Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Armyforce »

Απλά μην περιμένεις να γίνουν όλα μόνα τους. Όταν καταταγείς θα σου δώσουν ένα χαρτί να συμπληρώσεις κάποια πράγματα στο οποίο εκτός των άλλων θα γράψεις και σε τι κατηγορία μειωμένης θητείας ανήκεις. Θα πρέπει μετά να προσκομίσεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου. Επειδή μερικοί νομίζουν ότι γίνονται αυτόματα και στο τέλος περιμένουν λιγότερους μήνες ή μετάθεση στην περιοχή τους και δεν παίρνουν τίποτα.
AleZhu98
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 3:05 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από AleZhu98 »

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω ειμαι στον 4ο μηνα μεσα στον ΕΣ ειμαι ο μονος γιος στην οικογενεια (εχω και μια αδερφη δικια της οικογενεια πλεον) δικαιουμαι μειωμενη θητεια;
UltraInstict24

Re: Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από UltraInstict24 »

Καλησπέρα
Είμαι άτομο μονογονεϊκής οικογένειας (με αποθανόντα πατέρα) και δεν έχω αδέλφια οπότε είμαι και προστάτης της οικογένειας. Η μητέρα μου όμως έχει προβλήματα υγείας και είμαι εγώ αυτός που τη φροντίζω. Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση, αν παίρνω απαλλαγή, και γενικά τι χαρτιά χρειάζεται γιατί δεν ξέρω καθόλου. Το αναφέρω όλο αυτό απο την έννοια ότι δεν μπορώ να αφήσω τη μητέρα μου μόνη της και να φύγω στρατό καθόλου.
Nickpetridis1255
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:29 am
Επικοινωνία:

Re: Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Nickpetridis1255 »

Καλησπέρα σας

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσους μήνες θα κάνω την θητεία μου

Είμαστε τριτεκνοι είμαι ο 3ος στην σειρά και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει πόσους μήνες θα κάνω την θητεία μου

Τι ισχύει με τους 9 και 12 μήνες σε παραμεθόριο πιάνει και εμένα αυτό;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης