Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νέοοοοοςς
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2022 2:58 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από Νέοοοοοςς »

Συμφωνώ ως ένα σημείο με το να γράφουμε ελληνικά, αλλά για παράδειγμα αν υπάρχει μια λέξη η οποία πρέπει να είναι στα greeklish (π. Χ γιατί είναι URL) ή μια λέξη που την γράφεις στα greeklish για να ξέρει ο άλλος ότι αναφέρεσαι στο URL αυτό (όπως θεωρώ πως έγινε στην δική μου περίπτωση) τότε η διαγραφή του post - ειδικά χωρίς προειδοποίηση και δικαίωμα αλλαγής του "λάθους" - είναι καθαρό,ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟ,καραγκιοζιλίκι. Εκτός αν υπάρχει πρόγραμμα που διαγράφει τα post αυτόματα, σε αυτή την περίπτωση καλό θα ήταν να το ρυθμίσετε να περνάει από έγκριση διαχειριστή πρώτα και μέχρι να γίνει αυτό, θα μπορούσε να καθιστά το post αόρατο, ας πούμε. Μην μιλήσω για τα αγγλικά που τόσο αυτστηρά δεν επιτρέπονται... Εντάξει, δεν είπα να γράψεις ολόκληρο κείμενο στα αγγλικά, αλλά 1-2 λέξεις δεν χάθηκε και ο κόσμος, ακόμα και να μην ξέρει αγγλικά ο άλλος μπορεί να κάνει μετάφραση στο google σε λιγότερο από 10 δευτερόλεπτα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νέοοοοοςς την Τετ Φεβ 23, 2022 12:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από yandr »

Έλεγχος γίνεται αυτόματα και πέρα από την προφανή στόχευση (να μιλάμε ελληνικά), διαγράφει και μηνύματα από αγγλικά spam bots που παλαιότερα είχαν κατακλύσει το forum.

Από εκεί και πέρα, όπως βλέπεις και σε αυτό το μήνυμα, σκόρπιες λέξεις με αγγλικούς χαρακτήρες επιτρέπονται. Μπορείς να βάλεις κανονικά URL αλλά και αγγλικούς όρους.

ΚΒ

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από ΚΒ »

Δεν καταλαβαίνω γιατί διαγράφτηκε το post μου τότε.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από Nassos »

Να σημειώσω ότι πρέπει πρώτα να γράψεις μια σειρά με Ελληνικούς χαρακτήρες και μετά να προσθέσεις λατινικούς. Έτσι δεν θα εμφανιστεί το μήνυμα για τα greeklish και μετά αυτόματη απόρριψη.
ΚΒ

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από ΚΒ »

Είχα γράψει ελληνικά πρώτα και το post πραγματοποιήθηκε στην συνέχεια. Μπορούσα να μπω και να το δω, λογικά κάποιος το έσβησε ή το μετέφερε, δεν ξέρω, πάντως την επόμενη μέρα δεν το βρήκα.
Άβαταρ μέλους
Togo
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2021 3:43 am
Τοποθεσία: 2ο Γραφείο
Επικοινωνία:

Σωστά ελληνικά ή διαγραφή

Δημοσίευση από Togo »

Μπορείτε να μου στείλετε το πηγαίο κώδικα JavaScript για να διορθώσω το όποιο πρόβλημα υπάρχει με την διαγραφή μηνυμάτων

Όποιος μας απειλεί θα βρει μπροστά του νέο Μαραθώνα, Σαλαμίνα, ύψωμα 731
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες