Σωματική ικανότητα και εργασία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από BigSoldier »

Γειά σας. Θέλω να ρωτήσω τις επιπτώσεις που έχω αν ολοκληρώσω την θητεία σαν Ι4. Τι επιπτώσεις θα έχω στην αγορά εργασίας και αν θα μπορώ να μπω στο δημόσιο και στα σώματα ασφαλείας, συμμετέχωντας σε διαγωνισμούς. Ευχαριστώ.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Nassos »

Στον ιδιωτικό τομέα τους ενδιαφέρει να μην έχεις εκκρεμότητες με τη στρατιωτική θητεία.

Στο Δημόσιο μπορείς να δουλέψεις, πλην φυσικά των Σωμάτων Ασφαλείας.
Dansidim07

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Dansidim07 »

Καλησπέρα παιδιαΕίμαι και γω από τα άτομα που σκέφτομαι το ι5

Έχω παρουσιαστεί ήδη εδώ και 1 μήνα αλλά δε την παλεύω

Με ορθοστασία με υπηρεσίες με εκπαίδευση (σπεν)

Ρώτησα προσφατα και έμαθα ότι το ι5 δε σε επηρεάζει ούτε στο δίπλωμα γ κατηγορίας που με ενδιαφέρει εμένα λόγω του ότι έχω πτυχίο ΕΚΑΒ

ποιοι άλλοι έχουν τα ίδια θέματα ρε παιδιά;

Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Var »

I5 παθολογικο δεν επηρεάζει τόσο για δουλειά αλλά αν πάρεις ι5 ψυχολογικό φίλε θα είσαι δύσκολα και στα εκαβ και όπου και να πας δύσκολα να σε πάρουν
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Ξέρει κανείς αν με ι5 απαλλαγη έχεις πρόβλημα στη μετέπειτα πορεία σου στο εμπορικό ναυτικό;
Nick97

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Nick97 »

Θα πάρω απαλλαγη για ψυχολογικούς λόγους η ερώτηση μου είναι θα μπορώ να βγάλω δίπλωμα. Οδηγησης ; Επίσης θα μπορώ να βρω δουλειά γενικά δημοσιο και ιδιωτικο τομεα εκτός από σώματα ασφαλείας που ξέρω ότι δεν μπορώ να μπω αλλά δεν με. Ενδιαφερει κιόλας οποίος ξέρει να απαντήσει ας στείλει ευχαριστώ πολύ
Ηλίας

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Ηλίας »

Καλησπέρα Θέλω να πάρω απαλλαγή γιατί δεν μπορώ να το υποστηρίξω οικονομικα

Ξέρει κάποιος αν πάρω απαλλαγή αν θα μπορώ να δουλέψω σε εταιρίες και αν θα έχω πρόβλημα σαν επαγγελματίας δύτης;

Α

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Α »

Γειά σας θέλω να πάω σε κεκ για security Να βγάλω άδεια. Εχω κάνει τα χαρτιά κ πήγα κ σε γιατρό ψυχολόγο και όλα καλά είναι με βρήκε ότι είμαι μια χαρά γο γιατρός κ είμαι έτοιμος να γραφτώ. Απλα θέλω να ρωτήσω στο στρατό είχα βγει ι4 γ ψυχολογικά για να γλυτώσω σκοπιές κ πεζοπορίες. Κ ΘΕΛΩ να ρωτήσω τρ αν γραφτώ εφόσον έχω κ το χαρτί τρ ότι είμαι μια χαρά ψυχολογικά όταν περάσω με το καλό την πιστοποίηση κ πάω να εκδοθεί η άδεια στην αστυνομία υπάρχει περίπτωση να το δουν κ μην ου την δώσουν ενώ το χαρτί το τωρινό που έχω είναι όλα οκ. Ρωτάω γτ από την αστυνομία μου είπαν ότι θέλουν αυτά τα Δικαιολογητικά κ πήγα κ τα έκανα απλά φοβάμαι να μην το ψάξουν κ μου πουν εδώ λειε ι4 ψυχολογικό Ενώ το χαρτί το τωρινό είναι όλα οκ. Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποια επίπτωση?
Στρατιώτης

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Στρατιώτης »

Γεια σας, είμαι στο στρατό εδώ και τρεις μήνες, αλλά σκεύτομαι να φύγω λόγω ψυχολογικών θεμάτων. Γενικά βιώνω αρκετό άγχος και δεν μπορώ να ανταπεξέλθω. Το ι5 ψυχολογικών θεμάτων θα μου στερήσει εργασία; Θέλω να ακολουθήσω κάτι με υπολογηστές και μάρκετινγκ. Κάποιος να με βωηθήσει σας παρακαλώ.
fsafsa

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από fsafsa »

Στρατιώτης έγραψε:Γεια σας, είμαι στο στρατό εδώ και τρεις μήνες, αλλά σκεύτομαι να φύγω λόγω ψυχολογικών θεμάτων. Γενικά βιώνω αρκετό άγχος και δεν μπορώ να ανταπεξέλθω. Το ι5 ψυχολογικών θεμάτων θα μου στερήσει εργασία; Θέλω να ακολουθήσω κάτι με υπολογηστές και μάρκετινγκ. Κάποιος να με βωηθήσει σας παρακαλώ.


Όχι μόνο στα σώματα ασφαλείας και στις ένοπλες δυνάμεις δεν μπορείς να προσληφθείς.

Απλά θα πρέπει να υπολογίσεις πως μέχρι να πάρεις το Ι5 θα χρειαστούν 2,5 με 3 χρόνια.

Marius87

Re: Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Marius87 »

Καλησπέρα σας παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν με Ι5 μπορεί κάποιος να εργαστεί ως πολιτικό προσωπικό στη δικαστική ή δημοτική αστυνομία, ευχαριστώ πολυ
Drama105

Re: Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Drama105 »

Μόνο ως πολιτικό προσωπικό στην Δικαστική Αστυνομία μπορείς να προσληφθείς
Drama105

Re: Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Drama105 »

Όποιος έχει πάρει απαλλαγή από το στρατό όπου γράφει απλά ότι δεν έχεις κάνει τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις αλλά έχεις απαλλαγεί νόμιμα από αυτές από πού αποκλείεται; Από τον Στρατό μόνο; Από πού αλλού; Από την Δημοτική Αστυνομία; Από την Πυροσβεστική, το Λιμενικό; Στο υπόλοιπο Δημόσιο μπορείς να συμμετέχεις από όσο ξέρω κανονικά.
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από apricot99 »

Drama105 έγραψε: Κυρ Αύγ 06, 2023 5:11 pm Όποιος έχει πάρει απαλλαγή από το στρατό όπου γράφει απλά ότι δεν έχεις κάνει τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις αλλά έχεις απαλλαγεί νόμιμα από αυτές από πού αποκλείεται; Από τον Στρατό μόνο; Από πού αλλού; Από την Δημοτική Αστυνομία; Από την Πυροσβεστική, το Λιμενικό; Στο υπόλοιπο Δημόσιο μπορείς να συμμετέχεις από όσο ξέρω κανονικά.
Σώματα ασφαλείας δεν μπορείς δλδ. Στρατό, Λιμενικό, αστυνομία και πυροσβεστηκη. Τώρα σε όλα τα αλλά, δλδ εάν θες να πας στο υπουργείο Εξωτερικών σαν υπαλλήλος μπορείς κανονικότατα (το γράφει άλλωστε και ο κανονισμός για τους υπαλλήλους του κάθε υπουργείου κλπ.)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης