Πότε γίνεται η κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giwrgos94

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Giwrgos94 »

Καλησπέρα!

Διαβάζοντας σήμερα την ανάρτηση απο το stratologia.gr που προσκαλούνται οι νέοι στρατεύσιμοι, θα ήθελα να μου

λύσετε την Απορία Απο που βγαίνει η ημερομηνία για τον λόγο κατάταξης ενος που δεν έχει πάρει οποιαδήποτε αναβολή και

περιμένει απλά να τον καλέσουν.

http://www.stratologia.gr/pdf/edyeua_sj_2013_1.pdf

Τους στρατευσίμους των κλάσεων 1990 έως και 2014 (έτη γέννησης

1969 έως και 1993), από όλους τους Νομούς Που υπέχουν υποχρέωση στράτευσης και

είναι κατηγοριών πρώτης έως τετάρτης (Ι/1 έως και Ι/4), Πλήρους ή μειωμένης θητείας,

ανεξάρτητα αν έχουν τελειώσει ή όχι τη βασική ή ειδική εκπαίδευση και οι λόγοι της

υποχρέωσής Τους Για Κατάταξη Δημιουργήθηκαν Στο Διάστημα Από 1 Σεπτεμβρίου

2012 Έως 31 Οκτωβρίου 2012.

Είμαι κλάσης 2015, γεννημένος 1 Μαίου το 94'.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από dn24 »

Giwrgos94 έγραψε:Καλησπέρα!Διαβάζοντας σήμερα την ανάρτηση απο το stratologia.gr που προσκαλούνται οι νέοι στρατεύσιμοι, θα ήθελα να μου

λύσετε την Απορία Απο που βγαίνει η ημερομηνία για τον λόγο κατάταξης ενος που δεν έχει πάρει οποιαδήποτε αναβολή και

περιμένει απλά να τον καλέσουν.



Εννοεί ότι εκείνη την ημερολογιακή-χρονική περίοδο τα επιτελεία των 3 κλάδων επεξεργάζονται τα στοιχεία των στρατεύσιμων που έχουν εννοείται περάσει περιοδεύων, και όποιος βάσει ηληκίας ή όσοι έκοψαν τις αναβολές, δηλαδή όσοι εξ'αυτών πληρούν τις προυποθέσεις για να στρατευτούν, καλούνται.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Insignia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 09, 2021 11:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Insignia »

Μπορεί κάποιος να μου πει πότε δηλώνουμε προτίμηση για τόπο θητείας;Αφού έχουμε μπει στο κέντρο εκπαίδευσης;

teosigkouIMBACK
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Σεπ 14, 2020 5:29 pm
Επικοινωνία:

Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από teosigkouIMBACK »

Παιδιά υπολόγιζα να μπω αρχές Μαίου με την Γ ΕΣΣΟ και τώρα βλέπω ότι η Β μπαίνει 16-19 Μαρτίου. Κανονικά δεν μπαίνουν αρχές του μήνα;
Gitrrre

Re: Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Gitrrre »

Προλαβαίνω την κατάταξη Μαρτίου 2023; Καπου είδα θέμα ένταξη σε προηγούμενη εσσο αλλά δεν ριναι αυυο το θέμα νομίζω. Στο κεπ μου είπαν να πάω στην στρατολογια του τόπου μου.
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από apricot99 »

Gitrrre έγραψε: Σάβ Ιαν 07, 2023 7:37 pm Προλαβαίνω την κατάταξη Μαρτίου 2023; Καπου είδα θέμα ένταξη σε προηγούμενη εσσο αλλά δεν ριναι αυυο το θέμα νομίζω. Στο κεπ μου είπαν να πάω στην στρατολογια του τόπου μου.
Οπως ανεφερα σε αλλο θεμα (βλεπε" Πότε παρουσιάζομαι για θητεία; ") για να παρουσιαστει καποιος Β' ΕΣΣΟ στρατο (Μαρτιο 2023) πρεπει να εχει κοψει την αναβολη του μεταξυ 01 Νοεμβριου 2022 και 01 Ιανουαριου 2023, απο 02 Ιανουαριου μεχρι 28-29 Φεβρουαριου θα μπεις Γ' ΕΣΣΟ (Μαιος 2023).
Επισκέπτης

Re: Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα στην ομάδα, ξέρει κανείς ποτέ είναι η επόμενη ΕΣΣΟ
Επισκέπτης

Re: Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Άρα η επόμενη ΕΣΣΟ είναι τον Μάιο. Επίσης αν κατάλαβα καλά πρώτα πας σε κάποιο κέντρο νεοσυλλέκτων (έχει στο Έβρο;) και μετά άλλου;
codfad
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2024 7:33 pm
Επικοινωνία:

Re: Πότε γίνεται η κατάταξη;

Δημοσίευση από codfad »

Αν κάποιος έχει υπηρετήσει Έβρο ας μου στείλει ένα μήνυμα ή και κανένας που θα μπει σε αυτή την ΕΣΣΟ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες