Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

jorz έγραψε:Μαλλον δν με κτλβες φιλε μ... Εννοω πως αν δν παω καθολου, ουτε καν πατησω το ποδι μ εκει, θα μπορεσω στο μελλον (μεχρι τα 27 πχ) αν υπαρξει αλλ προκυρηξη να κανω παλι τα χαρτια μ; Παρουσιαζομαστε στις 14 του απριλη...


Φυσικά και θα μπορέσεις να κάνεις τα χαρτιά σου σε άλλους διαγωνισμούς!
Ακόμη και άν πατήσεις το πόδι σου όπως λές και φύγεις ΠΡΙΝ την ορκομωσία ΠΑΛΙ έχεις το δικαίωμα να υποβάλλεις τα δικαιολογητικά σου για άλλους διαγωνισμούς!
Μια ερώτηση όμως : Γιατί έκανες τα χαρτιά σου σε ειδικότητα των Ειδικών Δυνάμεων;
Φιλικά πάντα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Τρί Μαρ 23, 2010 6:44 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
jorz
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί Δεκ 02, 2008 1:34 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από jorz »

Χαχαχαχαχα... Ευχαριστω αρχικα για την απαντηση, οσο για το ερωτημα ς φιλε μ ΔΥΚ... Εκανα τα χαρτια μ γενικως για ΕΠΟΠ, πριν παρουσιαστω στον στρατο! Και ειδα πως ειναι... Και ποσο μαλλον στους καταδρομεις, οπου και υπηρετησα! Για αυτο... Ελπιζω να ς ελυσα την απορια!:D
mhtsos

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mhtsos »

Καλησπερα Να κανω μια ερωτηση και εγω, ημουν εποπ πριν ενα χρονο εκανα τα χαρτια μου και παραιτηθηκα αλλα Με βγαλανε Ι 3 αλλα πριν 1 βδομαδα ξαναπερασα επιτροπη και με βγαλανε Ι-1 μπορω να κανω τα χαρτια μου σε Προκυρηξεις στα σωματα ασφαλειας (ειδικους φρουρους, λιμενοφυλακες, πυροσβεστικη... Ας απαντησει καποιος που γνωριζει... Ευχαριστω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Απο την στιγμή που στο γύρισαν σε Ι1 ναι μπορείς αλλά ΜΟΝΟ σε προκηρύξεις σωμάτων ασφαλείας. Σε προκηρύξεις που αφορούν ΕΠ. ΟΠ δυστυχώς δεν μπορείς (άν και δεν νομίζω να σε ενδιαφέρει πλέον).
mhtsos

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mhtsos »

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση Απλα στην στρατολογικη κατασταση γραφει οτι παλια ημουν Ι3 και μετα οτι εκανα επανεξεταση και το αλλαξα παλι σε Ι-1 μηπως θα υπαρξει προβλημα με αυτο; Οσο το αν θα ξαναεμπαινα εποπ οθτε με σφαιρες φιλε μου ;)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα αδερφέ. Τυπικό - γραφειοκρατικό είναι το θέμα τους απλά. Εκτός και άν είχες κάποια σοβαρή ασθένεια.
mhtsos

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mhtsos »

Δεν ειχα καμια ασθενεια φιλαρακι απλα για να φυγεις απο εποπ πριν την πενταετια επρεπε να βγεις αναγκαστικα Ι 3 η παραπανω...
mhtsos

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mhtsos »

Μηπως καποιο απο τα παιδια που εχει μπει ειδικος φρουρος ειχε το ιδιο προβλημα με μενα; Αν ναι Παρακαλω ας μου πει αν θα υπαρξει καποιο προβλημα και πςως θα γινει να καταθεσω και εγω τα χαρτια μου για ειδικος φρουρος...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

mhtsos έγραψε:Μηπως καποιο απο τα παιδια που εχει μπει ειδικος φρουρος ειχε το ιδιο προβλημα με μενα; Αν ναι Παρακαλω ας μου πει αν θα υπαρξει καποιο προβλημα και πςως θα γινει να καταθεσω και εγω τα χαρτια μου για ειδικος φρουρος...


μεγάλε δεν καταλαβαίνω γιατί ξανά ρωτάς το ίδιο πράγμα; Σου έγραψε ο ΔΥΚ ότι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα εκτός και αν έχεις παθήσεις που απαγορεύουν την εισαγωγή σου στα Σώματα ασφαλείας

τι εννοείς πως θα γίνει; Θα πρέπει πρώτα να βγει προκήρυξη που να ζητάει άτομα, για τους ειδικούς φρουρούς υπάρχει ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φίλος μου που ήταν ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό παραιτήθηκε και τώρα είναι Ειδικός Φρουρός. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο.
mhtsos

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mhtsos »

Ευχαριστω πολυ φιλε Εικόνα Πηγα σημερα στρατολογια και εμαθα ποια διαδικασια πρεπει να περασω...
ΜΙΧΑΛΗΣ

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Φιλε μου καλησπερα μηπως μπορεις να μου πεις την διαδικασια

ς'ευχαριστω εκ των προτερων.

andy123
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 01, 2022 1:11 pm
Επικοινωνία:

Επιστροφή ΕΠΟΠ στην υπηρεσία

Δημοσίευση από andy123 »

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν είναι δυνατόν να επιστρέψει ΕΠΟΠ στην υπηρεσία μετά απο παραίτηση λόγο σοβαρών οικογενειακών προβλημάτων. Η παραίτηση είχε γίνει δεκτή μετά τη συμπλήρωση 11 χρόνων υπηρεσίας.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες