Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Παύλος έγραψε:Παιδια καλησπέρα, μια ερώτηση. Θα μπω με την β' εσσου του μαρτιού, απλώς λόγω σχολής θα παρουσιάσω διπλωμάτικη, κάπου μέσα στον Μάρτη, υπάρχει περίπτωση να πάρω κάποια αναβολή στην κατάταξη μου π. Χ μια βδομάδα;
Η ΕΣΣΟ του Μαρτίου παρουσιάζεται 8-14 Μαρτίου.

Μπορεις να ζητησεις μέχρι 5 ημερες παραταση απο την ημερομηνια που αναγραφεται στο δελτιο Καταταξης ως αντικειμενικη αδυναμια προσελευσης. Δεν υπαρχει αναβολη μιας εβδομαδας. Υπαρχει ομως αναβολη καταταξης Για μια εσσο, για κοινωνικους λογους.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Τετ Φεβ 16, 2022 2:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Παύλος

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Παύλος »

Okay, και πως γίνεται αυτό; Μιλάω με το αντίστοιχο στρατόπεδο όταν μου έρθει το χαρτί κατάταξης;
Αυτές οι ημερομηνίες είναι στάνταρ, γιατί έψαχνα και γω και είχα βρεί μόνο τις περσινές...
Ευχαριστώ.
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Παύλος έγραψε:Okay, και πως γίνεται αυτό; Μιλάω με το αντίστοιχο στρατόπεδο όταν μου έρθει το χαρτί κατάταξης;
Αυτές οι ημερομηνίες είναι στάνταρ, γιατί έψαχνα και γω και είχα βρεί μόνο τις περσινές...
Ευχαριστώ.
Εάν εννοείς τις 5 ημέρες παράταση κατάταξης... Όταν σου έρθει το χαρτί πρέπει να πας αυτοπροσώπως στη στρατολογία με το δελτίο κατάταξης και να το ζητήσεις. Οι ημερομηνίες είναι στάνταρ

vasilis_94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 9:03 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από vasilis_94 »

Καλησπέρα,

κι εγώ Β ΕΣΣΟ 2022 ξηρά. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμη για πότε και που, σωστά;

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Νιόνιος
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2021 6:35 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Ενδιαφέροντα: Gaming
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Νιόνιος »

8 με 14 Μαρτίου είναι οι ημερομηνίες φίλε. Το πού θα το μάθουμε την επόμενη εβδομάδα μάλλον.
Πανουργιάς και Λαναράς για Υπουργός και Προθυπουργός!
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

vasilis_94 έγραψε:Καλησπέρα,

κι εγώ Β ΕΣΣΟ 2022 ξηρά. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμη για πότε και που, σωστά;

Ευχαριστώ

8-14 Μαρτίου είναι η κατάταξη

Το που ίσως και αύριο να ανακοινωθεί

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Παύλος έγραψε:Παιδια καλησπέρα, μια ερώτηση. Θα μπω με την β' εσσου του μαρτιού, απλώς λόγω σχολής θα παρουσιάσω διπλωμάτικη, κάπου μέσα στον Μάρτη, υπάρχει περίπτωση να πάρω κάποια αναβολή στην κατάταξη μου π. Χ μια βδομάδα;


Όχι, τι το περάσατε ρε παιδιά; Μάγκες δε μπορώ τώρα, να μπω σε καμία εβδομάδα;

Benpwn

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Benpwn »

Γεια σας παιδια, θα ηθελα να μαθω αν ξερετε, με αναβολη μεχρι 19 Μαρτιου 2022, μπαινω με Γ ΕΣΣΟ;(και ποτε ειναι περιπου; ) Δεν εχω λαβει σημειωμα καταταξης μεχρι στγιμης. Ευχαριστω
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Benpwn έγραψε:Γεια σας παιδια, θα ηθελα να μαθω αν ξερετε, με αναβολη μεχρι 19 Μαρτιου 2022, μπαινω με Γ ΕΣΣΟ;(και ποτε ειναι περιπου;) Δεν εχω λαβει σημειωμα καταταξης μεχρι στγιμης. Ευχαριστω


Εάν είσαι από αναβολή υγείας τότε θα μπεις 9-11 Μαϊου.

Δελτίο κατάταξης θα παραλάβεις μετά τις 20 Απριλίου

Giannis

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Giannis »

Καλησπέρα σε όλους,

Ήταν να παρουσιαστώ 10 Μαρτίου στην Μυτιλήνη αλλά βγήκε θετικό το PCR και μου έδωσαν 20 ημέρες παράταση από το φρουραρχείο. Πήρα την στρατολογία και με ενημέρωσαν όταν θα καταταχθώ από 31 Μαρτίου έως 10 Απριλίου εκτός ΕΣΣΟ.

Ξέρει κανένας τι παίζει με αυτό; Πως θα κάνω εκπαίδευση και ποτε θα ορκιστώ; Ημερολογιακά όταν θα μπαίνω εγώ θα είναι σε άδεια ορκομωσίας η σειρά μου.

Παίζει να χάσω την άδεια ορκομωσίας;

Επίσης αυτές τις 20 μέρες παίζει να τις κερδίσω κάπως ή κάνω όνειρα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον ξέρει να βοηθήσει.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Giannis έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Ήταν να παρουσιαστώ 10 Μαρτίου στην Μυτιλήνη αλλά βγήκε θετικό το PCR και μου έδωσαν 20 ημέρες παράταση από το φρουραρχείο. Πήρα την στρατολογία και με ενημέρωσαν όταν θα καταταχθώ από 31 Μαρτίου έως 10 Απριλίου εκτός ΕΣΣΟ.

Ξέρει κανένας τι παίζει με αυτό; Πως θα κάνω εκπαίδευση και ποτε θα ορκιστώ; Ημερολογιακά όταν θα μπαίνω εγώ θα είναι σε άδεια ορκομωσίας η σειρά μου.

Παίζει να χάσω την άδεια ορκομωσίας;

Επίσης αυτές τις 20 μέρες παίζει να τις κερδίσω κάπως ή κάνω όνειρα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον ξέρει να βοηθήσει.

Δηλαδή για θετικό pcr σου έδωσαν ουσιαστικά 30 ολόκληρες Ημέρες παράταση κατάταξης;

Είσαι σίγουρος; Μάλλον η συγκεκριμένη στρατολογική υπηρεσία είναι εκτός τόπου και χρόνου... Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι αρχίζεις να μετράς θητεία από τη μέρα της κατάταξης... Καμία μέρα δεν κερδίζεις...

NikolaosAndreas
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2022 11:58 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από NikolaosAndreas »

Καλησπερα παλικαρια.
  • μεσα σε αυτο το μηνα θα κανω διακοπη της αναβολης μου (σπουδες αει) και δω ερχεται η πρωτη απορια ποτε θα ερθει το χαρτι να παρουσιαστω εφοσων κανω διακοπη αυτο το μηνα.
  • πρωτου κανω αιτηση για την αναβολη μου μερικα χρονια πριν θυμαμαι μου αναγραφε οτι επρεπε να παρουσιαστω μεσολογγι και ειχα και κατι ΥΕΑ. αυτο θα παιξει καποιο ρολο ; γιατι εγω θα ηθελα να υπηρετησω την πατριδα ιδανικα στη κυπρο στη 35 μκ η δεν θα μπορεσω ;
ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο που θα μου αφιερωσεται ωστε να μου απαντησεται οποιοι μπορειτε.

nenos111
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 8:25 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από nenos111 »

NikolaosAndreas έγραψε:Καλησπερα παλικαρια.
  • μεσα σε αυτο το μηνα θα κανω διακοπη της αναβολης μου (σπουδες αει) και δω ερχεται η πρωτη απορια ποτε θα ερθει το χαρτι να παρουσιαστω εφοσων κανω διακοπη αυτο το μηνα.
  • πρωτου κανω αιτηση για την αναβολη μου μερικα χρονια πριν θυμαμαι μου αναγραφε οτι επρεπε να παρουσιαστω μεσολογγι και ειχα και κατι ΥΕΑ. Αυτο θα παιξει καποιο ρολο ; Γιατι εγω θα ηθελα να υπηρετησω την πατριδα ιδανικα στη κυπρο στη 35 μκ η δεν θα μπορεσω ;
ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο που θα μου αφιερωσεται ωστε να μου απαντησεται οποιοι μπορειτε.

Εάν κόψεις την αναβολή σου μέσα στον Ιούλιο, θα κληθεις για στράτευση με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου.

Το Μεσολόγγι ξεχνατο πλέον ως κέντρο κατατάξης... Θα σου δωθεί η ευκαιρία μέσω του army.gr/katataxi Να δηλώσεις επιθυμία υπηρετησης στην Κύπρο

Άβαταρ μέλους
Kuriakos21@
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2022 7:10 pm
Τοποθεσία: ΕΠΟΠ ΛΟΧΙΑΣ
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από Kuriakos21@ »

Καλησπέρα σε όλους επειδή το γνωρίζω αυτό ότι θέλετε να μάθετε και να τα κάνετε σωστά μπαίνετε με τους κωδικούς σας taxisnet στη stratologia.gr και εκεί λέει τα πάντα το χαρτί το οποίο θα πάτε να παρουσιαστούν όλοι εκεί το κατεβάζεις και λέει και πότε πρέπει ημερομηνίες σε άλλη επιλογή εκεί η αστυνομία δεν σας φέρνει το χαρτί εκτός αν δεν δώσατε διεύθυνση email και σας ψάχνουν από το στρατό τους ειδοποιούν και καλό είναι νωρίς να πάτε διότι έχει πρόστιμο αν δεν πάτε την συγκεκριμένη ημερομηνία κατάταξης σας στο κέντρο εκπαίδευσης που δηλώσατε και παραπάνω μήνες θητεία που δεν είναι κάτι κακό αυτό αλλά θα πληρώσεις και το πρόστιμο και για να σου μειώσουν τη θητεία αυτά γνωρίζω.
PS155

Πότε παρουσιάζομαι για θητεία;

Δημοσίευση από PS155 »

Με λήξη αναβολής στις 31 Δεκ.2022 (είχα κάνει θητεία για 10 μέρες και πήρα αναβολή για επαγγελματικούς λόγους), σε ποια ΕΣΣΟ θα με καλέσουν; Παίζει τον Ιανουάριο;

Χαρτί στέλνουν μετά τη λήξη της αναβολής φαντάζομαι έτσι;

Ευχαριστώ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης