Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Fsasa

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Fsasa »

Bubblike έγραψε:Καλησπέρα σας είμαι 17 και πρόσφατα Έκανα ένα χειρουργείο γιατί υπήρξε ένα θέμα με τους όρχεις μου και αναγκαστικά έπρεπε να βγάλουν τον ένα. Αυτό επηρεάζει την εισαγωγή μου στην ΣΣΕ ;
Ναι δυστυχώς δεν θεωρείσαι κατάλληλος για ένοπλες δυνάμεις και σώματα ασφαλείας.
Διονύσης

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Διονύσης »

Καλημέρα σου. Κοίταξε δεν θέλω να σε στεναχωρίσω αλλά βάση του πίνακα νοσημάτων όπου αποκλείουν τον υποψήφιο από στρατιώτικές σχολές αναφέρει τη συγγενή ή επίκτητη έλλειψη του ενός όρχεος για οποιαδήποτε αιτία πλην της κακοήθεια, ενώ ο άλλος παραμένει υγιής. Εγώ προσωπικός θα σε συμβούλευα να διαβάσεις τον πίνακα νοσήματα διότι δεν είναι απίθανο να έχω κατανοήσει κάτι λάθος. Επιπρόσθετα καλό θα ήταν να τηλεφωνήσεις στην Ευελπίδων ή σε έναν στρατιωτικό ιατρό.
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Var »

Παραταυτα επειδή έχω δώσει 3 φορές για στρατιωτικές σχολές, και πέρασα 3 φορές υγειονομικές εξετάσεις στο 424 με την ΣΣΑΣ μπορώ να σου πω πως αν δεν το πεις δεν θα το δούνε. Και τις 3 φορές δεν αφαιρέσαμε εσώρουχα σε καμία εξέταση και το ίδιο έγινε και στην κατάταξη σαν θητεία σε ρωτάνε απλά αν είναι φυσιολογικά ή όχι τώρα αν θες να το πεις πολύ πιθανόν θα σε κόψουν
fsafsa

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από fsafsa »

Var έγραψε:Παραταυτα επειδή έχω δώσει 3 φορές για στρατιωτικές σχολές, και πέρασα 3 φορές υγειονομικές εξετάσεις στο 424 με την ΣΣΑΣ μπορώ να σου πω πως αν δεν το πεις δεν θα το δούνε. Και τις 3 φορές δεν αφαιρέσαμε εσώρουχα σε καμία εξέταση και το ίδιο έγινε και στην κατάταξη σαν θητεία σε ρωτάνε απλά αν είναι φυσιολογικά ή όχι τώρα αν θες να το πεις πολύ πιθανόν θα σε κόψουν


Μάλλον κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τη σοβαρότητα το να υπηρετήσει κάποιος με έναν όρχη ένοπλος.

Εσύ του λες να μην το πει οκ.

Διονύσης

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Διονύσης »

Var αυτό ισχύει και στη σχολή Ικάρων; Δηλαδή δεν σε ξεγιμνόνουνε κατά της υγειονομικές εξετάσεις; Ρωτάω διότι λες πως είσαι έμπειρος μήπως ξέρεις κάτι τι οποίο δεν ξέρω.
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Var »

Από όσο ξέρω ναι δεν ξεγυμνωνουν πλέον
Διονύσης

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Διονύσης »

Var μήπως ξέρεις εάν με ελαφριά σκωλίοση περνάς Ικάρων (ιπτάμενος)
Fsasa

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Fsasa »

Εικόνα Είσαι μεγάλο τρολλ εσύ.
Πηνελόπη

Ιατρικές-Υγιειονομικές εξετάσεις ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ (2021)

Δημοσίευση από Πηνελόπη »

Καλησπέρα σας,Διάβασα ότι αν έχει κάποιος δισκοκήλη δεν μπορεί να εισαχθεί στις στρατιωτικές σχολές. Αν όμως δεν έχει, απλα έχει προδιάθεση για αυτό, δηλαδή αν υπάρχει περίπτωση σε καποια χρόνια να εμφανίσει μπορει να εισαχθεί; Παρακαλώ θέλω μια όσο τον δυνατόν πιο έγκυρη απάντηση και όχι πιθανολογίες. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες