Τάγμα ΓΕΣ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ψαρακι

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Ψαρακι »

Καλησπέρα γνωρίζουμε πως είναι η κατάσταση για τους γιατρούς στο τάγμα γες;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Μιας που πλεον ανήκω στο Τ/ΓΕΣ θα πω δυο πράγματα για να μη πελαγώνετε όσοι έρχεστε. Βασικά το οτι ήρθατε Τάγμα δε σημαίνει τίποτα απο μόνο του γιατί μπορεί να είστε γραφείς, να είστε οδηγοί ή να κάνετε υπηρεσίες στο Τάγμα.

Γενικά δεν έχει καμία σχέση ούτε καν με χαλαρές μονάδες, θαλαμοφύλακες κάνουν με τα ακουστικά βιδωμένα στα αυτιά τους, η μόνη κακή υπηρεσία είναι να κάνετε περίπολο στην Αθήνα μέσα στο κατακαλόκαιρο. Στην πρωινή αναφορά πριν μια εβδομάδα ο διοικητής ανέλυε τα σωστά βήματα και προφυλάξεις για το μπάνιο στη θάλασσα, αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Μιας που το ρώτησε ένας παλαιότερα, αν ανήκετε Τ/ΓΕΣ και δεν είστε εντός του ΓΕΣ σε κάποια υπηρεσία (γραφείο, οδηγός κλπ), δε θα βλέπετε ανώτερους και ανώτατους αξιωματικούς παρά μόνο όταν πάτε να πάρετε κανα καφέ. Το τάγμα είναι στην ακρούλα του και τα υψηλόβαθμα στελέχη που υπηρετούν στο ΓΕΣ δεν έχουν παρε δώσε μαζί του.

Ανώνυμος

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Καλημέρα μάγκες επανατριζομαι στο τάγμα γες έχει κανείς καμιά ιδέα τι γίνεται εκεί;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Αφού επαναπατρίζεσαι θα έχεις λίγες μέρες οπότε κανα θαλαμοφυλίκι να σε βάλουν να κάνεις. Το πως θα τους πάει θα φανεί, παρουσιάστηκαν σήμερα πολλά άτομα αλλά πρώτα καλύπτουν τις ανάγκες σε γραφείς και οδηγούς και μετά όποιος ξεμείνει μένει Τάγμα.
Nikos7

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Nikos7 »

Καλησπερα ηρθε η μεταθρση μου για γεσ Εχουμε ιδεα σε τι φαση ειναι εκει τωρα; Ισχυει οτι δε Κοιμουνται μεσα; Γενικα αν μπορειτε δωστε μια εικονα

Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Armyforce »

Darth_Bane έγραψε:Μιας που πλεον ανήκω στο Τ/ΓΕΣ θα πω δυο πράγματα για να μη πελαγώνετε όσοι έρχεστε. Βασικά το οτι ήρθατε Τάγμα δε σημαίνει τίποτα απο μόνο του γιατί μπορεί να είστε γραφείς, να είστε οδηγοί ή να κάνετε υπηρεσίες στο Τάγμα.

Γενικά δεν έχει καμία σχέση ούτε καν με χαλαρές μονάδες, θαλαμοφύλακες κάνουν με τα ακουστικά βιδωμένα στα αυτιά τους, η μόνη κακή υπηρεσία είναι να κάνετε περίπολο στην Αθήνα μέσα στο κατακαλόκαιρο. Στην πρωινή αναφορά πριν μια εβδομάδα ο διοικητής ανέλυε τα σωστά βήματα και προφυλάξεις για το μπάνιο στη θάλασσα, αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Μιας που το ρώτησε ένας παλαιότερα, αν ανήκετε Τ/ΓΕΣ και δεν είστε εντός του ΓΕΣ σε κάποια υπηρεσία (γραφείο, οδηγός κλπ), δε θα βλέπετε ανώτερους και ανώτατους αξιωματικούς παρά μόνο όταν πάτε να πάρετε κανα καφέ. Το τάγμα είναι στην ακρούλα του και τα υψηλόβαθμα στελέχη που υπηρετούν στο ΓΕΣ δεν έχουν παρε δώσε μαζί του.



Πρέπει να είναι ο ορισμός του "ζωάρα".

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Armyforce έγραψε:
Darth_Bane έγραψε:Μιας που πλεον ανήκω στο Τ/ΓΕΣ θα πω δυο πράγματα για να μη πελαγώνετε όσοι έρχεστε. Βασικά το οτι ήρθατε Τάγμα δε σημαίνει τίποτα απο μόνο του γιατί μπορεί να είστε γραφείς, να είστε οδηγοί ή να κάνετε υπηρεσίες στο Τάγμα.

Γενικά δεν έχει καμία σχέση ούτε καν με χαλαρές μονάδες, θαλαμοφύλακες κάνουν με τα ακουστικά βιδωμένα στα αυτιά τους, η μόνη κακή υπηρεσία είναι να κάνετε περίπολο στην Αθήνα μέσα στο κατακαλόκαιρο. Στην πρωινή αναφορά πριν μια εβδομάδα ο διοικητής ανέλυε τα σωστά βήματα και προφυλάξεις για το μπάνιο στη θάλασσα, αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Μιας που το ρώτησε ένας παλαιότερα, αν ανήκετε Τ/ΓΕΣ και δεν είστε εντός του ΓΕΣ σε κάποια υπηρεσία (γραφείο, οδηγός κλπ), δε θα βλέπετε ανώτερους και ανώτατους αξιωματικούς παρά μόνο όταν πάτε να πάρετε κανα καφέ. Το τάγμα είναι στην ακρούλα του και τα υψηλόβαθμα στελέχη που υπηρετούν στο ΓΕΣ δεν έχουν παρε δώσε μαζί του.



Πρέπει να είναι ο ορισμός του "ζωάρα".



Μερικοι "γκαντέμηδες" κάνουν και ενοπλα που και που (όχι αν εχουν τοποθετηθεί στο επιτελείο) αλλά είναι γενικά τσίρκο. Επίσης υπάρχει ο αγραφος κανόνας πως υπηρεσίες στο Τ/ΓΕΣ κάνει όποιος ξεμένει και δε κάνει για γραφείο ή οδηγός. Συνήθως 1-1 τους πάει οσους κάνουν υπηρεσίες εκτός αν σκάσει κανα μπούγιο και πάει στο 1-3/4 προσωρινά. Δε κρατάει πολύ ομως γιατί πάντα τραβούν τα γραφεία κοσμο

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Darth_Bane την Σάβ Ιούλ 09, 2022 8:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dysmen

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Dysmen »

Είναι το κτίριο που βρίσκεται γωνία μεσογείων με βόρεια πύλη; Αν είναι αυτο τοτε μιλάμε για αραλίκι φαίνεται απο μακρια
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Dysmen έγραψε:Είναι το κτίριο που βρίσκεται γωνία μεσογείων με βόρεια πύλη; Αν είναι αυτο τοτε μιλάμε για αραλίκι φαίνεται απο μακρια


Οχι, το Τ/ΓΕΣ δε βλέπει Μεσογείων.

PT344

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από PT344 »

Όπως τα αναφέρεις ακούγονται καλά τα πράγματα εσύ γενικότερα θα την πρότεινες την μετάθεση τ/ΓΕΣ η υπάρχει κάποιος καλύτερος λόχος/τάγμα; Επίσης μια απλή μετάθεση στο τάγμα ΓΕΣ αρκεί για να την περάσεις μέλι η χρειάζεται να έχει και κάποιον γνωστό εκεί μέσα η γενικά ; Αλλιώς σε τρώνε φίδια;
ΜΤΠ

Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από ΜΤΠ »

Darth_Bane έγραψε:Μιας που πλεον ανήκω στο Τ/ΓΕΣ θα πω δυο πράγματα για να μη πελαγώνετε όσοι έρχεστε. Βασικά το οτι ήρθατε Τάγμα δε σημαίνει τίποτα απο μόνο του γιατί μπορεί να είστε γραφείς, να είστε οδηγοί ή να κάνετε υπηρεσίες στο Τάγμα.

Γενικά δεν έχει καμία σχέση ούτε καν με χαλαρές μονάδες, θαλαμοφύλακες κάνουν με τα ακουστικά βιδωμένα στα αυτιά τους, η μόνη κακή υπηρεσία είναι να κάνετε περίπολο στην Αθήνα μέσα στο κατακαλόκαιρο. Στην πρωινή αναφορά πριν μια εβδομάδα ο διοικητής ανέλυε τα σωστά βήματα και προφυλάξεις για το μπάνιο στη θάλασσα, αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Μιας που το ρώτησε ένας παλαιότερα, αν ανήκετε Τ/ΓΕΣ και δεν είστε εντός του ΓΕΣ σε κάποια υπηρεσία (γραφείο, οδηγός κλπ), δε θα βλέπετε ανώτερους και ανώτατους αξιωματικούς παρά μόνο όταν πάτε να πάρετε κανα καφέ. Το τάγμα είναι στην ακρούλα του και τα υψηλόβαθμα στελέχη που υπηρετούν στο ΓΕΣ δεν έχουν παρε δώσε μαζί του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων που απαντάς, από την εμπειρία σου, εσύ θα πρότεινες σε κάποιον το τ/ΓΕΣ ο οποίος δεν έχει κάποιον γνωστό εκεί μέσα ; Θέλω να πω θα σε φάνε τα φίδια με εξόδους μια στο τόσο αν δεν έχεις κάποιον εκεί ;

vaoll9999
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 6:47 am
Επικοινωνία:

Re: Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από vaoll9999 »

Ξέρουμε τίποτα για τον Λόχο μεταφορών;
Dimitris0999

Τάγμα γες υπηρεσίες

Δημοσίευση από Dimitris0999 »

Καλησπέρα σε όλους. Παίρνω μετάθεση στο τ ΓΕΣ και θα ήθελα να ξέρω πως πάνε οι υπηρεσίες εκεί καθώς λόγω προβλήματος υγείας των γονέων μου θα πρέπει να βοηθάω όσο γίνεται στο σπίτι. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Επισκέπτης

Re: Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ο λόχος μεταφορών και οδηγός πως είναι στο γες ;
TPD
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 04, 2023 1:18 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Τάγμα ΓΕΣ

Δημοσίευση από TPD »

Καλησπέρα σας! Έφυγα χτες αφού ορκίστηκα από τη μονάδα μου παραμεθόριο αφού με ενημέρωσαν ότι έχω πάρει μετάθεση για τάγμα ΓΕΣ! Δεν μου είπαν τίποτα παραπάνω μόνο ότι παρουσιάζομαι εκεί μετά την άδεια ορκομωσίας! Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει για το πως πρέπει να πάω εκεί με τι ενδυμασία με τι παρουσιαστικό και το τι θα κάνω εκεί αφού παρουσιαστώ ; Ευχαριστώ πολύ! Κάθε πληροφορία είναι σημαντική άπαξ και για την ώρα δεν έχω καμία
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες