Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Alex

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Alex »

Πως είναι τα πράγματα 2 ετεθ;
ΜΗΝΑΣ

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από ΜΗΝΑΣ »

Αρκετά καλή μονάδα με πολλές ασκήσεις κι καλό φαί. Το μόνο κακό είναι το τσίμπημα, είναι μικρό στρατόπεδο κι δεν μπορεις να κρυφτεις από τσίμπημα για αγγαριες
john1995
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Απρ 24, 2020 11:40 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από john1995 »

. Καλημέρα γεια σας. Είμαι νέο μέλος κ έχω κάποιες απορίες! Μόλις έκοψα αναβολή και δήλωσα ειδικές δυνάμεις. Θα ήθελα ν υπηρετήσω αν τα καταφέρω σε ορεινή μοίρα, όσο πιο κοντά γίνεται και για οικονομικούς λόγους (καταγωγή απο νησί) αλλά και για άδειες λόγο εξεταστικής. Γίνονται οι προβλεπόμενες ασκήσεις; Όλες οι μοίρες είναι σε ίδιο επίπεδο δυσκολίας; Σας ευχαριστώ πολύ για την χρόνο σας!
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από oldsoldier »

Η Ζ ΜΑΚ εκτός την περιοχή ευθύνης που είναι για όλη την ελληνική επικράτεια σε σχέση με τις άλλες ΜΑΚ τι διαφορές έχει στην εκπαίδευση ή μισθολογικά κλπ;
170 εσσο

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από 170 εσσο »

Ευτυχώς που δεν υπήρχε ίντερνετ τοτε που υπηρετούσα. Για να μην ντρέπομαι που άθελά μου φυσικά μεταδίδω μηνύματα στο εχθρό. Κρίμα ρε ντουγανια. Ο στρατός δεν είναι για μόστρα. Αν αφήναμε πληροφορία κάποτε για το πόσοι που και τι περνάγαμε στρατοδικείο.

Τώρα κομμωτήριο. Κρίμα

Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Peter2002 »

Μάγκες καλησπέρα, πρόσφατα ορκίστηκα στο ΚΕΕΔ και την Τρίτη μπαίνω στην μονάδα για να περάσω ΤΠΕΝ. Με έχουν στείλει στην Κω - 5ο ΕΤΕΘ, υπάρχει κάποιος που να πέρασε πρόσφατα ώστε να μου περιγράψει την εμπειρία του; Πως ήταν η εκπαίδευση (εύχομαι σοβαρή), πορείες, βολές, οι έξοδοι (αν έχουμε) και τα καψώνια;(αν γίνονται πλέον).

Τέλος αν και είναι νωρίς ακόμα επειδή εγώ είμαι από μακρια. Τα ΤΠΕΝ πόσο διαρκούν; Και αφού πάρουμε το πράσινο μπερέ πόσες μέρες άδεια μας δίνεται; Είχα ρωτήσει πάλι το παραπάνω σε άλλο φόρουμ και μου είχε απαντήσει παιδί που υπηρέτησε το 2014 και αφού πάνε 7 χρόνια να μάθω τι έχει αλλάξει

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Αύγ 15, 2021 9:07 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Marious
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2022 2:54 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Marious »

Καλησπέρα μένω Αθήνα και σε κάτι μήνες παω στρατό και θα δηλώσω για ειδικές δύναμης ως μονίμως και θα ήθελα να μάθω αν δηλώσω για αμφίβιους καταδρομής Ζ ΜΑΚ πόσες πιθανότητες εχω και αξίζει να παω αμφίβιους ; Η να παω ΟΥΚ η ΛΟΚ καλύτερα. Επίσης θα ήθελα να μάθω για της αθλητικές εξετάσεις εχω ψάξει αλλά δεν κατάλαβα ακριβός τι θέλει για τους αμφίβιους

ευχαριστω

Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Μοίρες Καταδρομών (ΜΑΚ)

Δημοσίευση από Armyforce »

Δεν γίνεσαι μόνιμος έτσι απλά με το να πας για θητεία και να παραμείνεις. Εσύ λες ότι θα πας σε λίγους μήνες. Τώρα τρέχουν οι αιτήσεις για τις προσλήψεις των ΕΠΟΠ μέχρι 24/6. Ήταν κανονικά να έχουν κλείσει αλλά έχουν δώσει παράταση. Γενικά για τις εξετάσεις κλ δες το παρακάτω link που έχει πληροφορίες για τις προσλήψεις.

https://www.stratologia.gr/el/content/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%80

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης