Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Devilangel »

Οι τριτεκνοι θα κάνουν 9μηνο όπως Αεροπορία και Ναυτικο; Αν κάποιος τριτεκνος πάει παραμεθόριο Θα κάνει 8μηνο;
Asd

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Asd »

Καλησπέρα, έχουν χωρίσει οι γονείς μου και 2 αδέρφια.1 που έκανε η μάνα μου αφού χώρισε και άλλο 1 ο πατέρας μου χώρισε. Γνωρίζεται αν δικαιούμαι μειωμένη θητεία;
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Var »

Νομίζω θεωρείσαι τριτεκνος οπότε δικαιούσαι κανονικά μειωμένη θητεία
ChDer

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από ChDer »

Παιδιά καλησπέρα υπηρετώ στον στρατό εδώ κ 4 μηνες. Πριν λίγες ημέρες ο πατέρας μου πέρασε από επιτροπή προκειμένου να κριθεί ανίκανος για εργασία και πήγαν όλα καλά. Επίσης, είμαι τριτεκνος και ο μεγαλύτερος αδερφός. Ήθελα να ρωτήσω αν θα υπηρετήσω 9 μήνες ή 6 μήνες (μιας κ πληρώ δύο κριτήρια για το 9μηνο).

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Ιαν 17, 2022 4:01 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

ChDer έγραψε:Παιδιά καλησπέρα υπηρετώ στον στρατό εδώ κ 4 μηνες. Πριν λίγες ημέρες ο πατέρας μου πέρασε από επιτροπή προκειμένου να κριθεί ανίκανος για εργασία και πήγαν όλα καλά. Επίσης, είμαι τριτεκνος και ο μεγαλύτερος αδερφός. Ήθελα να ρωτήσω αν θα υπηρετήσω 9 μήνες ή 6 μήνες (μιας κ πληρώ δύο κριτήρια για το 9μηνο).

Δυστυχώς δεν συμψηφιζονται οι κατηγορίες μειωμένης θητείας...9μηνη θητεία και στις δύο περιπτώσεις.

Άβαταρ μέλους
ANGEL031
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2022 2:00 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από ANGEL031 »

ChDer έγραψε: Παιδιά καλησπέρα υπηρετώ στον στρατό εδώ κ 4 μηνες. Πριν λίγες ημέρες ο πατέρας μου πέρασε από επιτροπή προκειμένου να κριθεί ανίκανος για εργασία και πήγαν όλα καλά. Επίσης, είμαι τριτεκνος και ο μεγαλύτερος αδερφός. Ήθελα να ρωτήσω αν θα υπηρετήσω 9 μήνες ή 6 μήνες (μιας κ πληρώ δύο κριτήρια για το 9μηνο).

αν εισαι παραμεθοριο 8 μηνες, αν εισαι εσωτερικο 9 μηνες. Δεν συμψηφιζονται
Str vpv
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:41 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Str vpv »

ChDer έγραψε:Παιδιά καλησπέρα υπηρετώ στον στρατό εδώ κ 4 μηνες. Πριν λίγες ημέρες ο πατέρας μου πέρασε από επιτροπή προκειμένου να κριθεί ανίκανος για εργασία και πήγαν όλα καλά. Επίσης, είμαι τριτεκνος και ο μεγαλύτερος αδερφός. Ήθελα να ρωτήσω αν θα υπηρετήσω 9 μήνες ή 6 μήνες (μιας κ πληρώ δύο κριτήρια για το 9μηνο).



6μηνο θα έκανες αν είσαι πολυτεκνος και αυτό αμα υπηρετουσες παραμεθόριο

Άβαταρ μέλους
καρντάσης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Απρ 27, 2022 10:00 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από καρντάσης »

Str vpv έγραψε:6μηνο θα έκανες αν είσαι πολυτεκνος και αυτό αμα υπηρετουσες παραμεθόριο


εξαμηνο κανεις αν εχεις τις προυποθεσεις ειτε εισαι παραμεθοριο ειτε στο εσωτερικο

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Μάιος 02, 2022 3:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
vasiliszov24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 27, 2022 7:15 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από vasiliszov24 »

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση επειδή είμαι τριτεκνος θα υποβάλω την οικογενειακή κατάσταση στην στρατολογικά πειράζει που την έκδωσα στις 7-11, και επίσης ζητάει να συμπληρώσω την μονάδα που είμαι θα βάλω πχ. Εκεί που θα πάω τώρα 6ο ετεθ; Ευχαριστώ για την απάντηση!
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

Re: Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

Καλησπέρα σας

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσους μήνες θα κάνω την θητεία μου

Είμαστε τριτεκνοι είμαι ο 3ος στην σειρά και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει πόσους μήνες θα κάνω την θητεία μου

Τι ισχύει με τους 9 και 12 μήνες σε παραμεθόριο πιάνει και εμένα αυτό;
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

ΜΕΙΩΜΈΝΗ ΘΗΤΕΊΑ

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

Καλησπέρα σας

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσους μήνες θα κάνω την θητεία μου

Είμαστε τριτεκνοι είμαι ο 3ος στην σειρά και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει πόσους μήνες θα κάνω την θητεία μου

Τι ισχύει με τους 9 και 12 μήνες σε παραμεθόριο κλπ πιάνει και εμένα αυτό;

Δηλαδή αν κάνω Θεσσαλονίκη θητεία θα κάνω 9 η 12 μήνες;
Εφόσον είμαστε τριτεκνοι
Vasilis11
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2023 8:04 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Vasilis11 »

Για τριτεκνους ειναι 9 μηνες.
Και εγω με μειωμενη για 9 μηνες, υπαρχει προβλημα με αυτο για καταταξη σε ΣΕΠ;(Σωμα Ερευνας και Πληροφορικης)
Greg1900dz
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 22, 2023 3:21 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - διαζευγμένος πατέρας/ετεροθαλή αδέλφια

Δημοσίευση από Greg1900dz »

Καλησπέρα, υπηρετω απο το μαρτιο σε παραμεθόριο στρατοπεδο, οποτε υπολογιζα πως θα κανω 9μηνο. Ειμαι ο μεγαλυτερος απο τους 2 γιους χωρισμενης μητερας. Ο πατερας μου ξαναπαντρευτηκε και εκανε ενα κοριτσακι. Δεν θεωρουμαστε 3τεκνοι διοτι η αδερφη μου ειναι απο αλλη μητερα. Προσφατα μου ειπε καποιος οτι δικαιουμαι 8μηνο λογω του οτι στην οικογενειακή κατασταση του πατερα μου φαινονται 3 παιδια. Ισχυει κατι τετοιο; Γιατι μου το διέψευσαν στο κεντρο που παρουσιαστηκα οποτε δεν ασχοληθηκα παραπανω. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Re: Μειωμένη θητεία - διαζευγμένος πατέρας/ετεροθαλή αδέλφια

Δημοσίευση από Nassos »

Greg1900dz έγραψε: Πέμ Ιουν 22, 2023 3:29 pm Καλησπέρα, υπηρετω απο το μαρτιο σε παραμεθόριο στρατοπεδο, οποτε υπολογιζα πως θα κανω 9μηνο. Ειμαι ο μεγαλυτερος απο τους 2 γιους χωρισμενης μητερας. Ο πατερας μου ξαναπαντρευτηκε και εκανε ενα κοριτσακι. Δεν θεωρουμαστε 3τεκνοι διοτι η αδερφη μου ειναι απο αλλη μητερα. Προσφατα μου ειπε καποιος οτι δικαιουμαι 8μηνο λογω του οτι στην οικογενειακή κατασταση του πατερα μου φαινονται 3 παιδια. Ισχυει κατι τετοιο; Γιατι μου το διέψευσαν στο κεντρο που παρουσιαστηκα οποτε δεν ασχοληθηκα παραπανω. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Βάσει των όσων γνωρίζω, όχι δεν δικαιούσαι γιατί έχεις ετεροθαλή αδελφή. Αν ήταν αγόρι θα είχες το δικαίωμα μειωμένης θητείας.

Στείλε και e-mail στη Στρατολογική Υπηρεσία που ανήκεις για να στο επιβεβαιώσουν.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης