Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

Για υλικού πολέμου φίλε... Δεν ρίχνω πουθενά τις ευθύνες το θέμα μου είναι αν κατάλαβες καλά ότι θα έπρεπε να δώσουν προτεραιότητα σε αυτούς που είναι ήδη μέσα στο στράτευμα και μετά τους υπόλοιπους όπως θα κάνουν τώρα στην πυροσβεστική με τους εποχιακούς πρώτα και μετά με τους απλούς πολίτες
GreenDragon99

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Γνωρίζει κάποιος που κυμαίνονται οι βάσεις στις για τις εξής ειδικότητες ειδικών δυνάμεων. Ειδικών αποστολών και ελεύθερων σκοπευτών?
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Όσοι δεν κάναμε λάβαμε μέρος στην προκήρυξη του 2022 δεν μπορούμε να δούμε κάπου τον πίνακα με επιλαχόντες να έχουμε μια εικόνα για τα μόρια; Με ενδιαφέρει για β. Φαρμακείου αν έχει κάποιος μια εικόνα!:)
edwww

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από edwww »

Giannaros έγραψε: Τετ Ιαν 11, 2023 10:27 pm Για υλικού πολέμου φίλε... Δεν ρίχνω πουθενά τις ευθύνες το θέμα μου είναι αν κατάλαβες καλά ότι θα έπρεπε να δώσουν προτεραιότητα σε αυτούς που είναι ήδη μέσα στο στράτευμα και μετά τους υπόλοιπους όπως θα κάνουν τώρα στην πυροσβεστική με τους εποχιακούς πρώτα και μετά με τους απλούς πολίτες
Οι εποχικοί δεν δουλεύουν όλο τον χρόνο και δεν τους εγγυάται κανείς αν θα μονιμοποιηθούν και σου δίνουν προτεραιότητα επειδή λαμβάνεις μόρια προϋπηρεσίας, αν τώρα τα μόρια που συγκεντρώνεις δεν σου φτάνουν αυτό είναι άλλο θέμα.

Στην τελική γνώριζες εξαρχής γιατί μπαίνεις ως ΟΒΑ.
Maria15

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Maria15 »

Vivian869 έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 3:43 pm Όσοι δεν κάναμε λάβαμε μέρος στην προκήρυξη του 2022 δεν μπορούμε να δούμε κάπου τον πίνακα με επιλαχόντες να έχουμε μια εικόνα για τα μόρια; Με ενδιαφέρει για β. Φαρμακείου αν έχει κάποιος μια εικόνα!:)

Σ. Ξ οι επιτυχοντες μπηκαν με 700, και 670 μορια και ναυτικο με 600,570 και 540... Αλλα συνηθως δεν παιρνουν πολλα ατομα στην ειδικοτητα κι αντοιστοιχα δεν παραιτουνται ατομα ευκολα για να περασεις ως επιλαχουσα λογω ευκολιας της ειδικοτητας τωρα αν εχεις πολλα μορια το ρισκαρεις αν οχι επελεξε κατι αλλο καλυτερα
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Maria15 έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 5:16 pm
Vivian869 έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 3:43 pm
Όσοι δεν κάναμε λάβαμε μέρος στην προκήρυξη του 2022 δεν μπορούμε να δούμε κάπου τον πίνακα με επιλαχόντες να έχουμε μια εικόνα για τα μόρια; Με ενδιαφέρει για β. Φαρμακείου αν έχει κάποιος μια εικόνα!:)

Σ. Ξ οι επιτυχοντες μπηκαν με 700, και 670 μορια και ναυτικο με 600,570 και 540... Αλλα συνηθως δεν παιρνουν πολλα ατομα στην ειδικοτητα κι αντοιστοιχα δεν παραιτουνται ατομα ευκολα για να περασεις ως επιλαχουσα λογω ευκολιας της ειδικοτητας τωρα αν εχεις πολλα μορια το ρισκαρεις αν οχι επελεξε κατι αλλο καλυτερα
Έχω περίπου 900 μόρια με βάση τα περσινά κ με ενδιαφέρει μόνο η ειδικότητα αυτή καθώς εκεί εχω κ τα μόρια λόγω προϋπηρεσίας κ πτυχίου διαφορετικά δεν θα λάβω μέρος! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Maria15

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Maria15 »

900 μορια αγαπητη λιγο δυσκολο ουτε οβα δεν τα εχουν... Το πτυχιο ιεκ πιανει 300 μορια σε ολους ανεξαρτητως μορια απο προυπηρεσια ειναι εως 250 μορια οποτε μαλλον κατι δεν υπολογιζεις σωστα τσεκαρε το φιλικα παντα
Maria15

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Maria15 »

Και 250 μορια δινουν σε προυπηρεσια ανω των 12 μηνων δεν δινουν κατι παραπανω... Χωρις παρεξηγηση αλλα επανεξεταστε τα μορια σας γιατι πολλοι εκαναν λαθος υπολογισμο και μειναν εκτος λογω οτι η θεση που ενδιαφερεστε δινει 2 με 3 θεσεις το πολυ
TacticalNick

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από TacticalNick »

Οσοι θελήσετε να συμμετάσχετε στην προκήρυξη προσέξτε μην πέσετε στην παγίδα ως επιλαχών. Τα εξεταστικά κέντρα για ΠΚΕ δεν υπάρχουν σε κάθε περιφέρεια. Υπάρχει η περίπτωση να διανύσετε πολλές εκατοντάδες χιλιόμετρα για να εξεταστείτε στις αθλητικές και υγειονομικές δοκιμασίες. Η πάγια τακτική που ακολουθούν είναι να καλούν 4 φορές τον αριθμό των θέσεων που θέλουν. Πχ για μια ειδικοτητα με 20 θέσεις θα καλέσουν κοντά στα 80 άτομα επιλαχόντες. Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι ακόμα και αν κάποιος περασει τις ΠΚΕ μπορεί να μείνει εκτός επειδή οι τύποι δεν δίνουν εικόνα των βάσεων. Επομένως επειδή συνήθως τα έξοδα θα είναι μεγάλα (βενζίνες, δωμάτιο ξενοδοχείου και διαμονη) όσοι έχετε τα μέσα προσπαθήστε να μάθετε όταν σας καλέσουν, την θέση που έχετε στην κατάταξη. Είναι πολύ σημαντικό. Δεν καλούνται πολλοι επιλαχόντες από την στιγμή που βγουν τα αποτελέσματα και πάρουν τα άτομα που θέλουν.
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

Να ρωτησω κατι
το φεκ που βγηκε απο οσο καταλαβα ηταν για τον στρατο ξηρας
ξερετε εαν και ποτε θα βγει για αεροπορια;
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Maria15 έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 7:36 pm Και 250 μορια δινουν σε προυπηρεσια ανω των 12 μηνων δεν δινουν κατι παραπανω... Χωρις παρεξηγηση αλλα επανεξεταστε τα μορια σας γιατι πολλοι εκαναν λαθος υπολογισμο και μειναν εκτος λογω οτι η θεση που ενδιαφερεστε δινει 2 με 3 θεσεις το πολυ
Έχω κ εντοπιότητα και πτυχίο αγγλικών δίπλωμα οδήγησης
Άβαταρ μέλους
svetlana
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2021 1:12 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από svetlana »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 10:51 pm
Maria15 έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 7:36 pm Και 250 μορια δινουν σε προυπηρεσια ανω των 12 μηνων δεν δινουν κατι παραπανω... Χωρις παρεξηγηση αλλα επανεξεταστε τα μορια σας γιατι πολλοι εκαναν λαθος υπολογισμο και μειναν εκτος λογω οτι η θεση που ενδιαφερεστε δινει 2 με 3 θεσεις το πολυ
Έχω κ εντοπιότητα και πτυχίο αγγλικών δίπλωμα οδήγησης
Μη κάνετε το λαθος να βάζετε ότι πτυχία έχετε, μόνο και μόνο για να συγκεντρώσετε μόρια, γιατί δεν μετράνε σε ειδικότητες που δεν απαιτουνται.
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

svetlana έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 11:35 pm
Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 10:51 pm
Maria15 έγραψε: Πέμ Ιαν 12, 2023 7:36 pm Και 250 μορια δινουν σε προυπηρεσια ανω των 12 μηνων δεν δινουν κατι παραπανω... Χωρις παρεξηγηση αλλα επανεξεταστε τα μορια σας γιατι πολλοι εκαναν λαθος υπολογισμο και μειναν εκτος λογω οτι η θεση που ενδιαφερεστε δινει 2 με 3 θεσεις το πολυ
Έχω κ εντοπιότητα και πτυχίο αγγλικών δίπλωμα οδήγησης
Μη κάνετε το λαθος να βάζετε ότι πτυχία έχετε, μόνο και μόνο για να συγκεντρώσετε μόρια, γιατί δεν μετράνε σε ειδικότητες που δεν απαιτουνται.
Αν αναφέρεσαι σε εμένα βάζω μόνο το πτυχίο ΙΕΚ που απαιτείται στην ειδικότητα μου! Προφανώς δεν δίνονται μόρια για οτιδήποτε πτυχίο έχεις.
Jasonxxxx

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Jasonxxxx »

Βοηθος φαρμακειου εδω με 1150 μορια κι εχω επισης 2 γνωστους με πανω απο 1000 μορια, θα ανεβει ο ανταγωνισμος φετος
Marrr

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Marrr »

Με 437 μορια λετε να μην το σκεφτομαι καν για ειδικοτητες που θελουν μονο απολυτηριο?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης