ΠΚΕ ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2022-23)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Serano21

ΠΚΕ ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2022-23)

Δημοσίευση από Serano21 »

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την αίτηση για τις σχολές, έκανα το λάθος και δεν έβαλα υπογραφές στα έγγραφα, θα την δεχτούν;
Vaggos55
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Οκτ 03, 2022 3:07 am
Επικοινωνία:

ΠΚΕ και Δυσγραφία

Δημοσίευση από Vaggos55 »

Καλησπέρα είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την δυσλεξία + δυσγραφια και τις πκε. Διάβασα ότι αν έχεις δυσλεξία ή δυσγραφια, δυσαριθμια κτλ μπορείς κανονικά να είσαι υποψήφιος για στρατιωτικές σχολές με προφορικές εξετάσεις, να πας για πκε και αν εκεί φανεί ότι είσαι ελαφριάς μορφής να κριθείς κατάλληλος και να σε πάρουν. Ισχύει;
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

ΠΚΕ και Δυσγραφία

Δημοσίευση από georgekir »

Ναι νομίζω πως είναι στην κρίση της επιτροπής. Σου προτείνω να δοκιμάσεις και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.
kyriakos123
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2023 11:06 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΚΕ ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2022-23)

Δημοσίευση από kyriakos123 »

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν το κάπνισμα αποτελεί λόγο για την απόρριψη εξέταζομενου στις ΠΚΕ άρα και γενικότερα απο τις στρατιώτικες σχολές
(ρωτάω διότι το χαρτί των υγειωνομικών ρωτούσε αν ο εξεταζόμενος καπνίζει)
Άβαταρ μέλους
svetlana
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2021 1:12 pm
Επικοινωνία:

Re: ΠΚΕ ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2022-23)

Δημοσίευση από svetlana »

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω, μια φίλη μου έδωσε αθλήματα για ΣΜΥ Ο-ς, απέτυχε σε ένα άθλημα για τα όπλα, οποτε πέτυχε μόνο στα σώματα, σημαίνει ότι στα όπλα κόπηκε; Κι επίσης, από ΣΜΥ σώματα, μπορεί να κάνει μετάταξη στις ειδικές δυνάμεις;
Ευχαριστω πολυ.
Edwwww

Re: ΠΚΕ ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2022-23)

Δημοσίευση από Edwwww »

svetlana έγραψε: Δευ Μαρ 27, 2023 10:02 pm Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω, μια φίλη μου έδωσε αθλήματα για ΣΜΥ Ο-ς, απέτυχε σε ένα άθλημα για τα όπλα, οποτε πέτυχε μόνο στα σώματα, σημαίνει ότι στα όπλα κόπηκε; Κι επίσης, από ΣΜΥ σώματα, μπορεί να κάνει μετάταξη στις ειδικές δυνάμεις;
Ευχαριστω πολυ.
Η φίλη σου δεν έχει Ίντερνετ; Η προκήρυξη των σχολών αναφέρει τι γίνεται στις περιπτώσεις που υποψήφιοι δίνουν για 2 ή και παραπάνω σχολές. Για ΣΜΥ και ειδικές δυνάμεις υπάρχει ξεχωριστό νήμα στο φόρουμ, το διαβάζεις και σου λύνονται οι απορίες.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες