Βάσεις - Μόρια Ειδ. Φρουρών (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
George512
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2022 12:01 pm

Βάσεις - Μόρια Ειδ. Φρουρών (2022)

Δημοσίευση από George512 »

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί είναι ένα θέμα πού με απασχολεί, εγώ κατά την διάρκεια τις στρατιωτικής μου θητείας ήμουνα αεροπορία στρατού, αλλά εδώ και ένα χρόνο είμαι ειδικές δυνάμεις ΟΒΑ αν βγει μια προκήρυξη για την αστυνομία που δίνει μόρια για ειδικές δυνάμεις εμένα θα μου τα δώσει τα μόρια τον ειδικών δυνάμεων;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Βάσεις - Μόρια Ειδ. Φρουρών (2022)

Δημοσίευση από D.Y.K »

George512 έγραψε: Παρ Νοέμ 25, 2022 12:06 pm Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί είναι ένα θέμα πού με απασχολεί, εγώ κατά την διάρκεια τις στρατιωτικής μου θητείας ήμουνα αεροπορία στρατού, αλλά εδώ και ένα χρόνο είμαι ειδικές δυνάμεις ΟΒΑ αν βγει μια προκήρυξη για την αστυνομία που δίνει μόρια για ειδικές δυνάμεις εμένα θα μου τα δώσει τα μόρια τον ειδικών δυνάμεων;
Εφόσον έχεις τουλάχιστον 9 μήνες υπηρεσίας στις ειδικές δυνάμεις, λαμβάνεις τα μόρια κανονικά.
George512
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2022 12:01 pm

Re: Βάσεις - Μόρια Ειδ. Φρουρών (2022)

Δημοσίευση από George512 »

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, απλά όταν πχ βγαίνει μια προκήρυξη αστυνόμιας αναγράφει ότι όσοι υπηρέτησαν σε θητεία η ως ΕΠΟΠ η ως επυ κτλπ, δεν γράφει σαν οβα, αλλά στην ουσία οβα είναι η συνέχεια του στρατιώτη είναι λίγες η περιπτώσεις που κάποιος από άλλο όπλο μπαίνει σαν οβα ειδικών δυνάμεων για αυτό και θεωρώ δεν το αναφέρει, θα είναι άδικο παντός να μην τα πάρω γιατί στη ουσία υπηρετώ έναν θεσμό περισσότερο από ότι ένας στρατιώτης
Andr1

Re: Βάσεις - Μόρια Ειδ. Φρουρών (2022)

Δημοσίευση από Andr1 »

OΙ ΕΠΟΠ που είναι εν ενεργεία μπαίνουν ως Ειδικοί Φρουροί και τους διαγράφουν μετά απο ΕΠΟΠ η πρέπει να έχoυν ήδη παραιτηθεί ώς ΕΠΟΠ για να μπορεί να πάει Ειδικός Φρουρός?
StrawDHat

Re: Βάσεις - Μόρια Ειδ. Φρουρών (2022)

Δημοσίευση από StrawDHat »

Γνωρίζει κανείς από ποιον βαθμό διπλώματος και πάνω αναγνωρίζεται το δίπλωμα της μοτοσυκλετας;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες