Βάσεις εισαγωγής παραγωγικών σχολών (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αντωνης

Υποψήφιοι για ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από Αντωνης »

Δεν ξερω αν μπορειτε να μου απαντησετε εσεις, απλα ρωταω γιατι τα τηλεφωνα εξυπηρετησεις ειναι συνεχως απασχολημενα Στη δηλωση που κανουμε οτι ενδιαφερομαστε για τις στρατιωτικες οι φωτογραφιες πρεπει να ειναι ασπρομαυρες; Δευτερον μου ζητειται χαρτι οτι ειμαι πολυτεκνος, εχω το χαρτι αλλα ληγει στις 13 Μαρτιου υπαρχει περιπτωση να μου δημιουργηθει προβλημα ή να βαλω αυτο; Και τελος οι ιατρικες εξετασεις που πρεπει να κανουμε μεχρι ποια ημερομηνια ειναι και πρεπει να γινουν σε δημοσιο νοσοκομειο ή επιτρεπεται και σε ιδιωτη;

Ευχαριστω εκ των προτερων και παρακαλω πολυ να μου απαντησεις καποιος που ειναι σιγουρος

maria19
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2022 2:17 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από maria19 »

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος της κοινότητάς σας, συγγνώμη αν είναι άσχετη ερώτηση ή έχει απαντηθεί ήδη αλλά έχω μία απορία σχετικά με τις σχολές που δηλώσαμε στην αίτηση. Δίνω φέτος πανελλήνιες, δώσαμε ήδη τις ΠΚΕ όπως γνωρίζετε και έκανα το λάθος να δηλώσω πολύ λίγες σχολές στην αίτηση ΑΣΣΕΙ-ΑΣΣΥ. Η ερώτησή μου είναι, γνωρίζετε εάν έχω τη δυνατότητα να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου σχολές που δεν έχω δηλώσει στην αίτηση του στρατού που έκανα τον Φεβρουάριο; Έχω ρωτήσει στο σχολείο και έχω ρωτήσει και συγγενείς μου που υπηρετούν αλλά κανείς τους δε γνωρίζει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από georgekir »

Μαρια καλησπερα, δυστυχως μπορεις να εισαχθεις μοναχα στις σχολες που εχεις συμπεριλάβει στην αίτηση ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ. Καλη επιτυχία στα υπόλοιπα μαθήματα και καλα αποτελέσματα !
Άβαταρ μέλους
eaalexandros
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2021 3:14 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι για ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2022)

Δημοσίευση από eaalexandros »

Κάνεις για σμυν που έδωσε φέτος από επαλ; Καλή επιτυχία σε όλους εκ των προτερων
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ(2022)

Δημοσίευση από georgekir »

Για πείτε ρε παιδία πως λέτε να πάνε οι βάσεις φέτος και επίσης για ποιές σχολές ενδιαφέρεστε
Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ(2022)

Δημοσίευση από Armyforce »

Σε όλες τις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές οι θέσεις είναι περισσότερες από πέρυσι με μοναδική εξαίρεση τη ΣΣΕ. Άρα, αν είναι να υπάρξει κάποια αύξηση θα είναι μόνο εκεί. Στις υπόλοιπες όπως φαίνεται θα υπάρξει μείωση των βάσεων και σε μερικές ίσως να είναι και μεγάλη η διαφορά.
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ(2022)

Δημοσίευση από georgekir »

Για τις νέες ικαρων πως λες να πάνε
Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ(2022)

Δημοσίευση από Armyforce »

Δεν μπορώ να κάνω προσωπικές εκτιμήσεις. Γενικά, έχουν βγει οι θέσεις και είναι στον παρακάτω σύνδεσμο. Δες περίπου πόσες είναι θέσεις και κρίνε με βάση τις προηγούμενες χρονιές και επιπλέον με το γεγονός ότι δεν ήταν μεγάλες οι βαθμολογίες στις φετινές πανελλήνιες όπως λένε οι ειδικοί.

http://www.neolaia.gr/wp-content/uploads/2022/07/%CE%A9%CE%A7%CE%9D96-%CE%A6%CE%A7%CE%A4.pdf

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Armyforce την Πέμ Ιούλ 21, 2022 12:12 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις εισαγωγής παραγωγικών σχολών (2022)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ανακοίνωση

Συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες.

georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις εισαγωγής παραγωγικών σχολών (2022)

Δημοσίευση από georgekir »

Ευχαριστούμε DYK. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΒΕ Στρατιωτικών Σχολων(2022-2023)

Δημοσίευση από georgekir »

Επιτέλους αποφάσισε μείωση των συντελεστών το υπουργείο μετά τις τόσες κενές θέσεις σε ΣΜΥ, ΣΣΕ και ΣΝΔ φέτος. Ας ελπίσουμε πως δεν θα ξαναδούμε κενές θέσεις και πως το πρόβλημα θα αντιμετωπιστεί.
KELLY

Αλλαγή ΕΒΕ Στρατιωτικών Σχολων(2022-2023)

Δημοσίευση από KELLY »

Επιτέλους το καταλάβαν. Αυτό σημαίνει πως αν δεν μπω φέτος θα μπορώ να δηλώσω σχολές του χρόνου με το 10%που φέτος δεν έπιανα ΕΒΕ?
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΒΕ Στρατιωτικών Σχολων(2022-2023)

Δημοσίευση από georgekir »

Οντως επιτελους το καταλαβαν. Αν δωσεις με το 10% ξαν του χρονου, που πραγματικα ευχομαι ολοψυχα να μη χρειαστει, θα δωσεις με την ΕΒΕ της φετινης χρονιας που δωσαμε και οχι με την ανανεωμενη που ανεφερα στο επισυναπτόμενο ΦΕΚ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες