9 μήνη θητεία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terri
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 4:42 pm
Τοποθεσία: Σέρρες
Ενδιαφέροντα: Ποδόσφαιρο
Επάγγελμα: Διανομέας
Επικοινωνία:

9 μήνη θητεία

Δημοσίευση από Terri »

Καλησπέρα παιδια. Δημιούργησα το λογαριασμό στο forum για να σας πω το πρόβλημα μου. Παρουσιάστηκα στην Ε' Εσσό του 2022, δεν το είχα πάρει πολύ ζεστά, μιας και άφησα πίσω την δουλειά μου, τους δικούς μου και γενικά βγήκα απ' το πρόγραμμα μου, όπως οι περισσότεροι πιστεύω. Τα πράγματα κι η ψυχολογία μου "χειροτέρεψαν" καθώς μετά τα ΣΒΕΝ έμαθα πως είμαι 12 μήνος, καθώς είχα μπει με ψυχολογία 9 μήνου, και είχα κανονίσει πράγματα, υποχρεώσεις, και δουλειές (Σεζόν) όπως κάθε χρόνο. Το θέμα μου κι ο προβληματισμός μου είναι, έχω μια αδερφή, και τον μικρό μας τον οποίο τον υιοθετήσαμε του 2012,(επιμέλεια -δικαστική συμπαράσταση). Η στρατολογία μου απέρριψε την αίτηση, καθώς στο φίλο οικ. Κατάστασης, φαίνομαι μόνο εγώ και η αδερφή μου. Αν πληκτρολογήσουμε τα στοιχεία του μικρού, βγαίνουν τα αδέρφια του από τους φυσικούς γονείς του. Σε αυτή τη περίπτωση το αποδέχομαι το 12 μήνο, η προσπαθώ να το τρέξω μήπως βγάλω κάποια άκρη, με το δήμο - στρατολογία κλπ. Έχει βιώσει κανείς κάποια παρόμοια κατάσταση; Είτε προσωπική
, είτε κάποιος δικός του κλπ.
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων, να υπενθυμίσω τον μικρό τον έχουμε εμείς στο σπίτι, απ' του 2012, και η επιμέλεια του ανήκει στους γονείς μου.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης