35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Armyforce »

Μπορείς κανονικά να πας από ΚΕΕΔ στην Κύπρο ειδικές δυνάμεις από τη στιγμή που θα το δηλώσεις. Σχετικά με το τι κάνουν οι ειδικές δυνάμεις στην Κύπρο από θέμα εκπαίδευσης, θα σου πρότεινα να πάρεις το τελευταίο τεύχος του περιοδικού Δούρειος Ίππος που κυκλοφορεί και μπορείς να το βρεις στα περίπτερα και θα δεις μέσα ένα αφιέρωμα στην 31 ΜΚ της Εθνικής Φρουράς που λέει για την εκπαίδευση των κληρωτών σε ειδικές δυνάμεις στην Κύπρο. Είναι περίπου τα ίδια στην εκπαίδευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Armyforce την Τετ Αύγ 17, 2022 9:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fsasa

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Fsasa »

Christos_Zaf έγραψε:Καλησπέρα, σε έναν μήνα μπαίνω βασική εκπαίδευση στο ΚΕΕΔ στο Μεγάλο Πεύκο. Μπορώ από εκεί να δηλώσω για 35 ΜΚ; Επίσης, αν υπάρχει κάποιος που να έκανε εκεί τη θητεία του πρόσφατα, σε τι κατάσταση είναι το στρατόπεδο; Γίνεται καλή εκπαίδευση/ασκήσεις; Στελέχη κλπ πως είναι; Ευχαριστώ!
Άκυρη η ερώτηση για στα στελέχη φίλε, αν εσύ είσαι προβλεπόμενος δεν θα σου δημιουργήσει κανένας πρόβλημα ούτε στέλεχος ούτε και φαντάρος.
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Χαιρετώ όλα τα κομαντα να είστε σε εγρήγορση μάλλον στην γεννια μας θα σκάσει η βόμβα
Μιχαηλ

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Μιχαηλ »

Καλησπέρα σας θέλω να καταταχτω 35ΜΚ αλλά είμαι περασμένος παρότι δήλωσα ειδικές δυνάμεις στο βόρειο Αιγαίο και συγκεκριμένα είμαι από Ικαρία. Πώς μπορώ να πάω ειδικές?
Επισκέπτης

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Είμαι 381 ΣΤ ΕΣΣΟ και είμαι πεζοναύτης στο 521 τάγμα πεζοναυτών στον Βόλο και ξενέρωσα εδώ περίμενα πιο πολλά γίνεται να πάρω μετάθεση για 35ΜΚ ;
Asimakis

Re: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Asimakis »

Καλησπέρα στην ομάδα
Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος
Είναι να μπω στην εσσό του μαρτίου και είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις και Κύπρο και μου είχε βγάλει ότι θα παρουσιαστώ στο ΚΕΕΔ
Σήμερα βγήκε το ποτε παρουσιάζομαι και με έβγαλε ΥΕΑ όμως δεν έλεγε πουθενά ΕΛΔΥΚ
Και ρωτώ τώρα αυτό σημαίνει οτί μπορεί εν τέλει να μην με στείλουν Κύπρο;
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
Genouzos

Re: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Genouzos »

Μιχαηλ έγραψε: Τετ Οκτ 26, 2022 6:22 pm Καλησπέρα σας θέλω να καταταχτω 35ΜΚ αλλά είμαι περασμένος παρότι δήλωσα ειδικές δυνάμεις στο βόρειο Αιγαίο και συγκεκριμένα είμαι από Ικαρία. Πώς μπορώ να πάω ειδικές;
Έλα ρε από Ικαρια είμαι και εγώ και αύριο θα είμαι στην 35
Cyprus

Re: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Cyprus »

Που παίρνεις περισσότερα λεφτά και ποσά δόκιμος ειδικών δυνάμεων η στην μοίρα 35
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11198
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Re: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Nassos »

Εννοείται Δόκιμος. Στην ΕΛΔΥΚ ο μισθός είναι 273 Ευρώ για οπλίτες και 364,5 Ευρώ για Δεκανείς.
eldykarios355

Re: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από eldykarios355 »

Λίγα λόγια για τη 35. Καταρχήν ανήκει στην ΕΛΔΥΚ 3/1/ΔΕΜ, κρυφή θεωρητικά διοίκηση των ελληνικών δυνάμεων στη κύπρο χώρια απ την επίσημη ΕΛΔΥΚ που έχει μόνο τάγματα πεζικού. Το στρατόπεδο είναι έξω απ τη λάρνακα στη περιοχή του κόρνου (σταυροβουνι) και φιλοξενείται στις κυπριακές μοίρες 31-33μκ. Τώρα στην ουσία, για να μπεις χρειάζεται απλά να το δηλώσεις στο ΚΕΝ, και να περάσεις κάτι αστεία αγωνίσματα του στυλ 4 έλξεις- 20 κάμψεις και 1κμ τρέξιμο σε 5’. Ακόμα κ αν δε βγάλεις ούτε μια έλξη θα σε επιλέξουν… Μετά την ορκομωσία πας ΘΗΒΑ, όπου σαπίζεις 15-20 μέρες μέχρι να βγουν εισιτήρια κ κάρτες πληρωμής κ έπειτα αναχωρείς για νήσο Κ. Τι ακολουθεί;4 μήνες καψώνι από κυρίαρχη εσσο σε επίπεδο εξευτελισμού, ανελέητο χώσιμο στις υπηρεσίες, ξύλο στα μπάνια, στο ξεκάρφωτο ακόμα κ στο λεωφορείο εξόδου. Από εκπαίδευση, λίγα πράγματα, πρωινό τρέξιμο κ ενδυνάμωση, πορείες με φόρτο και στρατιωτική εκπαίδευση με tavor κτλ μόνο αν είσαι τυχερός και δε σε χώσουν υπηρεσία. Τσίμπημα βραδινών υπηρεσιών παλιών είναι must. Η θητεία γινεται ωραια στη μοιρα, όταν γίνεις πια κυρίαρχη εσσο, και δε τσιμπάς τίποτα απλά χώνεις κ καψωναρεις τους νέους κάνοντας τα ίδια κ χειρότερα από αυτά που υπέστην 4 μήνες από παλιότερους και έτσι ένας φαύλος κύκλος διαιωνίζεται. Ταρζάν… θα σε στέλνουν κάτι χαμηλόβαθμοι υπαξ γτ ένας έκανε μια μαλακια όταν κ όποτε τους καυλωσει.
Θετικά:273ε το μήνα και πολλά μόρια για σώματα ασφαλείας.
salonikios33333

Re: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από salonikios33333 »

Μπαίνω με τη Γ ΕΣΣΟ το Μαϊο. Παρουσιαζομαι Θηβα και το χαρτι γραφει ΕΛΔΥΚ. Θα μπορω απο εκει να παω 35ΜΚ?
Giannhs

Re: 35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Giannhs »

Καλησπέρα μάγκες, πολλά παιδιά καταταγήκαμε με τη Δ εσσο και είχαμε σήμα για ΕΛΔΥΚ, δώσαμε κανονικά αθλήματα για εδ τα περάσαμε και αν και δηλώσαμε μονάδες στην Ελλάδα μας στέλνουν Κύπρο και όχι στην 35. Υπάρχει δυνατότητα αφού πάμε Κύπρο να πάμε κάπως 35;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες