Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dimitrisd
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 02, 2023 8:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Dimitrisd »

Παιδια, πατε χωρις ραντεβου κανα δεκαημερο πριν την τελικη ημερομηνια.
melontikogiotompalo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2023 2:29 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Ιδιωτικός υπάλληλος
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από melontikogiotompalo »

Σχεδόν 10 μέρες μετά δεν έπρεπε να έχει έρθει το μήνυμα για να πάω στο 401; Στον φίλο μου που πήγαμε μαζί ήρθε πριν λίγες μέρες.
stratman

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από stratman »

Έχει περάσει κανείς τελευταία για απαλλαγή απο Ναυτικό;(ΝΝΠ)

Ήταν όλα ΟΚ;
Panagiotis9595
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Μαρ 01, 2023 2:12 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Panagiotis9595 »

Καλημέρα έχει καταφέρει κανείς να επικοινωνήσει με την επιτροπή απαλλαγών του 424?
ben1theuser
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2023 5:28 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ben1theuser »

Να πω και εγω την κακιστη εμπειρία μου:
Πηγα σήμερα στην επιτροπή απαλλαγών στο 401, Κατεχάκη.

Με εξετασε ο ψυχιατρος, εχω αγχωδη διαταραχη απο το 2014, και το 2015 επαιρνα και 1 φαρμακο γ αυτο. Κρατησα ολα τα χαρτια απο ψυχολογους απο το 2014 και πηρα 3 χαρτια απο ψυχολογους και ψυχιατρους στο ενδιαμεσο, οποτε πηρα 2 αναβολες για αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη και αυτη ηταν η τελικη απαλλαγη.

Με κοιτουσε απ την αρχη με μισο ματι και μου λεει αλλα φαρμακα τι πηρες; Λεω δοκιμασαμε και ζαναξ αλλα με 1 φαρμακο δοκιμαζαμε ανεβοκατεβαζαμε τη δοση. Και μου απανταει καλα 9 χρονια και δεν εχει φτιαξει η κατασταση σου με αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη; Θα σε στειλω στο στρατοπεδο να δουμε τι θα κανεις. Του λεω αληθεια τωρα; Εχω χαρτια 9 χρονια που παω σε ψυχολογους, δεν μπορω να παω στρατο. Αρχισα να φωναζω και σχεδον ηρθαν να με μαζεψουν οι στρατιωτικοι που ηταν εκει περα. Λεω δεν εχω καταλαβει αν θα μπω στρατοπεδο η οχι, μου λεει δεν ειμαι υποχρεωμενος να σου πω.

Τελικα με τις φωνες εμφανιστηκε ενας αλλος ψυχιατρος (μαλλον ανωτερος), με πηρε στο μεσα δωματιο μου λεει ηρεμησε δεν ειναι εδω να φωναζεις και να κανεις χαμο. Του λεω δεν μπορω να παω στρατο εχω 9 χρονια ψυχιατρους και ψυχολογους και παιρνω αγωγη και δεν μου δινουν το Ι5. Μου λεει 1' να τσεκαρω, παει μεσα και γυρναει και λεει δικιο εχει ο συναδελφος αλλα ηρεμησε, δε θα πας στρατο.

Δεν ειχα πολυκαταλαβει αν μου το λεει οντως αληθινα η για να φυγω, τελικα εφυγα καθησυχασμενος οτι μου το δωσανε και απλα κανανε ενα τελευταιο καψονι, αλλα απ την αλλη ο αρχικος ψυχιατρος ηταν φουλ καθετος οτι θα παω στρατο.

Τι πιστευετε οτι θα γινει τλκ;
Oliver
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 3:31 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Oliver »

ben1theuser έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 5:35 pm Να πω και εγω την κακιστη εμπειρία μου:
Πηγα σήμερα στην επιτροπή απαλλαγών στο 401, Κατεχάκη.

Με εξετασε ο ψυχιατρος, εχω αγχωδη διαταραχη απο το 2014, και το 2015 επαιρνα και 1 φαρμακο γ αυτο. Κρατησα ολα τα χαρτια απο ψυχολογους απο το 2014 και πηρα 3 χαρτια απο ψυχολογους και ψυχιατρους στο ενδιαμεσο, οποτε πηρα 2 αναβολες για αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη και αυτη ηταν η τελικη απαλλαγη.

Με κοιτουσε απ την αρχη με μισο ματι και μου λεει αλλα φαρμακα τι πηρες; Λεω δοκιμασαμε και ζαναξ αλλα με 1 φαρμακο δοκιμαζαμε ανεβοκατεβαζαμε τη δοση. Και μου απανταει καλα 9 χρονια και δεν εχει φτιαξει η κατασταση σου με αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη; Θα σε στειλω στο στρατοπεδο να δουμε τι θα κανεις. Του λεω αληθεια τωρα; Εχω χαρτια 9 χρονια που παω σε ψυχολογους, δεν μπορω να παω στρατο. Αρχισα να φωναζω και σχεδον ηρθαν να με μαζεψουν οι στρατιωτικοι που ηταν εκει περα. Λεω δεν εχω καταλαβει αν θα μπω στρατοπεδο η οχι, μου λεει δεν ειμαι υποχρεωμενος να σου πω.

Τελικα με τις φωνες εμφανιστηκε ενας αλλος ψυχιατρος (μαλλον ανωτερος), με πηρε στο μεσα δωματιο μου λεει ηρεμησε δεν ειναι εδω να φωναζεις και να κανεις χαμο. Του λεω δεν μπορω να παω στρατο εχω 9 χρονια ψυχιατρους και ψυχολογους και παιρνω αγωγη και δεν μου δινουν το Ι5. Μου λεει 1' να τσεκαρω, παει μεσα και γυρναει και λεει δικιο εχει ο συναδελφος αλλα ηρεμησε, δε θα πας στρατο.

Δεν ειχα πολυκαταλαβει αν μου το λεει οντως αληθινα η για να φυγω, τελικα εφυγα καθησυχασμενος οτι μου το δωσανε και απλα κανανε ενα τελευταιο καψονι, αλλα απ την αλλη ο αρχικος ψυχιατρος ηταν φουλ καθετος οτι θα παω στρατο.

Τι πιστευετε οτι θα γινει τλκ;

Αρχικά γιατί έτυχε να διαβάσω κάτι παρόμοιο, αλλά ως τρολ στο Reddit.

Αν είναι αληθινό το περιστατικό:

Θα σου δώσουν Ι5, αλλά και να σου το απέρριπταν θα το έπαιρνες άνετα από στρατόπεδο.

Σχετικά τώρα με αυτά που αναφέρεις αν κατάλαβα καλά τώρα δεν παίρνεις φαρμακευτική αγωγή, οπότε προσπάθησαν να σε πιέσουν να πας στρατό, παρόλο το ιστορικό σου.

Τους έδωσες πρόσφατη γνωμάτευση να αναγράφει ότι λαμβάνεις φαρμακευτική αγωγή;
Oliver
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 3:31 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Oliver »

Oliver έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 6:01 pm
Αρχικά γιατί έτυχε να διαβάσω κάτι παρόμοιο, αλλά ως τρολ στο Reddit.

Αν είναι αληθινό το περιστατικό:

Θα σου δώσουν Ι5, αλλά και να σου το απέρριπταν θα το έπαιρνες άνετα από στρατόπεδο.

Σχετικά τώρα με αυτά που αναφέρεις αν κατάλαβα καλά τώρα δεν παίρνεις φαρμακευτική αγωγή, οπότε προσπάθησαν να σε πιέσουν να πας στρατό, παρόλο το ιστορικό σου.

Τους έδωσες πρόσφατη γνωμάτευση να αναγράφει ότι λαμβάνεις φαρμακευτική αγωγή;

Επίσης αυτό που με κάνει καχύποπτο στην ιστορία σου είναι πως συνήθως είναι περισσότερα άτομα εντός επιτροπής και δεν είναι απαραίτητα ψυχίατρος, αλλά μπορεί να είναι και παθολόγος.

Ψυχίατρος σε εξετάζει πριν την επιτροπή και βγαίνει παραπεμπτικό.

Μήπως τρολλαρεις

Γιατί μπορεί να το διαβάσουν άτομα που περνάνε αυτή την διαδικασία και να αγχώνονται περισσότερο.

Διευκρίνισε ακριβώς τι έγγραφα είχες.
Oliver
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 3:31 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Oliver »

ben1theuser έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 5:35 pm Να πω και εγω την κακιστη εμπειρία μου:
Πηγα σήμερα στην επιτροπή απαλλαγών στο 401, Κατεχάκη.

Με εξετασε ο ψυχιατρος, εχω αγχωδη διαταραχη απο το 2014, και το 2015 επαιρνα και 1 φαρμακο γ αυτο. Κρατησα ολα τα χαρτια απο ψυχολογους απο το 2014 και πηρα 3 χαρτια απο ψυχολογους και ψυχιατρους στο ενδιαμεσο, οποτε πηρα 2 αναβολες για αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη και αυτη ηταν η τελικη απαλλαγη.

Με κοιτουσε απ την αρχη με μισο ματι και μου λεει αλλα φαρμακα τι πηρες; Λεω δοκιμασαμε και ζαναξ αλλα με 1 φαρμακο δοκιμαζαμε ανεβοκατεβαζαμε τη δοση. Και μου απανταει καλα 9 χρονια και δεν εχει φτιαξει η κατασταση σου με αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη; Θα σε στειλω στο στρατοπεδο να δουμε τι θα κανεις. Του λεω αληθεια τωρα; Εχω χαρτια 9 χρονια που παω σε ψυχολογους, δεν μπορω να παω στρατο. Αρχισα να φωναζω και σχεδον ηρθαν να με μαζεψουν οι στρατιωτικοι που ηταν εκει περα. Λεω δεν εχω καταλαβει αν θα μπω στρατοπεδο η οχι, μου λεει δεν ειμαι υποχρεωμενος να σου πω.

Τελικα με τις φωνες εμφανιστηκε ενας αλλος ψυχιατρος (μαλλον ανωτερος), με πηρε στο μεσα δωματιο μου λεει ηρεμησε δεν ειναι εδω να φωναζεις και να κανεις χαμο. Του λεω δεν μπορω να παω στρατο εχω 9 χρονια ψυχιατρους και ψυχολογους και παιρνω αγωγη και δεν μου δινουν το Ι5. Μου λεει 1' να τσεκαρω, παει μεσα και γυρναει και λεει δικιο εχει ο συναδελφος αλλα ηρεμησε, δε θα πας στρατο.

Δεν ειχα πολυκαταλαβει αν μου το λεει οντως αληθινα η για να φυγω, τελικα εφυγα καθησυχασμενος οτι μου το δωσανε και απλα κανανε ενα τελευταιο καψονι, αλλα απ την αλλη ο αρχικος ψυχιατρος ηταν φουλ καθετος οτι θα παω στρατο.

Τι πιστευετε οτι θα γινει τλκ;
Για όποιους διαβάσουν το post μην αγχωθουν τζάμπα αφορά ανάρτηση στο reddit του L_Constantinos r/greececirclejerk σας παραθέτω το post που έκανε και αφορά ανάρτηση που πραγματοποιήθηκε πριν 5 χρόνια copy paste:
Μου απέρριψαν το Ι5
Μου απέρριψαν το Ι5 (απαλλαγή από στρατιωτικές υποχρεώσεις για ψυχολογικούς λόγους)

Έχω χεστεί πάνω μου.

Δώστε μου τα φώτα σας, πήγα για 3η φορα στην επιτροπή απαλλαγών για ψυχολογικούς λόγους Ι5, οπότε και για μόνιμη απαλλαγή.

Μαζεύω χαρτιά από ψυχολόγους/ψυχιάτρους που έχω πάει τα τελευταία 10 χρόνια (από το 2014) και δηλώνω ότι έχω κατάθλιψη και αυτοκτονικές τάσεις. Επίσης ήμουν ανυπότακτος εξωτερικού για 4 χρόνια όπου είχα φύγει εξωτερικό.

Ο στρατιωτικός ψυχίατρος κοίταξε τα χαρτιά μου με κοιτουσε σε φαση τι ψεμματα λες ρε αρχιδι; Και ειπε νταξει δε σε πιστευω θα πας στρατο να δουμε πως θα αντιδρασεις. Να παρεις ποσοστο απο ΚΕΠΑ αναπηριας, εμεις δε σε βγαζουμε Ι5. Με ρωτησε τι άλλα χάπια έχω πάρει του είπα μόνο παροξετίνη και ζαναξ έχουμε δοκιμάσει και δεν έχουν πιάσει. Προφανώς άρχισα να ωρύομαι και να κλαίω και να λεω οτι δεν ειναι δυνατον αυτο, έχω χαρτιά από το 2014 ότι πάω σε ψυχολόγους και ψυχιάτρους.

Εκεί σκάσαν κάποιοι securitάδες σε φάση πρέπει να αποχωρήσεις και όλοι κοιτούσαν αμήχανα και περίμεναν να φύγω ή να με μαζέψουν οι securitάδες. Τότε μπήκε ένας ψυχίατρος από άλλο δωμάτιο μέσα με στηθοσκόπιο και λέει τι έγινε εδώ; Με έβαλε σε ένα άλλο δωμάτιο και άρχισε να κοιτάει τα χαρτιά μου, λέει δεν υπάρχει λόγος να κλαίς και να φωνάζεις.

Πάει ξανά μέσα, ρωτάει τον άλλον ψυχίατρο και επιστρέφει μου λέει ντάξει ηρέμησε, απόλυτο δίκιο έχει ο συνάδελφος αλλά μην ανησυχείς ηρέμησε, δε θα πας στρατό. Οπότε και έφυγα, σουρεάλ καταστάσεις γενικά, η ερώτηση μου είναι η εξής:

Θα πάω στρατό τελικά κανονικά; Γιατί αυτό μου είπε ο 1ος ψυχίατρος.

Ή είναι ένα τελευταίο καψόνι, ήθελαν να κλαφτώ και μου δώσανε απαλλαγή όπως μου είπε ο 2ος ψυχίατρος;

Γενικά μου λέγανε ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να μου πουν την απόφαση και σε 1 μήνα θα μάθω από την στρατολογία.
_______________________________________________________

Για τους ανθρώπους που περνάτε επιτροπή απαλλαγών το παραπάνω σίγουρα δεν πραγματοποιήθηκε το 2023.
Oliver
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 3:31 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Oliver »

ben1theuser έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 5:35 pm Να πω και εγω την κακιστη εμπειρία μου:
Πηγα σήμερα στην επιτροπή απαλλαγών στο 401, Κατεχάκη.

Με εξετασε ο ψυχιατρος, εχω αγχωδη διαταραχη απο το 2014, και το 2015 επαιρνα και 1 φαρμακο γ αυτο. Κρατησα ολα τα χαρτια απο ψυχολογους απο το 2014 και πηρα 3 χαρτια απο ψυχολογους και ψυχιατρους στο ενδιαμεσο, οποτε πηρα 2 αναβολες για αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη και αυτη ηταν η τελικη απαλλαγη.

Με κοιτουσε απ την αρχη με μισο ματι και μου λεει αλλα φαρμακα τι πηρες; Λεω δοκιμασαμε και ζαναξ αλλα με 1 φαρμακο δοκιμαζαμε ανεβοκατεβαζαμε τη δοση. Και μου απανταει καλα 9 χρονια και δεν εχει φτιαξει η κατασταση σου με αγχωδη διαταραχη και καταθλιψη; Θα σε στειλω στο στρατοπεδο να δουμε τι θα κανεις. Του λεω αληθεια τωρα; Εχω χαρτια 9 χρονια που παω σε ψυχολογους, δεν μπορω να παω στρατο. Αρχισα να φωναζω και σχεδον ηρθαν να με μαζεψουν οι στρατιωτικοι που ηταν εκει περα. Λεω δεν εχω καταλαβει αν θα μπω στρατοπεδο η οχι, μου λεει δεν ειμαι υποχρεωμενος να σου πω.

Τελικα με τις φωνες εμφανιστηκε ενας αλλος ψυχιατρος (μαλλον ανωτερος), με πηρε στο μεσα δωματιο μου λεει ηρεμησε δεν ειναι εδω να φωναζεις και να κανεις χαμο. Του λεω δεν μπορω να παω στρατο εχω 9 χρονια ψυχιατρους και ψυχολογους και παιρνω αγωγη και δεν μου δινουν το Ι5. Μου λεει 1' να τσεκαρω, παει μεσα και γυρναει και λεει δικιο εχει ο συναδελφος αλλα ηρεμησε, δε θα πας στρατο.

Δεν ειχα πολυκαταλαβει αν μου το λεει οντως αληθινα η για να φυγω, τελικα εφυγα καθησυχασμενος οτι μου το δωσανε και απλα κανανε ενα τελευταιο καψονι, αλλα απ την αλλη ο αρχικος ψυχιατρος ηταν φουλ καθετος οτι θα παω στρατο.

Τι πιστευετε οτι θα γινει τλκ;
Είναι τακτική της ομάδας r/greececirclejerk να κοροϊδεύουν την κατηγορία ανθρώπων Ι5.
ben1theuser
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2023 5:28 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ben1theuser »

Oliver έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 6:05 pm Επίσης αυτό που με κάνει καχύποπτο στην ιστορία σου είναι πως συνήθως είναι περισσότερα άτομα εντός επιτροπής και δεν είναι απαραίτητα ψυχίατρος, αλλά μπορεί να είναι και παθολόγος.

Ψυχίατρος σε εξετάζει πριν την επιτροπή και βγαίνει παραπεμπτικό.

Μήπως τρολλαρεις

Γιατί μπορεί να το διαβάσουν άτομα που περνάνε αυτή την διαδικασία και να αγχώνονται περισσότερο.

Διευκρίνισε ακριβώς τι έγγραφα είχες.
Γιατί να τρολλαρω ρε παιδιά; Έγραφε ότι παίρνω αγωγή δε θέλω να πω το φάρμακο αλλά ενα αντικαταθλιπτικό 20mg. Με ρώτησε αν έχω δοκιμάσει και άλλα και μετά που του είπα όχι άρχισε να μου τη λέει οτι 9 χρόνια δεν έχω δοκιμάσει άλλη αγωγή και ότι λέω ψέματα. Γιατί λένε όλοι ότι τρολλαρω δεν έχω καταλάβει. Στείλτε μου πμ να δείτε ότι λέω αλήθεια. Το γράφω ακριβώς για να βοηθήσω τούς επόμενους.

Στην επιτροπή στο 401 ήταν σήμερα μια στρατιωτική ψυχίατρος/ψυχολόγος και ο ψυχίατρος που έτυχα εγώ

Να έχετε πειστική ιστορία γτ αυτό που κατάλαβα είναι ότι μπορεί να είναι και καψονι, αλλά αν δεν είναι θα πάω στρατόπεδο.
ben1theuser
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2023 5:28 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ben1theuser »

Oliver έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 6:18 pm
Είναι τακτική της ομάδας r/greececirclejerk να κοροϊδεύουν την κατηγορία ανθρώπων Ι5.
Φίλε μου δεν είμαι τρολλ, το έπαθα σήμερα 24 Μαρτίου στο 401 Κατεχάκη.
ben1theuser
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2023 5:28 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ben1theuser »

Oliver έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 6:16 pm Για όποιους διαβάσουν το post μην αγχωθουν τζάμπα αφορά ανάρτηση στο reddit του L_Constantinos r/greececirclejerk σας παραθέτω το post που έκανε και αφορά ανάρτηση που πραγματοποιήθηκε πριν 5 χρόνια copy paste:
Μου απέρριψαν το Ι5
Μου απέρριψαν το Ι5 (απαλλαγή από στρατιωτικές υποχρεώσεις για ψυχολογικούς λόγους)

Έχω χεστεί πάνω μου.

Δώστε μου τα φώτα σας, πήγα για 3η φορα στην επιτροπή απαλλαγών για ψυχολογικούς λόγους Ι5, οπότε και για μόνιμη απαλλαγή.

Μαζεύω χαρτιά από ψυχολόγους/ψυχιάτρους που έχω πάει τα τελευταία 10 χρόνια (από το 2014) και δηλώνω ότι έχω κατάθλιψη και αυτοκτονικές τάσεις. Επίσης ήμουν ανυπότακτος εξωτερικού για 4 χρόνια όπου είχα φύγει εξωτερικό.

Ο στρατιωτικός ψυχίατρος κοίταξε τα χαρτιά μου με κοιτουσε σε φαση τι ψεμματα λες ρε αρχιδι; Και ειπε νταξει δε σε πιστευω θα πας στρατο να δουμε πως θα αντιδρασεις. Να παρεις ποσοστο απο ΚΕΠΑ αναπηριας, εμεις δε σε βγαζουμε Ι5. Με ρωτησε τι άλλα χάπια έχω πάρει του είπα μόνο παροξετίνη και ζαναξ έχουμε δοκιμάσει και δεν έχουν πιάσει. Προφανώς άρχισα να ωρύομαι και να κλαίω και να λεω οτι δεν ειναι δυνατον αυτο, έχω χαρτιά από το 2014 ότι πάω σε ψυχολόγους και ψυχιάτρους.

Εκεί σκάσαν κάποιοι securitάδες σε φάση πρέπει να αποχωρήσεις και όλοι κοιτούσαν αμήχανα και περίμεναν να φύγω ή να με μαζέψουν οι securitάδες. Τότε μπήκε ένας ψυχίατρος από άλλο δωμάτιο μέσα με στηθοσκόπιο και λέει τι έγινε εδώ; Με έβαλε σε ένα άλλο δωμάτιο και άρχισε να κοιτάει τα χαρτιά μου, λέει δεν υπάρχει λόγος να κλαίς και να φωνάζεις.

Πάει ξανά μέσα, ρωτάει τον άλλον ψυχίατρο και επιστρέφει μου λέει ντάξει ηρέμησε, απόλυτο δίκιο έχει ο συνάδελφος αλλά μην ανησυχείς ηρέμησε, δε θα πας στρατό. Οπότε και έφυγα, σουρεάλ καταστάσεις γενικά, η ερώτηση μου είναι η εξής:

Θα πάω στρατό τελικά κανονικά; Γιατί αυτό μου είπε ο 1ος ψυχίατρος.

Ή είναι ένα τελευταίο καψόνι, ήθελαν να κλαφτώ και μου δώσανε απαλλαγή όπως μου είπε ο 2ος ψυχίατρος;

Γενικά μου λέγανε ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να μου πουν την απόφαση και σε 1 μήνα θα μάθω από την στρατολογία.
_______________________________________________________

Για τους ανθρώπους που περνάτε επιτροπή απαλλαγών το παραπάνω σίγουρα δεν πραγματοποιήθηκε το 2023.
Εχμ, το ποστ στο ρεντιτ το έκανα εγω και το έσβησα γτ μπορούν να ταυτοποιηθουν στοιχεία. Το κάνανε ρηποστ στο /r/greececirclejerk μάλλον για να τρολλαρουν από κατω. Το περιστατικό συνέβη το 2023 και μάλλον θα μ δώσουν Ι5 απ'οτι κατάλαβα γιατί ο τελευταίος ψυχίατρος μου είπε δε θα πας αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος.

Μην παραπληροφορειτε τον κόσμο λέγοντας ότι είμαι τρολλ χωρίς καν να ξέρετε τπτ, λαγωνικα απ τα λιντλ.
Oliver
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 3:31 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Oliver »

Σου ζητώ συγγνώμη σε αυτή την περίπτωση καθώς δεν πίστευα ότι θα μπορούσαν να σου φερθούν και έτσι.

Πιθανότατα σε πίεσαν λόγω του ότι δεν παίρνεις τώρα φαρμακευτική, αγωγή και δεν πας σε ψυχίατρο αλλά ψυχολόγο;

Ή είχες πρόσφατη γνωμάτευση με φαρμακευτική αγωγή;

Μην ανησυχείς Ι5 θα πάρεις!

Καλή λευτεριά!
ben1theuser
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2023 5:28 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ben1theuser »

Oliver έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 8:58 pm Σου ζητώ συγγνώμη σε αυτή την περίπτωση καθώς δεν πίστευα ότι θα μπορούσαν να σου φερθούν και έτσι.

Πιθανότατα σε πίεσαν λόγω του ότι δεν παίρνεις τώρα φαρμακευτική, αγωγή και δεν πας σε ψυχίατρο αλλά ψυχολόγο;

Ή είχες πρόσφατη γνωμάτευση με φαρμακευτική αγωγή;

Μην ανησυχείς Ι5 θα πάρεις!

Καλή λευτεριά!
Παίρνω φαρμακευτική αγωγή και έχω χαρτί από ψυχίατρο σε δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα που την αναφέρει.
Panagiotis9595
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Μαρ 01, 2023 2:12 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Panagiotis9595 »

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση.
Μου ήρθε παραπεμπτικό για να κλείσω ραντεβού στο 424 έως τις 20 Απριλίου. Πήρα χθες τηλ για ραντεβού και μου έκλεισε στις 3 μαϊου του λέω έχω διορία ως τις 20-04 και μου λέει δεν υπάρχει θέμα.
Έχει τύχει σε κανέναν άλλον;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες