Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Peltastis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2022 7:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Peltastis »

Diasostis31 έγραψε: Πέμ Μαρ 09, 2023 1:01 pm
Peltastis έγραψε: Πέμ Μαρ 09, 2023 11:53 am Γνωρίζει κάποιος αν οι συνοδοί φέρουν κάποιο ειδικό διακριτικό;

https://www.allaboutarmy.gr/proion/poul ... da-skilon/
Το έχω δει αυτο αλλά γράφει ότι είναι της αστυνομίας. Στην ΠΑ ξέρω ότι έχουν διακριτικό, όπως και στην πυροσβεστική και την αστυνομία αλλά δεν γνψρίζω για τον ΣΞ. Μετά είναι και οι καινούριοι σκύλοι διάσωσης του ΜΧ, τί γίνεται εκεί;
Panagiwths234

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Panagiwths234 »

Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με τους Συνοδούς Σκύλων του ΥΓ. Οι μεταθέσεις τους περιορίζονται σε νοσοκομεία (όπως π.x.oι νοσηλευτές), και άρα σε 424,401 και ΚΙΧΝΕ, ή υπάρχουν και άλλες μεταθέσεις;
Edwwww

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Edwwww »

Υπάρχουν και άλλες, μονάδες υγειονομικού.
Giannaros25

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Giannaros25 »

Έχετε δηλώσει κανένας σύνοδος σκύλων υγ; Και πόσα πορεία αν επιτρέπεται; Ψάχνω καιρό άτομα με αυτήν την ειδικότητα και δεν βρίσκω κανέναν
litsa1997

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από litsa1997 »

Εγώ έχω δηλώσει για συνοδός... Έχω 401 μόρια εσύ;
Think

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Think »

Panagiwths234 έγραψε: Κυρ Νοέμ 12, 2023 11:26 am Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αναφορικά με τους Συνοδούς Σκύλων του ΥΓ. Οι μεταθέσεις τους περιορίζονται σε νοσοκομεία (όπως π.x.oι νοσηλευτές), και άρα σε 424,401 και ΚΙΧΝΕ, ή υπάρχουν και άλλες μεταθέσεις;
Σάμος Χίος Μυτιλήνη κτλ... Και μετά Θεσσαλονίκη Ξανθη Λάρισα απ' όσο ξέρω έχουν τελείως διαφορετικές μεταθέσεις
Stratioths

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Stratioths »

Μια ερώτηση εγώ που θέλω να κάνω αίτηση για χειριστείς σκύλων κλπ μετά την θητεία μου γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ;
Edwwww

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Edwwww »

Stratioths έγραψε: Τρί Νοέμ 28, 2023 5:37 pm Μια ερώτηση εγώ που θέλω να κάνω αίτηση για χειριστείς σκύλων κλπ μετά την θητεία μου γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ;
Θα πρέπει να βγει προκήρυξη εποπ και να ζητάει θέσεις για την συγκεκριμένη ειδικότητα και εννοείται να έχεις αρκετά μόρια να περάσεις τις ΠΚΕ.

Γενικά θέλει ψάξιμο, το φόρουμ παρέχει όλες τις σχετικές πληροφορίες.
Giannaros25

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Giannaros25 »

Edwwww έγραψε: Τρί Νοέμ 28, 2023 6:03 pm
Stratioths έγραψε: Τρί Νοέμ 28, 2023 5:37 pm Μια ερώτηση εγώ που θέλω να κάνω αίτηση για χειριστείς σκύλων κλπ μετά την θητεία μου γνωρίζει κάποιος την διαδικασία ;
Θα πρέπει να βγει προκήρυξη εποπ και να ζητάει θέσεις για την συγκεκριμένη ειδικότητα και εννοείται να έχεις αρκετά μόρια να περάσεις τις ΠΚΕ.

Γενικά θέλει ψάξιμο, το φόρουμ παρέχει όλες τις σχετικές πληροφορίες.
Έχει κάποια διαφορά ο χειριστής σκύλων από τον συνοδό; Και από ποτέ έχει να βγάλει για αυτήν την ειδικότητα;
Tery

Re: Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Tery »

Γνωρίζει κάποιος πόσο καιρό κρατάει η ειδικότητα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες