Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Vas2311

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vas2311 »

JohnKkk έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 10:29 am
Vas2311 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 10:06 pm
Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 9:21 pm Για προσωπικους λογους που δεν θα ηθελα να επεκταθω ωστοσο θα κανω τα χαρτια μου για ολα τα σωματα και δεν ξερω αν κριθω καταλληλη που θα επιλεξω τελικα. Εσυ β/νος δεν εισαι γιατι ρωτας για β/φαρμ;
Γιατί τώρα σπουδάζω β. Φαρμακειου αλλά είμαι στη δεύτερη χρονιά και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου κ εγώ και στα δύο όπως εσύ.

Μπορεις να δηλωσεις αλλα αν δεν εχεις εστω τη βεκ να παρεις τα 300 μορια θα σε φανε τα ατομα ππυ σιγουρα θα υπερτερουν γιατι εσυ με βεβαιωση σπουδων θα παρεις 200 κι οι θεσεις βφαρμ ειναι ελαχιστες ενω με διπλωμα βνος υπαρχουν κι αλλες που μπορεις να δηλωσες, σιγουρα παραπανω θεσεις και με 650 σιγουρα περνας. Σκεφτειτε λιγο με τη λογικη γιατι αρκετα ατομα δηλωσαν περσι σε κατι ειδικοτητες που περναν 2-3 ατομα κι εμειναν απεξω. Δηλωνουμε στην ειδικοτητα που εχουμε περισσοτερα μορια, που χει περισσοτερες θεσεις αρα και πιο πολλες πιθανοτητες. Φιλικα.
Nαι σίγουρα β/νοσηλευτικής θα δηλώσω απλά επειδή η κοπέλα πιο πάνω γράφει ότι μπορείς να δηλώσεις 2 ειδικότητες. Ξέρω ότι δεν έχω ελπίδα χωρίς την βεκ.
Johnkk

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Johnkk »

Πολεμικο ναυτικο 2 δινει επιλογες ναι. Το ζητημα ειναι ομως να μην δηλωσεις κατι εφοσων δεν εχεις τοσο καλα μορια κι οι θεσεις ειναι ελαχιστες συνηθως κι αν ειδες απο περσι τα μορια ηταν υψηλα. Το αλλο κακο επισης ειναι οτι απο τετοιες ειδικοτητες δεν παραιτουνται τοσο ευκολα για να χεις ελπιδα εστω ως επιλαχων-ουσα. Υπαρχουν ωστοσο ειδικοτητες στο πν με λιγοτερα μορια που παιρνουν αρκετα ατομα, εαν θελετε οντως να περασετε στο στρατο μην βαζετε παροπιδες να βλεπετε και που υπαρχει ελπιδα. Αν περσι τα στανταρ ηταν ηδη υψηλα φαντασου φετος που τα ατομα που θελουν να επιλεξουν την ειδικοτητα ποσο εχουν προετοιμαστει για να βγαλουν παραπανω. Ως βνος επισης υπαρχουν αρκετες ειδικοτητες που μπορεις να δηλωσεις. Καλη επιτυχια και να σκεφτεστε εξυπνα γιατι και περσι μειναν ατομα πολλα εξω ρισκαροντας σε ειδικοτητες που περνουν 2-3 ατομα για εμενα ειναι χαμενος χρονος.
Vas2311

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vas2311 »

Johnkk έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 11:42 am Πολεμικο ναυτικο 2 δινει επιλογες ναι. Το ζητημα ειναι ομως να μην δηλωσεις κατι εφοσων δεν εχεις τοσο καλα μορια κι οι θεσεις ειναι ελαχιστες συνηθως κι αν ειδες απο περσι τα μορια ηταν υψηλα. Το αλλο κακο επισης ειναι οτι απο τετοιες ειδικοτητες δεν παραιτουνται τοσο ευκολα για να χεις ελπιδα εστω ως επιλαχων-ουσα. Υπαρχουν ωστοσο ειδικοτητες στο πν με λιγοτερα μορια που παιρνουν αρκετα ατομα, εαν θελετε οντως να περασετε στο στρατο μην βαζετε παροπιδες να βλεπετε και που υπαρχει ελπιδα. Αν περσι τα στανταρ ηταν ηδη υψηλα φαντασου φετος που τα ατομα που θελουν να επιλεξουν την ειδικοτητα ποσο εχουν προετοιμαστει για να βγαλουν παραπανω. Ως βνος επισης υπαρχουν αρκετες ειδικοτητες που μπορεις να δηλωσεις. Καλη επιτυχια και να σκεφτεστε εξυπνα γιατι και περσι μειναν ατομα πολλα εξω ρισκαροντας σε ειδικοτητες που περνουν 2-3 ατομα για εμενα ειναι χαμενος χρονος.
Έγινε! Σε ευχαριστώ! Ας μην γεμίσουμε άλλο το νήμα για βοηθούς νοσηλευτικής κλπ. Οποίοι θέλετε να τα πούμε εκεί υπάρχουν από ότι είδα νήματα για αρκετές ειδικότητες.!
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

Κάθομαι και διαβάζω τόσες μέρες για τα μόρια που λέτε ο καθένας σας εδώ μέσα και αν θα με πάρουν και οτιδήποτε... Έχετε αναρωτηθεί αν είστε έτοιμοι ψυχολογικά για αυτά που θα αντιμετωπίσετε στην Αυλώνα όταν θα πάτε; Γιατί και άλλοι πέρυσι έλεγαν τέτοια και από την πρώτη βδομάδα δήλωσαν παραίτηση όταν πήγαν κάτω και στέρησαν την θέση από άτομα που το ήθελαν πραγματικά
Jooo

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Jooo »

Καποιοι και καποιες ξερουμε... Και πιστεψε με ειμαστε απο αυτα τα ατομα και καναμε αγωνα για να μαζεψουμε μορια για φετος... Ελπιζω καποιοι-ες που θεωρουν οτι θα βολευτουν μονο κι οτι δεν εχει ταλαιπωρια μεσα να το ξανασκεφτουν, αρκετη φιρα ειχε περσι...
Vasilis777

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vasilis777 »

Giannaros έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 7:40 pm Κάθομαι και διαβάζω τόσες μέρες για τα μόρια που λέτε ο καθένας σας εδώ μέσα και αν θα με πάρουν και οτιδήποτε... Έχετε αναρωτηθεί αν είστε έτοιμοι ψυχολογικά για αυτά που θα αντιμετωπίσετε στην Αυλώνα όταν θα πάτε; Γιατί και άλλοι πέρυσι έλεγαν τέτοια και από την πρώτη βδομάδα δήλωσαν παραίτηση όταν πήγαν κάτω και στέρησαν την θέση από άτομα που το ήθελαν πραγματικά
Συμφωνώ μαζι σου φίλε Γιάννη. Το ιδανικό θα ήταν ο καθένας να κοιτάξει να μαζέψει όσα περισσότερα μόρια μπορεί για να αυξήσει και τις πιθανότητες του να εισαχθεί στην αντίστοιχη ειδικότητα που επιθυμεί, και βέβαια να προετοιμαστεί σωματικά και ψυχικά για τις εξετάσεις... Μέχρι γίνουν οι πκε (οι οποίες μάλλον θα αργήσουν), υπάρχει πολύς χρόνος να σκεφτεί κανείς αν η επιλογή του, δηλαδή να εισαχθεί στον Ελληνικό στρατό θα έχει θετικό ή αρνητικό πρόσημο για το μέλλον του. Καθίστε και σκεφτείτε τις επιλογές σας και να χετε στο πίσω μέρος του μυαλού σας ότι στερείτε όνειρα άλλων ανθρώπων, αν τελικα μετανιώσετε την θέση που δικαιωματικά σας δόθηκε. Απλά πράγματα. Με αγάπη πάντα.
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Giannaros έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 7:40 pm Κάθομαι και διαβάζω τόσες μέρες για τα μόρια που λέτε ο καθένας σας εδώ μέσα και αν θα με πάρουν και οτιδήποτε... Έχετε αναρωτηθεί αν είστε έτοιμοι ψυχολογικά για αυτά που θα αντιμετωπίσετε στην Αυλώνα όταν θα πάτε; Γιατί και άλλοι πέρυσι έλεγαν τέτοια και από την πρώτη βδομάδα δήλωσαν παραίτηση όταν πήγαν κάτω και στέρησαν την θέση από άτομα που το ήθελαν πραγματικά
Φίλε μου δεν μπορώ να το διαβάζω αυτό το πράγμα. Ο καθένας πράττει για την πάρτη του. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θα στερήσω την θέση σε κάποιον αλλο αν εμένα δεν με ικανοποιεί εκ των έσω η ειδικότητα. Ο καθένας ας φροντίσει να μαζέψει μόρια για να περάσει στην ειδικότητα που επιθυμεί. Ξέρεις πόσα στερήθηκα εγώ για να βγάλω διπλώματα; Να βγάλω πτυχία αγγλικών; Να πάω ειδικές δυνάμεις για αυτό το λόγο; Ο καθένας για την πάρτη του μην κλαίγεστε και μην ζηλεύετε άτομα που σας πέρασαν στα μόρια ανοίξτε τα μάτια σας και κάντε το κάτι παραπάνω για να μπείτε αφού τόσο πολύ το θέλετε πια... Και το μην δηλώσετε ειδικότητες με λίγα άτομα για να μπείτε κλπ είναι ανοησίες. Εγώ θέλω να υπηρετήσω στην τάδε ειδικότητα δεν μου κάνει τίποτα λιγότερο από αυτό 1 θέση θα βγάλει; Θα παλέψω για αυτήν.
Johnkkk

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Johnkkk »

GGPSAuth έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 10:03 pm
Giannaros έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 7:40 pm Κάθομαι και διαβάζω τόσες μέρες για τα μόρια που λέτε ο καθένας σας εδώ μέσα και αν θα με πάρουν και οτιδήποτε... Έχετε αναρωτηθεί αν είστε έτοιμοι ψυχολογικά για αυτά που θα αντιμετωπίσετε στην Αυλώνα όταν θα πάτε; Γιατί και άλλοι πέρυσι έλεγαν τέτοια και από την πρώτη βδομάδα δήλωσαν παραίτηση όταν πήγαν κάτω και στέρησαν την θέση από άτομα που το ήθελαν πραγματικά
Φίλε μου δεν μπορώ να το διαβάζω αυτό το πράγμα. Ο καθένας πράττει για την πάρτη του. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θα στερήσω την θέση σε κάποιον αλλο αν εμένα δεν με ικανοποιεί εκ των έσω η ειδικότητα. Ο καθένας ας φροντίσει να μαζέψει μόρια για να περάσει στην ειδικότητα που επιθυμεί. Ξέρεις πόσα στερήθηκα εγώ για να βγάλω διπλώματα; Να βγάλω πτυχία αγγλικών; Να πάω ειδικές δυνάμεις για αυτό το λόγο; Ο καθένας για την πάρτη του μην κλαίγεστε και μην ζηλεύετε άτομα που σας πέρασαν στα μόρια ανοίξτε τα μάτια σας και κάντε το κάτι παραπάνω για να μπείτε αφού τόσο πολύ το θέλετε πια... Και το μην δηλώσετε ειδικότητες με λίγα άτομα για να μπείτε κλπ είναι ανοησίες. Εγώ θέλω να υπηρετήσω στην τάδε ειδικότητα δεν μου κάνει τίποτα λιγότερο από αυτό 1 θέση θα βγάλει; Θα παλέψω για αυτήν.


Καλα εσυ καλα κρασια... Δινουμε συμβουλη σε κανεναν ανθρωπο που πραγματικα θελει να μπει τωρα εσυ δηλωσε σε 1, σε καμια ξανασκεψου το κανε οτι σε φωτισει ο Θεος. Οποιος θελει να μπει πραγματικα και δεν κοιταει το βολεμμα θα ψαχτει δεν θα ρισκαρει απο εγωισμο σε μια ειδικοτητα που δεν διαθετει μορια με λιγες θεσεις με λογικη μιλαμε οχι. Εξ αλλου ολες οι ειδικοτητες εχουν τις δυσκολιες τους κι η βασικη εκπαιδευση κοινη. Και στο λεει ανθρωπος που ειναι στο στρατευμα, ξεκολλατε λιγο.
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Johnkkk έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 10:34 pm Καλα εσυ καλα κρασια... Δινουμε συμβουλη σε κανεναν ανθρωπο που πραγματικα θελει να μπει τωρα εσυ δηλωσε σε 1, σε καμια ξανασκεψου το κανε οτι σε φωτισει ο Θεος. Οποιος θελει να μπει πραγματικα και δεν κοιταει το βολεμμα θα ψαχτει δεν θα ρισκαρει απο εγωισμο σε μια ειδικοτητα που δεν διαθετει μορια με λιγες θεσεις με λογικη μιλαμε οχι. Εξ αλλου ολες οι ειδικοτητες εχουν τις δυσκολιες τους κι η βασικη εκπαιδευση κοινη. Και στο λεει ανθρωπος που ειναι στο στρατευμα, ξεκολλατε λιγο.
Δεν μιλάω για άτομα που μπαίνουν για ένα σίγουρο μισθό στο στρατό ή κοιτάνε να εξασφαλιστούν με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτοί ξέρουν ποιοί είναι και τι ελπίδες έχουν. Μιλαω για άτομα με στόχους και βλέψεις. Εγώ πήγα και σπούδασα μια ειδικότητα γιατί την αγαπώ και με καλύπτει δεν θα μπω στον στρατό σαν ανειδίκευτος απλά για να μπω στο σώμα. Αυτή την στιγμή είμαι έξω και όχι στο στράτευμα με πολύ ικανοποιητικό μισθό θα κάνω τα χαρτιά μου όμως γιατί αγαπώ το σώμα. Δεν συμβιβάζομαι όμως σε κάτι λιγότερο από αυτό που σπούδασα και κόπιασα. Δεν μπορώ να βλέπω άτομα που είναι εδώ από πέρυσι με 500 μόρια να προσπαθούν να αποθαρρύνουν αλλα με περισσότερα και να μην κάνουν το κάτι παραπάνω μπας και τα καταφέρουν φέτος. Μην έχετε ψευδαισθήσεις ότι θα κοπούν στα αθλήματα άτομα με 800 μόρια όπως γράφει κάποιος παραπάνω και θα μπείτε εσείς με 500 είναι αδύνατον.
Johnkkk

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Johnkkk »

GGPSAuth έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 11:06 pm
Johnkkk έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 10:34 pm Καλα εσυ καλα κρασια... Δινουμε συμβουλη σε κανεναν ανθρωπο που πραγματικα θελει να μπει τωρα εσυ δηλωσε σε 1, σε καμια ξανασκεψου το κανε οτι σε φωτισει ο Θεος. Οποιος θελει να μπει πραγματικα και δεν κοιταει το βολεμμα θα ψαχτει δεν θα ρισκαρει απο εγωισμο σε μια ειδικοτητα που δεν διαθετει μορια με λιγες θεσεις με λογικη μιλαμε οχι. Εξ αλλου ολες οι ειδικοτητες εχουν τις δυσκολιες τους κι η βασικη εκπαιδευση κοινη. Και στο λεει ανθρωπος που ειναι στο στρατευμα, ξεκολλατε λιγο.
Δεν μιλάω για άτομα που μπαίνουν για ένα σίγουρο μισθό στο στρατό ή κοιτάνε να εξασφαλιστούν με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτοί ξέρουν ποιοί είναι και τι ελπίδες έχουν. Μιλαω για άτομα με στόχους και βλέψεις. Εγώ πήγα και σπούδασα μια ειδικότητα γιατί την αγαπώ και με καλύπτει δεν θα μπω στον στρατό σαν ανειδίκευτος απλά για να μπω στο σώμα. Αυτή την στιγμή είμαι έξω και όχι στο στράτευμα με πολύ ικανοποιητικό μισθό θα κάνω τα χαρτιά μου όμως γιατί αγαπώ το σώμα. Δεν συμβιβάζομαι όμως σε κάτι λιγότερο από αυτό που σπούδασα και κόπιασα. Δεν μπορώ να βλέπω άτομα που είναι εδώ από πέρυσι με 500 μόρια να προσπαθούν να αποθαρρύνουν αλλα με περισσότερα και να μην κάνουν το κάτι παραπάνω μπας και τα καταφέρουν φέτος. Μην έχετε ψευδαισθήσεις ότι θα κοπούν στα αθλήματα άτομα με 800 μόρια όπως γράφει κάποιος παραπάνω και θα μπείτε εσείς με 500 είναι αδύνατον.

Αρχικα, ποροσωπικα ειμαι στο στρατευμα οποτε μην σε απογοητευω οτι ειμαι αντιπαλος πρωτα απο ολα πεταγεσε παντου σαν δικηγορος μανιταρι ουτε καν τι ειδικοτητα εχεις αναφερεις... Απαντησα σε μια κοπελα που ενδιαφεροταν για πληροφοριες... Οποιος θελει να μπει στο στρατευμα κι ειναι εξυπνος θα μπει ως οτιδηποτε και με τα αναλογα πτυχια μεσα αλλαγες γινονται αλλα τι να σου λεμε... Τωρα εσυ αν νομιζεις οτι αλλα ατομα δεν εχουν κανει κοπο η τα 800 μοριακια σου ειναι το ταβανι κρατα τα μυαλια σου και πορευσου με αυτα δεν θα φτασεις και πολυ μακρυα. Κατι κορμια οντως με 800αρια επεσαν ευκολα στα πκε τωρα αν εσυ εισαι ο ραμπο ολα καλα, μακαρι. Και κατι τελευταιο, υπαρχουν κι ατομα που ισως εχουν προσπαθησει περισσοτερο απο σενα απλως δεν μιξοκλαιγοντε σε ενα φορουμ και πιστεψε με, εδω κανενας δεν θα πει τα πραγματικα του μορια πεφτει και ψαρεμα. Το στρατευμα δεν θελει τετοια μυαλα γιατι θα μπειτε μεσα και θα συνεχισετε το μελο, για μια βδομαδα σας κοβω (αν μπειτε)
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

GGPSAuth έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 11:06 pm
Johnkkk έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 10:34 pm Καλα εσυ καλα κρασια... Δινουμε συμβουλη σε κανεναν ανθρωπο που πραγματικα θελει να μπει τωρα εσυ δηλωσε σε 1, σε καμια ξανασκεψου το κανε οτι σε φωτισει ο Θεος. Οποιος θελει να μπει πραγματικα και δεν κοιταει το βολεμμα θα ψαχτει δεν θα ρισκαρει απο εγωισμο σε μια ειδικοτητα που δεν διαθετει μορια με λιγες θεσεις με λογικη μιλαμε οχι. Εξ αλλου ολες οι ειδικοτητες εχουν τις δυσκολιες τους κι η βασικη εκπαιδευση κοινη. Και στο λεει ανθρωπος που ειναι στο στρατευμα, ξεκολλατε λιγο.
Δεν μιλάω για άτομα που μπαίνουν για ένα σίγουρο μισθό στο στρατό ή κοιτάνε να εξασφαλιστούν με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτοί ξέρουν ποιοί είναι και τι ελπίδες έχουν. Μιλαω για άτομα με στόχους και βλέψεις. Εγώ πήγα και σπούδασα μια ειδικότητα γιατί την αγαπώ και με καλύπτει δεν θα μπω στον στρατό σαν ανειδίκευτος απλά για να μπω στο σώμα. Αυτή την στιγμή είμαι έξω και όχι στο στράτευμα με πολύ ικανοποιητικό μισθό θα κάνω τα χαρτιά μου όμως γιατί αγαπώ το σώμα. Δεν συμβιβάζομαι όμως σε κάτι λιγότερο από αυτό που σπούδασα και κόπιασα. Δεν μπορώ να βλέπω άτομα που είναι εδώ από πέρυσι με 500 μόρια να προσπαθούν να αποθαρρύνουν αλλα με περισσότερα και να μην κάνουν το κάτι παραπάνω μπας και τα καταφέρουν φέτος. Μην έχετε ψευδαισθήσεις ότι θα κοπούν στα αθλήματα άτομα με 800 μόρια όπως γράφει κάποιος παραπάνω και θα μπείτε εσείς με 500 είναι αδύνατον.

Αν σε απογοητευει αδερφε ενας ακυρος τυπος σε ενα ραντομ φορουμ φαντασου να μπεις και στρατο και να αρχισουν τα καψονια, μην βαλεις και τα κλαμματα! 🤷🏼?+?🤷🏼?+?🤷🏼?+?
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eleonora »

GGPSAuth έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 11:06 pm
Johnkkk έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 10:34 pm Καλα εσυ καλα κρασια... Δινουμε συμβουλη σε κανεναν ανθρωπο που πραγματικα θελει να μπει τωρα εσυ δηλωσε σε 1, σε καμια ξανασκεψου το κανε οτι σε φωτισει ο Θεος. Οποιος θελει να μπει πραγματικα και δεν κοιταει το βολεμμα θα ψαχτει δεν θα ρισκαρει απο εγωισμο σε μια ειδικοτητα που δεν διαθετει μορια με λιγες θεσεις με λογικη μιλαμε οχι. Εξ αλλου ολες οι ειδικοτητες εχουν τις δυσκολιες τους κι η βασικη εκπαιδευση κοινη. Και στο λεει ανθρωπος που ειναι στο στρατευμα, ξεκολλατε λιγο.
Δεν μιλάω για άτομα που μπαίνουν για ένα σίγουρο μισθό στο στρατό ή κοιτάνε να εξασφαλιστούν με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτοί ξέρουν ποιοί είναι και τι ελπίδες έχουν. Μιλαω για άτομα με στόχους και βλέψεις. Εγώ πήγα και σπούδασα μια ειδικότητα γιατί την αγαπώ και με καλύπτει δεν θα μπω στον στρατό σαν ανειδίκευτος απλά για να μπω στο σώμα. Αυτή την στιγμή είμαι έξω και όχι στο στράτευμα με πολύ ικανοποιητικό μισθό θα κάνω τα χαρτιά μου όμως γιατί αγαπώ το σώμα. Δεν συμβιβάζομαι όμως σε κάτι λιγότερο από αυτό που σπούδασα και κόπιασα. Δεν μπορώ να βλέπω άτομα που είναι εδώ από πέρυσι με 500 μόρια να προσπαθούν να αποθαρρύνουν αλλα με περισσότερα και να μην κάνουν το κάτι παραπάνω μπας και τα καταφέρουν φέτος. Μην έχετε ψευδαισθήσεις ότι θα κοπούν στα αθλήματα άτομα με 800 μόρια όπως γράφει κάποιος παραπάνω και θα μπείτε εσείς με 500 είναι αδύνατον.
Όχι, δεν είναι ψευδαίσθηση, ούτε σενάριο επιστημονικής φαντασίας, όταν κάποιος με 800,900,1000 μόρια, ΔΕΝ περάσει τις ΠΚΕ, ναι, θα μπει ο αμέσως επόμενος, που μπορεί να έχει 500 μόρια, αλλά πέρασε τις ΠΚΕ. Τόσο απλό.
Styga
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Eleonora έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 9:20 am
GGPSAuth έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 11:06 pm
Johnkkk έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 10:34 pm Καλα εσυ καλα κρασια... Δινουμε συμβουλη σε κανεναν ανθρωπο που πραγματικα θελει να μπει τωρα εσυ δηλωσε σε 1, σε καμια ξανασκεψου το κανε οτι σε φωτισει ο Θεος. Οποιος θελει να μπει πραγματικα και δεν κοιταει το βολεμμα θα ψαχτει δεν θα ρισκαρει απο εγωισμο σε μια ειδικοτητα που δεν διαθετει μορια με λιγες θεσεις με λογικη μιλαμε οχι. Εξ αλλου ολες οι ειδικοτητες εχουν τις δυσκολιες τους κι η βασικη εκπαιδευση κοινη. Και στο λεει ανθρωπος που ειναι στο στρατευμα, ξεκολλατε λιγο.
Δεν μιλάω για άτομα που μπαίνουν για ένα σίγουρο μισθό στο στρατό ή κοιτάνε να εξασφαλιστούν με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτοί ξέρουν ποιοί είναι και τι ελπίδες έχουν. Μιλαω για άτομα με στόχους και βλέψεις. Εγώ πήγα και σπούδασα μια ειδικότητα γιατί την αγαπώ και με καλύπτει δεν θα μπω στον στρατό σαν ανειδίκευτος απλά για να μπω στο σώμα. Αυτή την στιγμή είμαι έξω και όχι στο στράτευμα με πολύ ικανοποιητικό μισθό θα κάνω τα χαρτιά μου όμως γιατί αγαπώ το σώμα. Δεν συμβιβάζομαι όμως σε κάτι λιγότερο από αυτό που σπούδασα και κόπιασα. Δεν μπορώ να βλέπω άτομα που είναι εδώ από πέρυσι με 500 μόρια να προσπαθούν να αποθαρρύνουν αλλα με περισσότερα και να μην κάνουν το κάτι παραπάνω μπας και τα καταφέρουν φέτος. Μην έχετε ψευδαισθήσεις ότι θα κοπούν στα αθλήματα άτομα με 800 μόρια όπως γράφει κάποιος παραπάνω και θα μπείτε εσείς με 500 είναι αδύνατον.
Όχι, δεν είναι ψευδαίσθηση, ούτε σενάριο επιστημονικής φαντασίας, όταν κάποιος με 800,900,1000 μόρια, ΔΕΝ περάσει τις ΠΚΕ, ναι, θα μπει ο αμέσως επόμενος, που μπορεί να έχει 500 μόρια, αλλά πέρασε τις ΠΚΕ. Τόσο απλό.

Πειτε τα καλη μου γιατι καποιοι νομιζουν οτι στα πκε εχουν ενα κλασερ μπροστα τους και λενε αχου το μωρε εχει 1000 μορια κριμα ειναι περαστε το... Δεν γνωριζουν τι πετσοκωμα πεφτει και νομιζουν οτι καποιο χερι θα τους σωσει... Ξεκαβαλιστε τα καλαμια κομαντο
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 9:36 am
Eleonora έγραψε: Δευ Απρ 03, 2023 9:20 am
GGPSAuth έγραψε: Κυρ Απρ 02, 2023 11:06 pm

Δεν μιλάω για άτομα που μπαίνουν για ένα σίγουρο μισθό στο στρατό ή κοιτάνε να εξασφαλιστούν με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτοί ξέρουν ποιοί είναι και τι ελπίδες έχουν. Μιλαω για άτομα με στόχους και βλέψεις. Εγώ πήγα και σπούδασα μια ειδικότητα γιατί την αγαπώ και με καλύπτει δεν θα μπω στον στρατό σαν ανειδίκευτος απλά για να μπω στο σώμα. Αυτή την στιγμή είμαι έξω και όχι στο στράτευμα με πολύ ικανοποιητικό μισθό θα κάνω τα χαρτιά μου όμως γιατί αγαπώ το σώμα. Δεν συμβιβάζομαι όμως σε κάτι λιγότερο από αυτό που σπούδασα και κόπιασα. Δεν μπορώ να βλέπω άτομα που είναι εδώ από πέρυσι με 500 μόρια να προσπαθούν να αποθαρρύνουν αλλα με περισσότερα και να μην κάνουν το κάτι παραπάνω μπας και τα καταφέρουν φέτος. Μην έχετε ψευδαισθήσεις ότι θα κοπούν στα αθλήματα άτομα με 800 μόρια όπως γράφει κάποιος παραπάνω και θα μπείτε εσείς με 500 είναι αδύνατον.
Όχι, δεν είναι ψευδαίσθηση, ούτε σενάριο επιστημονικής φαντασίας, όταν κάποιος με 800,900,1000 μόρια, ΔΕΝ περάσει τις ΠΚΕ, ναι, θα μπει ο αμέσως επόμενος, που μπορεί να έχει 500 μόρια, αλλά πέρασε τις ΠΚΕ. Τόσο απλό.

Πειτε τα καλη μου γιατι καποιοι νομιζουν οτι στα πκε εχουν ενα κλασερ μπροστα τους και λενε αχου το μωρε εχει 1000 μορια κριμα ειναι περαστε το... Δεν γνωριζουν τι πετσοκωμα πεφτει και νομιζουν οτι καποιο χερι θα τους σωσει... Ξεκαβαλιστε τα καλαμια κομαντο
Με αυτά τα μυαλά θα πάτε πολύ μπροστά! Καθίσετε εσείς και περιμένετε με 500 μόρια να μπείτε. Γελάνε και οι πέτρες...
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αρχικα εγω δεν ειμαι υποψηφιος ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ για 100η φορα κι η κυρια Ελεονορα νομιζω εχει πει ειναι συγγενης περσινου υποψηφιου βφαρμ, εσυ μαλλον με αυτα τα μυαλα δεν θα μπεις ποτε αγαπητε. Επισης ποιος σου πε οτι αυτοι που γραφουν οι βφαρμ εχουν 500 κι οχι 1500 επειδη εσυ νομιζεις οτι το ταβανι ειναι τα μορια που χεις μαζεψει ακοπε κομαντο. Καλα μυαλα λοιπον
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες