Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kagbsf

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Kagbsf »

Φιλαράκι πάνε που να ξέρουμε κσυ τι ***** έκανες δεν προσεχες. Πάνε ρωτά η στο 1ο γραφείο η στον Αλχια λόχου σου
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Απο οσο γνωρίζω εφόσον ο αριθμός των φυλακών που έχεις φάει δεν επηρεάζει την ημερομηνία που απολυεσαι απο τον στρατό τοτε οχι δεν σε επηρεάζει στην προκήρυξη.
Kagbsf

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Kagbsf »

Φιλαράκι πάνε που να ξέρουμε κσυ τι μαλκιες έκανες δεν προσεχες. Πάνε ρωτά η στο 1ο γραφείο η στον Αλχια λόχου σου
Giwrgosssssss

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Giwrgosssssss »

Φιλαράκι πρώτα από όλα όταν δεν ξέρεις περί τίνος πρόκειται καλό είναι μερικές φορές να κλείνεις το στόμα σου μπορείς να μ απαντησεις στην ερώτηση καλός δεν μπορείς μην επεκτείνεσαι περί του θέματος άμα δεν ξέρεις τι και πώς περιττό να σ πω ότι έχω απολυθεί από το φανταριλικι άιντε τα φιλιά μ και καλή επιτυχία σε όλα τα αλάνια
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Μάγκες ψυχραιμία όλοι εδώ για τον ίδιο σκοπό είμαστε και θα τα καταφέρουμε. Μια βδομάδα έμεινε και θα τα λέμε μεσα στο Πεύκο και στην Αυλώνα. Καλή επιτυχία σε όλους και όποιος ξέρει ή μάθει κατι για την ημερομηνία δημοσίευσης των αποτελεσμάτων και της κατάταξης ας μας πει.
maryk
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 17, 2019 3:12 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από maryk »

Στο email μου είπαν έως Δευτέρα θα βγουν. Τι λέτε; Θα τα έχουμε αύριο; Ξέρει κανένας κάτι?
Obasem

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Obasem »

Εχω το χαρτί από την στρατολογία μου το έστειλαν σε email... 13 του μήνα μπαίνω Αυλώνα και θέλουν μοριακό
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Ειλικρινά δεν πιστεύω τίποτα απο οσα λένε στα email. Ένας άλλος που είχε ρωτήσει την προηγούμενη βδομάδα του είχαν πει πως μέχρι τελη του μήνα (Νοεμβρίου) θα έχουν βγει και ακόμα περιμένουμε. Αυτοί μπορεί και την Παρασκευή να τα βγάλουν. Ελπίζω όντως μέχρι αύριο το βράδυ να τα έχουν βγάλει γιατί πολυ πρέπει να κανονίσουν τις δουλειές τους και να αγοράσουν ο, τι θεωρούν απαραίτητο αν δεν έχουν τίποτα.
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Καλημέρα μάγκες μόλις με πήραν τηλέφωνο απο στρατολογία για να μου πουν να μου στείλουν το email. Μέχρι το βράδυ λενε θα το έχουν στείλει. Τα λέμε στις 13 του μήνα στο Πεύκο παλικάρια.
Giwrgosssssss

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Giwrgosssssss »

Τι εννοείς ρε φίλε σε πήραν τηλέφωνο για να σου που να στείλουν το gmail πλάκα μας κάνετε στην επιβολή της φόρμας δεν τα δηλώσαμε αυτά τα ληξιαρχικά μας στοιχεία δεν υπάρχουν τι είναι αυτά
Panagiotisvrg

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Πρώτον χαλάρωσε φιλε, εγω απλα σου είπα τι έγινε. Το ίδιο έκαναν και σε άλλον τυπο την Παρασκευή το ανέφεραν νωρίτερα. Απλα με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν πως είμαι επιτυχών, μου είπαν θα μου στείλουν email με το χαρτί επανακαταταξης το οποίο θα πρέπει να εκτυπώσω και το οποίο θα αναγράφει οδηγίες πανω. Περα από αυτό μου είπαν κατάταξη στις 13 του μηνα και με ρώτησαν αν το email που είχα βάλει όταν δήλωσα στην προκήρυξη ισχύει ακομα.
Άβαταρ μέλους
lakis69
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 12:05 am
Τοποθεσία: Λοχιας
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από lakis69 »

Καλημερα και μένα με πήραν τηλ το πρωί κ μου στείλανε μαιλ. Στις 13 στο πευκο λοιπόν. Θέλει μοριακό
Καλή τύχη σε ολους
Εν καιρώ πολέμου ο νόμος σιωπά ΚΙΚΕΡΩΝ
maryk
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 17, 2019 3:12 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από maryk »

Δηλαδή δεν θα φανεί και στην πλατφόρμα που μπαίνουμε με τους κωδικούς taxis?
gepapage
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2022 11:41 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από gepapage »

Αναρτήθηκαν τα αποτελέσματα με κωδικούς taxis, είναι πλέον διαθέσιμα.
gepapage
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από yandr »

Οι υποψήφιοι Οπλίτες Βραχείας Ανακατάταξης (ΟΒΑ) Όπλων-Σωμάτων και Ειδικών Δυνάμεων, δύνανται να ενημερωθούν, μέσω του ova.army.gr για το αποτέλεσμα της αίτησής τους.

Οι Έφεδροι επιτυχόντες ΟΒΑ, Όπλων-Σωμάτων και Ειδικών Δυνάμεων θα επανακαταταχθούν από 12 μέχρι 13 Δεκεμβρίου 2022, στο ΚΕΤΘ και στο ΚΕΕΔ, αντίστοιχα. Θα ενημερωθούν από τις αρμόδιες Στρατολογικές Υπηρεσίες (ΣΥ), οι οποίες θα τους αποστείλουν Σημειώματα Επανακατάταξης, μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στο e-mail, που δήλωσαν κατά την υποβολή της αίτησής τους.

Επισημαίνονται για τους Εφέδρους επιτυχόντες ΟΒΑ τα παρακάτω:

α. Υποχρεούνται να προσκομίσουν, κατά την ημέρα της επανακατάταξής τους, αρνητικό αποτέλεσμα μοριακού ελέγχου ανίχνευσης (τεστ PCR) του κορωνοϊού COVID-19, το οποίο θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί εντός 72 ωρών, πριν από την ημέρα κατάταξής σας. Ο έλεγχος ανίχνευσης διενεργείται δωρεάν στα δημόσια νοσοκομεία, στα κέντρα υγείας, σε καθορισμένα περιφερειακά ιατρεία ή στα Στρατιωτικά Νοσοκομεία, με την επίδειξη του σημειώματος επανακατάταξης και του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας ή άλλου επίσημου ταυτοποιητικού στοιχείου, σύμφωνα με το Ν.4975/2022 (Α΄187).

β. Εφόσον, πριν την ημερομηνία επανακατάταξής τους, διαγνωσθούν ως θετικοί στη λοίμωξη COVID-19 και τεθούν σε υγειονομικό αποκλεισμό, οφείλουν να απευθυνθούν μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στο ΓΕΣ/Β4/2 (email επικοινωνίας:ova.katataxi@army.gr), προκειμένου να καθορισθεί εναλλακτική ημερομηνία κατάταξης.

γ. Αν για λόγους αντικειμενικής αδυναμίας αδυνατούν να καταταγούν την καθοριζομένη ημερομηνία, να παρουσιάζονται σε οποιαδήποτε Στρατιωτική ή Αστυνομική Αρχή και εφόσον διαπιστωθούν οι λόγοι της αντικειμενικής αδυναμίας, μπορούν να καταταγούν εντός 5 ημερών από την καθοριζόμενη ημερομηνία κατάταξής τους.

Οι Οπλίτες επιτυχόντες ΟΒΑ, Όπλων-Σωμάτων και Ειδικών Δυνάμεων, θα ενημερωθούν από τις Μονάδες που υπηρετούν και θα ανακαταταχθούν ως ΟΒΑ την ημερομηνία, που θα απολυθούν οριστικά από τις τάξεις των Ενόπλων Δυνάμεων.

Οι απορριπτέοι υποψήφιοι ΟΒΑ, Όπλων-Σωμάτων και Ειδικών Δυνάμεων, μπορούν να ενημερωθούν, με δική τους ευθύνη για το λόγο (ή τους λόγους) της απόρριψής τους, πατώντας εδώ.
Το θέμα αυτό κλειδώνεται και μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα 'Επιτυχόντες ΟΒΑ 2022' ή/και 'Αποτυχόντες ΟΒΑ 2022'
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες