παραίτηση μου; Και να μην με στείλει στην επιτροπή απαλλαγων; Ρωτάω γιατί μόνη μου δεν μπορώ να πάω εφόσον είναι σε άλλη πόλη απ'λο εκεί που υπηρετώ
Αν δεν έχεις βγάλει ακρη ακόμα μπορώ να σε βοηθήσω.
Edwwww

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Edwwww »

Έχουν πέσει οι παραιτήσεις σύννεφο.
Eva123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Απρ 09, 2023 5:46 pm
Επικοινωνία:

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Eva123 »

Tsana έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 2:20 pm
Eva123 έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 12:41 pm Και υπάρχει περίπτωση ο διοικητής να αρνηθεί την παραίτηση μου; Και να μην με στείλει στην επιτροπή απαλλαγων; Ρωτάω γιατί μόνη μου δεν μπορώ να πάω εφόσον είναι σε άλλη πόλη απ'λο εκεί που υπηρετώ
Αν δεν έχεις βγάλει ακρη ακόμα μπορώ να σε βοηθήσω.
Αν μπορείς ναι ευχαριστώ
Stratos01

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Stratos01 »

Γεια σας, είμαι ΕΠΟΠ 2 χρόνια. Θα μπορώ να πάρω μέρος στη δημοτική αστυνομία όταν βγει η προκήρυξη;
Και αν όχι υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει;
Mariah

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Mariah »

Eva123 έγραψε: Σάβ Μάιος 27, 2023 9:31 am
Tsana έγραψε: Παρ Μάιος 26, 2023 2:20 pm
Eva123 έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 12:41 pm Και υπάρχει περίπτωση ο διοικητής να αρνηθεί την παραίτηση μου; Και να μην με στείλει στην επιτροπή απαλλαγων; Ρωτάω γιατί μόνη μου δεν μπορώ να πάω εφόσον είναι σε άλλη πόλη απ'λο εκεί που υπηρετώ
Αν δεν έχεις βγάλει ακρη ακόμα μπορώ να σε βοηθήσω.
Αν μπορείς ναι ευχαριστώ
Σε ποια ειδικότητα είσαι αν επιτρέπεται;
Vasilis95

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Vasilis95 »

Καλησπέρα. Είμαι εποπ μπήκα πέρσυ και θέλω να παραιτηθώ γτ δεν τα βγάζω πέρα πικονομικα εκεί που έχω τοποθετηθεί. Έχω πααει σε ψυχίατρο ιδιώτη ο οποίος μου έγραψε μια γνωματευση, μπορώ ν τη χρησιμοποιήσω για την παταιτηση; Το επόμενο βήμα ποιο πρέπει να είναι αναφορά παραιτησηςστο διοικητή; Ή πρέπει να πάω σε νοσοκομείο στρατιωτικό για να με δει κ εκεί ψυχιατρος η παθολόγος;
Edwwww

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Edwwww »

Vasilis95 έγραψε: Τρί Ιούλ 18, 2023 6:20 pm Καλησπέρα. Είμαι εποπ μπήκα πέρσυ και θέλω να παραιτηθώ γτ δεν τα βγάζω πέρα πικονομικα εκεί που έχω τοποθετηθεί. Έχω πααει σε ψυχίατρο ιδιώτη ο οποίος μου έγραψε μια γνωματευση, μπορώ ν τη χρησιμοποιήσω για την παταιτηση; Το επόμενο βήμα ποιο πρέπει να είναι αναφορά παραιτησηςστο διοικητή; Ή πρέπει να πάω σε νοσοκομείο στρατιωτικό για να με δει κ εκεί ψυχιατρος η παθολόγος;
Σελίδα 22.
Eva123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Απρ 09, 2023 5:46 pm
Επικοινωνία:

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Eva123 »

Καλημέρα, οποίος έχει παραιτηθεί μέσω επιτροπής απαλλαγών ή γνωρίζει γενικά τη διαδικασία θα παρακαλούσα να μου στείλει ένα μήνυμα
Έχω ανάγκη να ρωτήσω κάποια πράγματα ευχαριστώ πολύ
Επισκέπτης

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα,

Οποίος θέλει επειδή μόλις πήρα την ταυτότητα στα χέρια μου μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα να του τα αναλύσω όλα γιατί έτσι ήμουν και εγω και δεν με βοήθησε σχεδόν κανένας όποτε ας βοηθήσω εγω όσο μπορώ !
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Nassos »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιούλ 23, 2023 12:19 pm Καλησπέρα,

Οποίος θέλει επειδή μόλις πήρα την ταυτότητα στα χέρια μου μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα να του τα αναλύσω όλα γιατί έτσι ήμουν και εγω και δεν με βοήθησε σχεδόν κανένας όποτε ας βοηθήσω εγω όσο μπορώ !
Κάνε τουλάχιστον έναν λογαριασμό στο forum για να μπορούν να έρθουν σε επικοινωνία μαζί σου.;)
Eva123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Απρ 09, 2023 5:46 pm
Επικοινωνία:

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Eva123 »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιούλ 23, 2023 12:19 pm Καλησπέρα,

Οποίος θέλει επειδή μόλις πήρα την ταυτότητα στα χέρια μου μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα να του τα αναλύσω όλα γιατί έτσι ήμουν και εγω και δεν με βοήθησε σχεδόν κανένας όποτε ας βοηθήσω εγω όσο μπορώ !
Καλημέρα θα ήθελα εγώ αλλά δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα
Tol234

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Tol234 »

Eva123 έγραψε: Δευ Ιούλ 24, 2023 8:02 am
Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Ιούλ 23, 2023 12:19 pm Καλησπέρα,

Οποίος θέλει επειδή μόλις πήρα την ταυτότητα στα χέρια μου μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα να του τα αναλύσω όλα γιατί έτσι ήμουν και εγω και δεν με βοήθησε σχεδόν κανένας όποτε ας βοηθήσω εγω όσο μπορώ !
Καλημέρα θα ήθελα εγώ αλλά δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα
Καλησπέρα. Μήπως έβγαλες ρε συ Εύα καμία άκρη. Γιατί σκέφτομαι κι εγώ να φύγω. ΕΠΟΠ του 2021 είμαι. Ήδη δύο χρόνια μέσα+το 9μηνο φανταρικο. Υ. Γ: Από δικό μου έμαθα ότι φεύγεις και πριν την τριετία-τετραετια άμα θες χωρίς να περάσεις επιτροπή απαλλαγών. Αλλά επιστρέφεις δύο μισθούς. Έναν που προ-πληρωνεσαι + ακόμη έναν. Γτ κάνει περίπου 2-3 μήνες να βγει η παραίτηση.
Eva123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Απρ 09, 2023 5:46 pm
Επικοινωνία:

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Eva123 »

Όχι ακόμα δεν έχω βγαλη άκρη δεν έχω κάνει κάποιο βήμα
Αλλά όποιος θέλει ας βοηθήσει παιδιά
Αναλυτικά τη διαδικασία
Επίσης μέχρι να βγει η απόλυση θα πηγαίνω κανονικά στη δουλειά; Με τις υπηρεσίες τι γίνεται εφόσον έχεις κριθεί ακατάλληλος; Τις κάνεις κανονικά όσο περιμένεις την απόλυση;
Nik99

Re: Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Nik99 »

Δεν ξέρω αυτό που είπε κάποιος για τους 2 μισθούς

Εγώ πέρασα επιτροπή που έβγαλε ι3 ακατάλληλο
Όσο περιμένω να πάρω ταυτότητα θα βάλω κανονικά όλες μου τις άδειες. Υπηρεσίες κάνω κανονικά ή απαγορεύεται; Αφού έχω βγει ακαταλληλος
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες