Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από Xanthos »

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση.. νασαι καλα.. οσο γιαυτην την προκυρηξη που λενε οτι θα βγει τι γνωμη εχεις θα βγει η οχι; η ειδικες δυναμεις θα εχουν προτεραιοτητα γνωριζεις; συγνωνη για τις πολλες ερωτησεις αλλα. εχω πληρης αγνοια..
mysterio
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 09, 2010 3:14 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από mysterio »

Xanthos έγραψε:Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. Νασαι καλα. Οσο γιαυτην την προκυρηξη που λενε οτι θα βγει τι γνωμη εχεις θα βγει η οχι; Η ειδικες δυναμεις θα εχουν προτεραιοτητα γνωριζεις; Συγνωνη για τις πολλες ερωτησεις αλλα. Εχω πληρης αγνοια.
Χωρίς να έχω κάποια προσωπική πληροφόρηση, θεωρώ αρκετά σίγουρο το ότι θα βγει, με βάση αυτά που ακούγονται και γράφονται! Όσον αφορά τις ειδικές δυνάμεις δε νομίζω να έχουν κάποια προτεραιότητα, εκτός εαν υπάρξουν κάποιες θέσεις μόνο για εκεί ή εαν υπάρξουν ξεχωριστές θέσεις για ειδικότητες που αποκτήθηκαν στις ένοπλες δυνάμεις (όπως και στις ειδικές δυνάμεις φυσικά) όπου σε αυτό αποκλείονται αυτόματα οι γυναίκες (το αναφέρω για λόγους ανταγωνισμού). Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μπεις και να διαβάσεις στο αντίστοιχο θέμα του φόρουμ που αφορά την αναμενόμενη προκήρυξη για Λιμενοφύλακες. Να είσαι καλά και καλή σου τύχη!
Κουράγιο παίδες... όλοι μαζί μπορούμε... και κάτι θα γίνει...
Δημήτρης

Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από Δημήτρης »

mysterio έγραψε:
Xanthos έγραψε:Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος... Αν πχ μπεις στη στολη λιμενοφυλακων η οποια ειναι 6 μηνες. Μεχρι να την τελειωσεις περνεις καποιο μισθο; Η κατι εστω για τα εξοδα;
Ναι όλοι οι δόκιμοι έχουν μια μισθοδοσία κατά τη διάρκεια της φοίτησης τους στη σχολή, η οποία για τους Λιμενοφύλακες ήταν γύρω στα 200 με 240 ευρώ αν θυμάμαι καλά από φίλους μου που ήταν εκεί. Εμάς στους Υπαξιωματικούς ήταν 103? μόνο! Μην ρωτήσεις το γιατί δεν γνωρίζω τον λόγο!


Καλησπέρα. Στην ιστοσελίδα διαβάζω για 2 χρόνια η σχολή των λιμενοφυλάκων και 4 των σημαιοφόρων. Εδώ λες για 6 μήνες; Τι ισχύει τελικά;

Ενδιαφέρομαι για την προκύρηξη εκτός πανελληνίων.

Ευχαριστώ.

Freddo_Espresso
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 17, 2017 2:17 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από Freddo_Espresso »

6-8 μήνες από προκήρυξη
"Όλοι θέλουν το καλό σου, αρκεί να μην είναι καλύτερο από το δικό τους."
Άβαταρ μέλους
evzon93
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 05, 2019 2:52 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από evzon93 »

Καλησπέρα παιδια, 1) Έχει κανεις ιδέα πότε σκοπεύουν να βγάλουν την λίστα με τα μόρια των δοκίμων Σημαιοφόρων του ΛΣ;

2) Ξέρει κανείς αν εμείς που μπαίνουμε με κάποιο πτυχίο και κάποιο μεταπτυχιακό αν αυτά πριμοδοτούνται με κάποιο έξτρα ποσό στην μηνιαία μισθοδοσία μας (έχω ακούσει κάτι για +100ευρώ/μήνα το πτυχίο και +50ευρώ/μήνα για κάθε μεταπτυχιακό) Όταν τελειώσουμε την εκπαίδευση των 15 μηνών.

3) Γνωρίζει κάποιος το ποσό που παίρνουν τον μήνα οι δόκιμοι Σημαιοφόροι κατά τη διάρκεια των 15 μηνών που είναι μέσα στη σχολή;

kostantinosv

Re: Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από kostantinosv »

Καλησπέρα ξέρει κανένας τι μισθό περνούν οι ΟΕΑ (ΚΕΑ) ;
AlexDi123

Re: Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από AlexDi123 »

Γεια σας, θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος πόσο είναι ο μισθός των μαθητών της σχολής δοκίμων Λιμενοφυλάκων γιατί σκέφτομαι να περάσω εκεί μέσω πανελληνίων.
Επισκέπτης

Re: Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το επίδομα εντός της σχολής, που πλέον βρίσκεται στις εγκαταστάσεις της ΣΜΥΝ, είναι 250 ευρώ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες