536 Μ/Κ ΤΠ - Καβησός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Σ.τ

536 Μ/Κ ΤΠ - Καβησός

Δημοσίευση από Σ.τ »

Ήμουν κ εγώ στην μεταφορά του στρατοπέδου τ 2010 δεν αφήσαμε ούτε βελόνα στο παρεούλα... αλλά ήταν καλά τότε κ στην καβυσσο
v@ggelis

536 Μ/Κ ΤΠ - Καβησός

Δημοσίευση από v@ggelis »

Ξερει κανεις πως ειναι τωρα τα πραγματα στο 536;
bhj

536 Μ/Κ ΤΠ - Καβησός

Δημοσίευση από bhj »

Απο τα στελέχη ολοι πολύ συννενοησημοι αλλά οι περισσότεροι θελουν να φύγουν απο εκεί λόγω διοικητών και δύσκολη αποστολή μονάδας.

Για τους φαντάρους οι εγκαταστάσεις ειναι πολυ καλές (πληντηριο, στεγνωτηριο,24ωρες ζεστό νερο για μπάνιο με 6 ντουζιέρες μεσα στο κτήριο. Υπηρεσίες 15-17 το μήνα, αρκετές αγγαρειές και οι τιμητικές ειναι άγνωστη λέξη. Για 3 μηνες παλεύεται η κατάσταση αλλά μετα περιμένεις πως και πως τη μετάθεση για να ηρεμήσεις απο τις υπηρεσίες.

Εάν υπήρχε περισσότερο προσωπικό για να μοιραστούν καλύτερα οι υπηρεσίες και οι αγγαρείες θα σκεφτόμουν πολυ σοβαρά και το αμεταθετο.

Dysm

536 Μ/Κ ΤΠ - Καβησός

Δημοσίευση από Dysm »

Αυτο για τη δυσκολοτητα της αποστολής πού λες ισχύει. Αν δεις το συγκεκριμένο τάγμα αναλαμβάνει και πολλές ασκήσεις οπως πλωτά παρμενιων κα σε σχέση με τα υπόλοιπα τάγματα της μεραρχιας. Αν τα στελέχη είναι καλα αυτο είναι θετικό άλλα παίζει μεγάλο ρόλο ο διοικητης
Alexpolis

536 Μ/Κ ΤΠ - Καβησός

Δημοσίευση από Alexpolis »

Σε καλύτερες εγκαταστάσεις απο το 535 άλλα για τις απαιτήσεις του δεν εχει μεγάλο αριθμό στρατιωτων
Vaggelis30
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Φεβ 06, 2023 5:31 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Καβησος 536 Μ/Κ ΤΠ

Δημοσίευση από Vaggelis30 »

Καλησπέρα σε όλους
Βγήκε η μετάθεση μου για καβησο Έβρου.
Το φύλο πορείας απλά γράφει καβησος και τον κωδικό 536.
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως πάμε από Θεσσαλονίκη στην καβησο; Ευχαριστώ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες