Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γινετε μεσα απο την στρατιωτικη θητεια μεσα απο καποιο τροπο να μινεις ως μονιμος, πχ υεα;
lefteris

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από lefteris »

Μαγγες ειμαι 18 ετων ειμαι ατομο με ειδικες αναγκες και θελω να μπω μονιμος στο στρατο βγαζω απολιτιριο λυκιου απο ΕΠΑΛ πλυοφορικαριος γινετε να μπω πεζικο σε γραφειο και νομιζω οτι λεγεται 5αετια ολλο το θεμα ετσι;παρακαλω οποιος μπορει ας μου απαντισει ευχαριστω

stavros

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από stavros »

lefteris έγραψε:Μαγγες ειμαι 18 ετων ειμαι ατομο με ειδικες αναγκες και θελω να μπω μονιμος στο στρατο βγαζω απολιτιριο λυκιου απο ΕΠΑΛ πλυοφορικαριος γινετε να μπω πεζικο σε γραφειο και νομιζω οτι λεγεται 5αετια ολλο το θεμα ετσι;παρακαλω οποιος μπορει ας μου απαντισει ευχαριστω



Δυστυχως αν εισαι ατομο με ειδικες αναγκες ή εστω αν εχεις μια μικρη αναπηρια δεν μπορεις να μπεις στον στρατο.
skyria_nos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 19, 2010 12:02 am
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από skyria_nos »

Εγω να κανω μια ερωτηση; ειμαι 310 Α ΕΣΣΟ εχω ακομα να τελειωσω την θητεια μου...
μπορω μετα να δηλωσω μονημοτητα; αν ΝΑΙ; σε θεση θα βρησκομαι; δηλαδη... πως θα ειμαι θα πληρονομαι θα ειμαι σαν ΕΠ. ΟΠ. Ή να περιμενω να βγει καποια προκυρηξη για ΕΠ. ΟΠ. Να χωθω εκει;Εικόνα ΒΟΗΘΕΙΑ!Εικόνα
ευστρατια

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από ευστρατια »

Πως μπορω να μπω μινιμη στο στρατο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

skyria_nos έγραψε:Εγω να κανω μια ερωτηση; ειμαι 310 Α ΕΣΣΟ εχω ακομα να τελειωσω την θητεια μου...
μπορω μετα να δηλωσω μονημοτητα; αν ΝΑΙ; σε θεση θα βρησκομαι; δηλαδη... πως θα ειμαι θα πληρονομαι θα ειμαι σαν ΕΠ. ΟΠ. Ή να περιμενω να βγει καποια προκυρηξη για ΕΠ. ΟΠ. Να χωθω εκει;Εικόνα ΒΟΗΘΕΙΑ!Εικόνα


Για να πληρώνεσαι σαν επ. Οπ θα πρέπει να βγει και η σχετική προκήρυξη αλλίως μπορείς να δηλώσεις και να μείνεις σαν ΟΒΑ σε περιοχές παραμεθωρίου με λιγότερα λεφτά
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τρί Ιούλ 06, 2010 11:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

ευστρατια έγραψε:Πως μπορω να μπω μινιμη στο στρατο;



Από πανελλήνιες και από προκηρύξεις για εποπ
Fsasas

Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από Fsasas »

Anonymous έγραψε: Σάβ Δεκ 12, 2009 12:27 am Παιδια θελω να ρωτησο Το εξης. Δεν εχο παει φανταρος θα παο σε λιγο καιρο. Μπορω να συνεχισο μετα τη θητεια μου στο στρατο σαν μονιμος εποπ η κατι αλλο. Εχο ακουση Οι φανταροι Κανουνε χαρτια μεσα στο στρατοπεδο αν θελουν να συνεχισουν εποπ ισχυει αυτο;
όχι, θα πρέπει να βγει προκηρυξη και να συγκεντρώσεις μόρια.
VasilisChristod
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2022 8:54 am
Επικοινωνία:

Re: Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από VasilisChristod »

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Άμα υπηρετώ την θητεία μου μπορώ να πάω στο διοικητή του στρατοπέδου καί νά τού πω ότι θέλω να γίνω μόνιμος?
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Πως μπαίνω μόνιμος στο στρατό;

Δημοσίευση από yandr »

Τώρα σοβαρά το ρωτάς αυτό;

Η απάντηση είναι ακριβώς από πάνω!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες